Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Likwidacja WORD w Piotrkowie, Sieradzu i Skierniewicach. WORD w Łodzi przejmuje ośrodki ruchu z regionu. To decyzja radnych PiS 27 06 2019

Marcin Darda
Marcin Darda
Od 1 sierpnia 2019 r. trzy ośrodki ruchu drogowego z Sieradza, Piotrkowa Tryb. i Skierniewic, będą oddziałami terenowymi WORD Łódź.
Od 1 sierpnia 2019 r. trzy ośrodki ruchu drogowego z Sieradza, Piotrkowa Tryb. i Skierniewic, będą oddziałami terenowymi WORD Łódź. Fot. Karolina Misztal
WORD w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach zostaną zlikwidowane. Pracownicy oraz majątek wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego zostaną przejęte przez WORD Łódź. Centralizacja ma zapewnić sprawniejsze zarządzanie i oszczędności. Uchwałę na sejmiku przegłosowano większością klubu PiS.

Uchwała o likwidacji trzech ośrodków a potem przekształceniu ich w oddziały WORD Łódź wzbudziła sporo kontrowersji podczas wtorkowych obrad sejmiku, ale tylko w ławach opozycji z PSL i Koalicji Obywatelskiej. Projekt wniesiony przez marszałka Grzegorza Schreibera (PiS) przewiduje, że taki manewr pozwoli sprawniej zarządzać wszystkimi ośrodkami, przyniesie oszczędności, a także - jak powiedziano na sesji - ograniczy o połowę ilość stanowisk kierowniczych. Opozycja wskazywała, że projekt ma wątpliwą podstawę prawną, brakuje także tzw. analizy SWAT i analiz wpływów z podatków czy kosztów samego łączenia.

Likwidacja WORD w Piotrkowie, Sieradzu i Skierniewicach

- Nie wiem jaki jest tego cel, państwo w ogóle wiedzą? - pytał Marek Mazur (PSL) radnych PiS, a Dariusz Joński (KO) dopytywał o nową strukturę organizacyjną.

- Bedzie dyrektor generalny, czterech zastępców i cztery stanowiska kierownicze - mówił Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor departamentu infrastruktury. - Czy państwo wiedzą, że w Łodzi aż trzy księgowe zatrudniono, choć WORD generował tu tylko 6 mln zł. obrotu rocznie? Czy wiecie, że są tu egzaminatorzy, którzy mają 7 proc. zdawalności, co znaczy, że 93 osoby na 100 nie zdawało? Zmieniamy wizerunek WORD, standaryzujemy proces egzaminacyjny.

Włodzimierz Fisiak (klub PiS) stwierdził, iż nie może zrozumieć oporu radnych opozycji, w sytuacji, gdy jest wiadomo, iż jeden podmiot zakupujący samochody dla centrali i trzech oddziałów, zaoszczędzi na zakupie pojazdów, które w przyszłości będą zunifikowane, czyli tych samych marek i w tych samych barwach.

- Powiem to, czego nie mógł oficjalnie powiedzieć dyrektor Jastrzębowski - komentował Dariusz Klimczak (PSL) - Chodzi o realizację polityki rządu PiS: unifikacja i wymiana kadr. Po to to wszystko jest robione.

WORD w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach są likwidowane

Od końca listopada 2018 r., gdy PiS przejęło władzę z rąk koalicji PO-PSL, wymieniono dyrektorów ośrodków: w Łodzi dyrektorem został Piotr Romek, egzaminator wywodzący się z NSZZ „Solidarność”. Ale w pozostałych ośrodkach padły twarde partyjne nominacje. Dyrektorem WORD Sieradz został Andrzej Czapnik, radny klubu PiS w Radzie Miejskiej Sieradza, w Piotrkowie Tryb. powołano Dariusza Misztala, związanego z PiS byłego burmistrza Rawy Maz., w Skierniewicach dyrektorem został Mariusz Marasek, bliski współpracownik wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza. Na stanowiskach zastępców dyrektorów w WORD-ach wciąż pozostają jednak politycy powołani przez poprzedni zarząd województwa koalicji PO-PSL, jak były radny Tomasz Sokalski (Piotrków Trybunalski.), radny PO w Łodzi Tomasz Kacprzak (Łódź), a w Sieradzu Andrzej Żóraw, radny PSL z Wieruszowa.

Kursanci nie odczują żadnych problemów organizacyjnych zawiązanych z egzaminem na prawo jazdy

Marszałek Schreiber zapewnił, że kursanci nie odczują żadnych problemów organizacyjnych. - Nie będzie sytuacji, że ktoś z Piotrkowa musi po coś przyjechać do Łodzi.

Dyrektora WORD i czterech wicedyrektorów powoła zarząd województwa, zatem dyrektor nie będzie miał swobody w doborze zastępców.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki