ŁKS - Arka 3:1. Prezent dla Króla, ŁKS królem w pierwszej lidze. Jest rekord kibiców

Tak cieszył się Bartosz Szeliga po strzeleniu gola na 2:1 dla ŁKS
Tak cieszył się Bartosz Szeliga po strzeleniu gola na 2:1 dla ŁKS Fot. Grzegorz Gałasiński
Pierwsza liga. ŁKS został nowym liderem tabeli pierwszej ligi. Wygrał z Arką w meczu na szczycie. To było widowisko przedniej marki.

Oglądaliśmy piękne cztery bramki, było dużo walki, doskonała atmosfera na stadionie ŁKS. Padł rekord frekwencji tego sezonu. Mecz na Stadionie Króla oglądało 11.005 widzów. Pachnie ekstraklasą przy al. Unii. Mamy urodzinowy prezent dla Władysława Króla, mecz rozgrywany był w 115. rocznicę urodzin patrona stadionu.
Zaczęło się fatalnie. 61 sekunda. Po podaniu Mateusza Żebrowskiego Omran Haydary wyszedł sam na sam z Aleksandrem Bobkiem i pokonał bramkarza ŁKS. Gol był długo analizowany przez system VAR. Po dwóch minutach został uznany.
Nadal gra nie układała się po myśli łodzian. W 28 minucie Adam Marciniak próbował zablokować strzał Marcela Ziemanna i został trafiony piłką w rękę. Jedenastkę wykonywaną przez Omrana Haydary’ego obronił Aleksnader Bobek. Młody bramkarz ma warunki, jak Jan Tomaszewski. Oby poszedł w ślady człowieka, który zatrzymał Anglię.
Wreszcie doczekaliśmy się wyrównania w 36 minucie. Po rogu Michała Trąbki bramkarza Arki uprzedził Nacho Moslave i głową uzyskał wyrównanie.
Mecz był ciekawy, przepełniony walką z obu strony. Łodzianie byli lepsi i skuteczniejsi. W65 minucie Michał Trąbka podał do Kamila Dankowskiego, ten dośrodkował, a akcję zamknął celnym strzałem Bartosz Szeliga. W 90+3 minucie świetnie podał Władysław Ochronczuk, piłkę przejął Stipe Jurić i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.
Łodzianie w pełni zasłużyli na tę wygraną, byli lepsi i są liderami! ą
ŁKSŁódź- Arka Gdynia 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Omran Haydary (2), 1:1 Nacho Monsalve (36), 2:1 Bartosz Szeliga (65), 3:1 Stipe Jurić (90+3).
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Żółte kartki: Nowacki, Marciniak - Skóra, Tomal, Haydary. Widzów: 11.005.
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyškinas - Pirulo (90, Bartosz Biel), Władysław Ochronczuk, Damian Nowacki (46, Oskar Koprowski), Michał Trąbka (74, Dawid Kort), Piotr Janczukowicz (74, Stipe Jurić) - Nelson Balongo (45, Bartosz Szeliga). Trener: Kazimierz Moskal.
Arka: Kacper Krzepisz - Jerzy Tomal, Martin Dobrotka, Przemysław Stolc, Marcel Ziemann - Omran Haydary, Janusz Gol, Adrian Purzycki (60, Sebastian Milewski), Hubert Adamczyk, Kacper Skóra (80, Karol Czubak) - Mateusz Żebrowski (26, Mateusz Kuzimski).. Trener: Ryszard Tarasiewicz.
Pierwsza liga
Ruch Chorzów – GKS Katowice 1:0 (Artur Pląskowski 69)
Stal Rzeszów – GKS Tychy 1:2 (Bartłomiej Poczobut 69-k - Marcin Kozina 14, 86)
Termalica Nieciecza – Resovia 3:0 (Artem Polarus 5, Tomas Poznar 22, Maciej Ambrosiewicz 32)
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 1:2 (Szymon Pawłowski 13 - Luis Fernandez 39, 53)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Joan Roman 62, Jakub Bieroński 75)
Chojniczanka Chojnice – Odra Opole, Górnik Łęczna – Chrobry Głogów (wyniki podamy jutro)
Puszcza Niepołomice – Skra Częstochowa (dziś godz. 18)