ŁKS Commercecon - Conegliano. Faworyt Ligi Mistrzyń za mocny dla łodzianek. Kibice dopingowali wspaniale [ZDJĘCIA]

Kibice ŁKS zaprezentowali doskonały doping
Kibice ŁKS zaprezentowali doskonały doping Grzegorz Gałasiński
Gigant europejskiej siatkówki żeńskiej był we wtorek rywalem siatkarek ŁKS Commercecon.

Conegliano to aktualny mistrz Włoch i zdobywca Superpucharu, trzeci zespół poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń i faworyt do wygrania bieżących rozgrywek. Włoski zespół zaczął słabo tę edycję Champions League. Stracił punkt z zespołem Scandicci i aż trzy na wyjeździe ze Schwerinem. Nic dziwnego, że do Łodzi siatkarki Conegliano przyjechały z mocnym postanowieniem odniesienia zwycięstwa.

Rywalki pokazały siłę już podczas pierwszego seta rozgrywanego w Sport Arenie. Do stanu 7:8 gra była wyrównana, później zespół gości wyszedł na prowadzenie 16:11, 21:16. Punktowała Monika Bociek (zdobyła w tym secie siedem punktów), ale rywalki nie wypuściły takiego prowadzenia z rąk. Włoski zespół wygrał do 20.

W drużynie naszych rywalek nie brakuje gwiazd światowej siatkówki: reprezentantki Włoch: Monika de Gennaro, Miriam Fatime Sylla i Anna Danesi, Chorwatka Samanta Fabris, Holenderka Robin de Kruijf oraz dwie Amerykanki Kimberly Hill i Karsta Lowe oraz reprezentantka Polski Joanna Wołosz. Mogła rozboleć głowa od wymieniania nazwisk tych gwiazd.

Druga partia także była rozgrywana pod dyktando włoskiej drużyny. Siatkarki przyjezdne prowadziły 14:11, by po chwili powiększyć przewagę o trzy kolejne punkty. Drużyna z Włoch prowadziła 19:12 i malały szanse na wygranie tego seta przez łódzki zespół. Rywalki nie zwalniały tempa, były w każdym elemencie gry lepsze od łodzianek. Szkoda, że akurat w Łodzi po dwóch słabszych występach w Lidze Mistrzyń Włoszki pokazały swoją wysoką klasę.

Łodzianki robiły co mogły, ale z każdą minutą schodziło z nich powietrze. Widziały, że ten rywal tego dnia jest nie do pokonania. Drugiego seta ŁKS przegrał do 15.
Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia łodzianek 4:3. Radość nie trwała długo. Drużyna gości wyszła na prowadzenie 14:6 i trzeba było się pogodzić z porażką.

Pamiętajmy, że z drugiego miejsca też można awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Trzeba tylko mieć lepszy bilans od dwóch innych wicemistrzów grup.

Dla takich kibiców, jakich mają siatkarki ŁKS Commercecon warto grać i awansować. W Sport Arenie dopingowali wspaniale.

Grupa D:
ŁKS Commercecon - Conegliano 0:3 (20:25, 15:25, 17:25)
ŁKS Commercecon: Zuzanna Efimienko-Młotkowska 4, Marta Wójcik 2, Regiane Bidias 2, Klaudia Alagierska 6, Monika Bociek 13, Aleksandra Wójcik 7, Anna Korabiec (l) oraz Daria Szczyrba 1, Agata Wawrzyńczyk. Trener: Michal Masek.
W środę: Scandicci - Schwerin (20.30).
Wcześniej: Conegliano - Scandicci 3:2, ŁKS Commercecon - Schwerin 3:1, Scherwin - Conegliano 3:0, Scandicci - ŁKS Commercecon 3:0.