ŁKS Commercecon przegrał pierwszy mecz. We wtorek łódzka hala będzie pękać w szwach: derby Łodzi

Kiedyś ten dzień musiał nastąpić. Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały pierwszy mecz w tym sezonie Tauron Ligi. Po 18 zwycięstwach, co jest niewiarygodnym osiągnięciem. Łódzką drużynę odczarował nie byle kto, bo mistrz Polski Chemik Police.

Pierwsze dwa sety dobrze grający Chemik wygrał bardzo pewnie. W trzeciej partii łodzianki poderwały się do walki. Przegrywały 16:19, ale potrafiły wyrównać i objąć prowadzenie 22:20. Po emocjonującej końcówce Łódzkie Wiewióry wygrały trzeciego seta 26:24, a czwartego 25:20.

A więc tie-break: niesamowicie na początku wyrównany. Później Łódzkie Wiewióry przegrywają 4:5 i tracą trzy punkty z rzędu. Zmiana stron następuje przy wyniku 4:8. Czy łodzianki jeszcze odwrócą losy meczu? Gospodynie walczą. Jest 8:10, ale po kilku następnych akcjach - 8:13.

Trzy piłki wygrywają łodzianki (11:13). Chemik bierze czas. Kamila Witkowska przy bloku dotyka siatki - 11:14. Ta sama, świetnie grająca siatkarka zdobywa 12 punkt dla ŁKS Commercecon. Atakuje Julita Piasecka i jest 13:14. Znów przerwa na życzenie trenera Chemika. Ostatnia akcja należy do mistrzyń. Jovana Brakocević skutecznie atakuje, zdobywa tytuł MVP meczu, a Chemik wygrywa 3:2.

Po tym spotkaniu ŁKS Commercecon zachował pozycję lidera Tauron Ligi, ale wyprzedza Developres Rzeszów tylko o jeden punkt.

Teraz widać, jak ważne było zwycięstwo w Rzeszowie. Trzeci w tabeli Chemik ma 9 punktów mniej od ŁKS Commercecon.
Do rangi wydarzenia urastają derby Łodzi. Hala będzie pękać w szwach. Do końca rundy zasadniczej pozostał drużynom po jednym spotkaniu.
Siatkarki ŁKS Commercecon zagrają w derbach Łodzi z Grot Budowlanymi (wtorek, 17.30 w Sport Arenie), a Developres Rzeszów zmierzy się z Chemikiem Police na wyjeździe (środa, 19.00).

Bilety są dostępne w Sklep Kibiców ŁKS Łódź. Godziny otwarcia:

- poniedziałek - piątek: 12:00 - 19:00
- sobota - 10:00 - 14:00
Cena biletu - 25 zł (bez podziału na normalny i ulgowy).
Wejściówki dla kibiców ŁKS-u Commercecon Łódź sprzedawane są na sektor A.
Przypominamy, że gospodarzem meczu jest zespół Grot Budowlani Łódź, nie obowiązują karnety ŁKS-u Commercecon.

Kibice Grot Budowlanych zasiądą na sektorach PC i C. Bilety w cenie 25 zł bez podziału na normalne i ulgowe do nabycia będą w kasie hali w dniu Derbów Łodzi. Kasa będzie otwarta od godziny 16:30.
Na mecz obowiązują karnety na sezon 2022/23 dystrybuowane przez Grot Budowlanych Łódź.

ŁKS Commercecon - Chemik Police 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 25:20, 13:15)

ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska 12, Valentina Diouf 22, Zuzanna Górecka 3, Aleksandra Gryka 12, Roberta Ratzke 4, Lana Scuka 17, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer, Julita Piasecka 2. Trener: Alessandro Chiappini.