Linia 69 wróci na starą trasę

  Linia 69 wróci na starą trasę

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Linia 69 wróci na starą trasę

  ©Grzegorz Gałasiński

  Autobusy linii nr 69A od środy 10 lipca pojadą ul. Wedmanowej. O przywrócenie starej trasy prosiły osoby, które miały kłopot z dojazdem do pracy. Chodzi o kilka tysięcy pracowników, wśród których jest wielu niepełnosprawnych zatrudnionych w zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej.
  Linia 69 wróci na starą trasę

  ©Grzegorz Gałasiński

  Od 1 lipca linie nr 69, 69A i 69B zmieniły trasę. Autobusy pojechały skróconą trasą ul. Dąbrowskiego i omijały zakłady przy Wedmanowej i Lodowej. Na trasę w pobliżu kilkudziesięciu zakładów skierowano linie nr 95 i 95A. Chodziło o to, żeby skrócić czas dojazdu pasażerom jadącym do dworca Łódź Widzew od południowej strony miasta.

  W dodatku niebawem zaczną się utrudnienia na rondzie Lotników Lwowskich, co może spowodować zakłócenie kursów linii 69. Jednak wycofanie autobusów 69 z ul. Wedmanowej oburzyło wiele osób.

  "Te autobusy jeździły w godzinach szczytu co 8-10 minut, a linia 95 kursuje dwa, trzy razy na godzinę" - napisali do nas nasi Czytelnicy. "Linią 69 można było dojechać z Widzewa i Retkini. Obecnie jest to niewykonalne. Trzeba się przesiadać do rzadko kursujących 95. Ludzie chodzą piechotą po 2-3 długie przystanki, bo nie chcą czekać 20-30 minut na autobus".

  Czytelnicy zwrócili uwagę, że pieszo w upalne dni muszą iść inwalidzi z zakładów pracy chronionej. Zaczęli dzwonić do MPK i ZDiT, aby wycofały się z wprowadzonych zmian.

  Pan Marek od 4 lat dojeżdża do pracy w BSH z podłódzkiej miejscowości. Linie 69A i 69B pozwalały mu dotrzeć pod samą bramę zakładu. Od 1 lipca musi iść z nowego przystanku do pracy 15 minut okrężną drogą lub przebiegać przez trzypasmową ul. Dąbrowskiego.

  - Do tej pory wysiadałem na dworcu Łódź Widzew, przesiadałem się w autobus linii 69 i dojeżdżałem do pracy przy ul. Lodowej 101 - mówi pan Marek. - Pamiętam, jak na wniosek BSH zmieniono lokalizację przystanku, aby pracownicy mogli dojeżdżać jak najbliżej. Teraz tracę czas na wędrówki. Dzwoniłem ze skargą do MPK. Tam odpowiedziano mi, że taką trasę zakontraktował ZDiT. W ZDiT usłyszałem, że to decyzja zarządu i podjęto ją dla "wyprostowania trasy". Napisałem skargę do ZDiT. Podobne pismo wyszło z biura BSH.

  Pracownicy ZDiT przeanalizowali sytuację podróżnych i postanowili wprowadzić korektę.

  - Od 10 lipca w dni robocze autobusy linii 69A wrócą na starą trasę. Pozostawimy tam również linie 95 i 95A - zapowiada Jacek Sarzało, rzecznik ZDiT.

  współpraca Jolanta Baranowska

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ---

  --- (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

  69 ma raptem kilka kursów na dzień spod Gilleta, a 69A to są pozostałe kursy z Kusocińskiego na Widzew, więc będzie tak jak było...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Nie, 69A to MNIEJSZA część kursów 69. Większość jedzie jako 69B

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  konsekwencja i brak myślenia

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  jak zawsze wyszło na to, że ZDiT i MPK najpierw robią potem myślą, do tego jak ktoś z nich mówi że to definitywne, nieodwoływalne i na zawsze, to niekoniecznie znaczy, że tak będzie faktycznie....rozwiń całość

  jak zawsze wyszło na to, że ZDiT i MPK najpierw robią potem myślą, do tego jak ktoś z nich mówi że to definitywne, nieodwoływalne i na zawsze, to niekoniecznie znaczy, że tak będzie faktycznie. Schizofrenia i tylezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  autobus 95

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  95 tez powinno wrócic na swoją trase albo przynajmniej do normalnych godzin kursowania na całej trasie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wróci, ale...

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Haczyk jest taki, że na trasę przez Wedmanowej wróci 69A, czyli mniej więcej połowa kursów 69. Czyli skończy się tym, że będą jechać w stadzie 69 i 95, a potem będzie 20 minut przerwy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  planowanie, proszę państwa

  emes (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  Nie lepiej było najpierw zmiany skonsultować z pasażerami i pracodawcami w okolicy. Ech...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  masakra z tą komunikacją

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

  w latach 90 jak jeździłem do szkoły autobusami i tramwajami to one w godzinach szczytu jeździły co kilka najdalej kilkanaście minut (takie liniej jak 69,76, 78, 80, 86, 98, 99,95, 96, 65, 73, 10,...rozwiń całość

  w latach 90 jak jeździłem do szkoły autobusami i tramwajami to one w godzinach szczytu jeździły co kilka najdalej kilkanaście minut (takie liniej jak 69,76, 78, 80, 86, 98, 99,95, 96, 65, 73, 10, 12, innych nie pamiętam) a teraz niektóre z nich 2, 3 razy na godzinę! MASAKRA !!! Władze miasta powinny odpowiadać za to przed sądem za doprowadzanie do upadku komunikacji i działanie na szkodę miastazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo