ŁKS Commercecon nie dał rady. Pozostaje walka o brąz. Galeria zdjęć kibiców

Dariusz Kuczmera, Krzysztof Szymczak
W drugim meczu półfinałowym mistrzostw Polski siatkarek ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów 1:3. Nie pomógł gorący doping kibiców ŁKS.

Ten mecz łodzianki musiały wygrać, bo pierwsze spotkanie w Rzeszowie przegrały pechowo 2:3. A rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

Przed meczem na trybunie w hali Sport Arenie doszło do skandalu. Kibice na krótko wywiesili transparent o treści: „SmarZek wracaj do Rosji”. W tym sezonie reprezentantka Polski grała w Lokomotiw Kaliningrad, a po agresji Rosji na Ukrainę nie opuściła Rosji od razu. Wróciła do Polski kilka tygodni później i zasiliła szeregi Developresu Rzeszów. Litera Z była specjalnie powiększona, wszyscy wiedzą, że to symbol rosyjskich wojsk.

Szybko ton grze zaczęły nadawać siatkarki drużyny gości. Objęły prowadzenie 14:9 i utrzymały przewagę do końca seta. Piłkę setową łodzianki przegrały po tym, jak wpadły w siatkę, chyba po raz trzeci w tej partii. Goście wygrali 25:17.
Łódzkie Wiewióry wzięły się w garść i w drugim secie zagrały lepiej. Prowadziły 19:16 i 21:18. Trudne piłki wygrywały łodzianki. Doping kibiców ŁKS w Sport Arenie robił swoje. Ale rzeszowianki się nie poddawały - wyrównały stan seta po 21. Valentina Diouf grała bardzo dobre zawody. Dzięki jej świetnym atakom ŁKS Commercecon wygrał 25:23.
Trzeci set i znów wyrównana walka: 10:10. Rywalki uciekły łodziankom - 13:16 i 16:19. Nie udało się odrobić tej straty do końca partii. Developres wygrał po dobrym bloku Anny Stencel, która zatrzymała Valentinę Diouf.
Łodzianki dobrze rozpoczęły czwartego seta - od prowadzenie 8:4. Cóż jednak z tego, skoro po kilku akcjach było już 10:13. Cała mozolnie wypracowana przewaga została zmarnowana. Developres wygrał czwartego seta do 23 i cały mecz 3:1.
Łódzkim Wiewiórom pozostanie walka o brąz. Z kim? W poniedziałek o 17.30 w Sport Arenie Grot Budowlani grają z Chemikiem Police. Stan rywalizacji 0-1.

ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry 14, Klaudia Alagierska 9, Valentina Diouf 27, Martyna Grajber 1, Kamila Witkowska 4, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Weronika Sobiczewska 1, Angelika Gajer, Julita Piasecka 10, Joanna Pacak 8. Trener: Michał Cichy.