ŁKA wprowadza kursy na trasie Łódź - Skierniewice

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Maciej Stanik/archiwum
Udostępnij:
Od stycznia pociągi ŁKA rozpoczną kursy pomiędzy Łodzią i Skierniewicami. Czas przejazdu od 44 do 49 minut

4 stycznia Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza kursy na trasie Łódź - Skierniewice. Będą jeździły po dwa pociągi w stronę Łodzi i dwa w kierunku Skierniewic. Godziny odjazdów zostały tak dostosowane, żeby można było dojechać do Łodzi i Zgierza na godz. 7 i wrócić do Skierniewic pociągiem po godz. 15.

W połowie roku ŁKA zakończyła wdrażanie unijnego projektu, który obejmuje połączenia z Łodzi do Sieradza, Koluszek, Kutna i Łowicza. Od stycznia rozpoczną się nadprogramowe połączenia Łodzi ze Skierniewicami. Bilet jednorazowy w promocji „Łódź Bliżej Ciebie” kosztuje 14 zł. Bilet obowiązuje do każdej stacji na terenie Łodzi.

Pociąg ŁKA pojedzie do stolicy, jak minister podniesie urzędowy semafor [ZDJĘCIA]

Atrakcyjną cenę ma oferta „Bilet wycieczkowy tam i powrót”, który na trasie Łódź Widzew - Skierniewice kosztuje 21,84 zł. Ta promocja jest ważna od piątku o godz. 18 do północy w niedzielę. Bilet miesięczny tam i z powrotem z Łodzi Widzewa do Skierniewic kosztuje 289 zł, zaś z Łodzi Kaliskiej i Zgierza - 299 zł. Bilet miesięczny będzie honorowany w pociągach Przewozów Regionalnych. Podróż z Łodzi do Skierniewic będzie trwała od 44 do 49 minut, w zależności od czasu postoju pociągu na stacjach pośrednich. Z Koluszek do Skierniewic będzie można dostać się w pół godziny.

Koniec roku to dobry moment na podsumowanie działalności ŁKA. W rozkładzie jazdy obowiązującym w sezonie 2014/15 ŁKA realizowała 138 kursów na dobę. W sezonie 2015/16 będzie ich 162. Najczęściej będą jeździły pociągi z Łodzi do Sieradza i Łowicza. Między Łodzią Kaliską i Sieradzem będą 33 kursy pociągów, między Łodzią Kaliską i Łowiczem - 30 kursów, między Łodzią Widzewem i Zgierzem - 29 kursów, między Łodzią Widzewem i Łodzią Kaliską - 26 kursów, zaś między Łodzią Kaliską i Kutnem oraz Łodzią Widzewem i Koluszkami - po 20 kursów na dobę.

Pociągi coraz bardziej się spóźniają

ŁKA podsumowała, że do tej pory uruchomiła 37.623 kursy pociągów. Najwięcej było uruchomionych w lipcu - 3.428.

Do końca listopada ŁKA przewiozła 1,8 mln pasażerów. Tuż przed Nowym Rokiem spółka powinna zanotować dwumilionowego pasażera, ponieważ miesięcznie z usług ŁKA korzysta ok. 200 tys. pasażerów.

Rekord frekwencji w pociągach ŁKA padł 30 października. Tego dnia przewieziono 8.876 pasażerów.

Dzień Kolejarza z Łódzką Koleją Aglomeracyjną [ZDJĘCIA, FILM]

ŁKA zwraca też uwagę na punktualność. W pierwszych dwóch kwartałach przekraczała 98 proc., zaś w III kwartale była 96-procentowa. Prezes ŁKA Andrzej Wasilewski zapewnił, że opóźnienia były spowodowane remontami torów, a z winy ŁKA nie spóźnił się żaden pociąg.

Czekali na pociąg, którego nie było. Błąd w elektronicznym rozkładzie jazdy ŁKA

Przed świętami w pociągach ŁKA będzie jeździł św. Mikołaj.

Drugi etap ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowuje się do rozpoczęcia drugiego etapu rozwoju.

Planuje kupić tabor za pół miliarda złotych, aby wozić nim podróznych do do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska, do Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna, a także na trasie Skierniewice - Łowicz - Kutno. W planie jest zakupo 22 nowych pociągów oraz trzecie człony do dwuczłonowych pociągów, które jeżdżą w barwach ŁKA. W planie jest zakup sześciu takich członów. Pociągi obsługujące nowe połączenia powinny trafić do ŁKA najwcześniej w 2017 r.

mbr

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
ew
dzisiaj pierwszy raz pociąg z lodzi widzew do wawy zach przyjechał planowo w 61 min . Szok nawet dla konduktora, który wszystkim pasażerom obwieścił dobrą nowinę.
w
wp
drogo
Z
Zanick
Przecież żaden z tych łosi, który ustala ceny w PKP nie jeździ pociągiem o busach - ich konkurencji nie wspominając. Będzie nadal raj dla busików oni potrafią rozkład i ceny dopasować do pasażerów.
ł
łodziak
mój Boże 14 zł ..., miesięczny prawie 300.., dajcie ludziom trochę oddechu, nie żyłujcie
L
LODZER
£KA mog£o by zmusic beton do dobUdowania 30 km torow z Sieradza do Wielunia I wreszcie po£aczyc £odz z Wieluniem I w efekcie z po£udniwa Wielkpolska. I zamknac wreszcie carskiskansenowy rozdzia£ w historii tych ziem. Dalej tylko Wroc£aw...
R
Chore ceny. Jakie propozycje dla przejazdów jednorazowych, np. po godzinach szczytu, sobota-niedziela? Jakie oferty dla emerytów? Brak pomysłu na zapełnienie składu mieszkańcami, jedynie przewóz Robochłopów. Rozpacz, Łódź pada po raz kolejny za unijną kasę...
Ł
ŁodzianinPK
Żeby się nie okazało, że ŁKA do Skierniewic z przesiadką na koleje mazowieckie do Warszawy dojadę szybciej niż TLK, które to miało jechać 65 min... I pewnie tak pojedzie jak działa system sterowania ruchem itd itd...
Dodaj ogłoszenie