ŁKS Commercecon od razu pokazał, kto rządzi we Wrocławiu

Prezes ŁKS Commercecon Hubert Hoffman mocno przeżywa mecze swej drużyny
Prezes ŁKS Commercecon Hubert Hoffman mocno przeżywa mecze swej drużyny Sylwia Dąbrowa
Zdecydowane ligowe zwycięstwo nad Impelem we Wrocławiu odniosły siatkarki ŁKS Commercecon. Wystarczyło 67 minut, by zdobyć trzy punkty.

Podopieczne trenera Michala Maska zaczęły od wysokiego C i w pierwszym secie szybko pokazały, kto rządzi w tej hali. Łodzianki prowadziły 7:1, a po kilku następnych akcjach 12:2 i 15:4. To siatkarski nokaut. W takich momentach odechciewa się siatkówki i podziwiamy wrocławski zespół, że nie rzucił ręcznika.

Jak informuje Bianka Sawoniuk z ŁKS Commercecon, w drugim secie gospodynie wyszły na prowadzenie 12:7. Trener Michal Masek poprosił o czas, aby uspokoić grę swojego zespołu. Dominika Mras i Zuzanna Efimienko-Młotkowska znalazły sposób na Natalię Murek i zatrzymały ją w ataku. Impel prowadził jeszcze 14:13, ale końcówka należała do ŁKS i nie było nerwów. Po nieudanym plasie Ilony Gierak łodzianki wyszły na prowadzenie 20:17.

W trzecim secie as serwisowy Ilony Gierak doprowadził do remisu po 13. Wtedy znów swój rytm odzyskały ełkaesianki. Zagrywki Regiane Bidias utrudniały grę zawodniczkom Impelu. Przy stanie 17:14 kolejny punkt blokiem zdobyła Zuzanna Efimienko-Młotkowska i trener Marek Solarewicz poprosił o czas. To jednak nie przyniosło rezultatu, bo asem serwisowym popisała się Regiane Bidias. Po ataku Katarzyny Sielickiej ŁKS prowadził już 22:16. Piłkę meczową dała kiwka Ewy Kwiatkowskiej, a w kolejnej akcji w aut zaatakowała Ilona Gierak i łodzianki mogły cieszyć się z wygranej 25:18, a całym meczu 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano laureatkę naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2017 w regionie łódzkim Izabelę Kowalińską.

Impel Wrocław – ŁKS Commercecon 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska 7, Dominika Mras 1, Regiane Bidias 10, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 13, Izabela Kowalińska 16, Katarzyna Sielicka 11, Krystyna Strasz (l) oraz Izabella Szyjka (l). Trener: Michal Masek.