ŁKS - Chrobry 0:1. Władysław Król wybaczy tę porażkę ŁKS. Dlaczego? Zdjęcia z meczu

Trener Marcin Pogorzała powiedział: – Mogę jedynie bardzo przeprosić kibiców i wszystkich, którzy zorganizowali całe to fantastyczne wydarzenie związane z otwarciem stadionu.

Święto było przedniej marki, dopisali kibice, fantastyczny był koncert Margaret, ale zabrakło tylko zwycięstwa.
Przed meczem zasłużony piłkarz ŁKSMarek Chojnacki przestrzegał: – Pamiętam, że większość uroczystych spotkań ŁKSkończyło się za moich czasów porażkami. Oby dzisiaj było inaczej. Trener Marcin Pogorzała przypominał, że ŁKSzepsuł święto Miedzi, wygrywając z nią jesienią na 50. urodziny klubu w Legnicy.
Teraz Chrobry zepsuł święto ŁKS. Nie mogło być jednak inaczej, skoro ŁKS – jak mówił po meczu Adam Marciniak – jak nigdy grał ładnie dla oka i jak zawsze przegrał. Daliśmy ciała – mówił wychowanek ŁKS.
Ełkaesiacy tylko dwa razy trafili w światło bramki. Raz piłka po strzale Antonio Domingueza z wolnego (16 minuta) trafiła w słupek bramki Chrobrego. To samo w 66 minucie zrobili goście, gdy Mateusz Bochnak strzelił w ten sam słupek.
Goście przeprowadzili najważniejszą akcję meczu w 87 minucie. Dominik Piłka rozklepał obronę ŁKSgrając w trójkącie z Michałem Rzuchowskim, piłka trafiła do Słoweńca Jaki Kolenca, który z bliska pokonał Marka Kozioła.
Patron stadionu wybaczy tę porażkę ŁKS. Władysław Król w swoim debiucie w barwach ŁKS 22 kwietnia (pechowa data) 1928 roku przegrał z 1.FCKatowice jeszcze wyżej, bo 0:3.