ŁKS Commercecon - BKS Bielsko-Biała 3:1. Sukces wicemistrzyń Polski w drodze do obrony medalu

Grzegorz Gałasiński
Siatkarki wicemistrzyń Polski z ŁKS Commercecon przybliżyły się do półfinału mistrzostw Polski z Developresem Rzeszów. W pierwszym meczu o awans do czwórki pokonały w Sport Arenie BKS Bielsko-Biała.

Rewanż w Bielsku-Białej w czwartek o 17.30. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, więc jeśli zajdzie taka konieczność, trzeci decydujący mecz odbędzie się przed łódzkimi kibicami (najlepszymi w Europie) w poniedziałek 1 kwietnia o 17.30.
Łodzianki fatalnie zaczęły pierwszego seta, bo od 0:5, później 2:9 i musiały odrabiać straty. Dogoniły rywalki przy stanie 19:19 i nie dały sobie odebrać zwycięstwa w secie.
Druga partia też przebiegała w niezwykłym stylu. Łodzianki prowadziły już 23:14, ale straciły 6 punktów z rzędu. Robiło się gorąco, atak Regiane Bidias i błąd bielszczanek dał naszej drużynie wygraną w drugim secie.
Trzeci set należał drużyny gości. Emocje wróciły w czwartej partii. W końcówce siatkarki ŁKS górowały nad przeciwnikiem.

ŁKS Commercecon – BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:20, 18:25, 25:21)
ŁKS Commercecon: Monika Bociek 10, Aleksandra Wójcik 11, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 11, Marta Wójcik 4, Regina Bidias 18, Klaudia Alagierska 11, Krystyna Strasz (l) oraz Izabela Kowalińska, Agata Wawrzyńczyk 4, Lucie Muhlsteinova, Daria Szczyrba 1. Trener: Michal Masek.