ŁKS Commercecon przeżył katastrofę w drugim secie, ale wygrał 3:2. Wtorek z Ligą Mistrzów

Krzysztof Szymczak
ŁKS Commercecon nie miał łatwo w Legionowie. Kibiców siatkówki czeka we wtorek uczta w Atlas Arenie z Grot Budowlanymi i najlepszą drużyną świata VakifBank Stambuł.

Pierwszy set nie zapowiadał problemów. Łodzianki zaczęły z wysokiego C i objęły prowadzenie 6:1. Co prawda gospodynie potrafiły odrobić straty (11:10, 16:16), ale od tego momentu ełkaesianki straciły tylko dwa punkty, a zdobyły siedem. Później postawiły kropkę nad i.

Coś nieprawdopodobnego wydarzyło się w drugim secie. ŁKS prowadził 24:18, ale stracił sześć punktów z rzędu. Następnie oglądaliśmy wymianę cios za cios – łodzianki obroniły trzy setbole, ale w końcu przy stanie 27:27 straciły po własnych błędach dwie piłki.

Taki policzek nie pozostał bez wpływu na postawę drużyny w trzecim secie. ŁKS przegrał do 16. Strata punktu stała się faktem.
Łodzianki podjęły walkę w czwartej partii i wygrały do 22. O zwycięstwie decydował tie-break. Gospodynie prowadziły już 12:9, ale ŁKS się nie poddaje. Skutecznie grała Deja McClendon. Jej ataki i zagrywki zapewniły ciężko wywalczone zwycięstwo. 15:13.
MVP meczu została Agata Wawrzyńczyk.

Martwi uraz Izabeli Kowalińskiej. Nie w pełni sił kończyła też mecz Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Na szczęście coraz lepiej czuje się Deja McClendon.

Liga Siatkówki Kobiet: Legionovia - ŁKS Commercecon 2:3 (21:25, 29:27, 25:16, 22:25, 13:15)
ŁKS Commercecon: Regiane Bidas 20, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 12, Izabela Kowalińska 1, Katarzyna Sielicka 10, Ewa Kwiatkowska 12, Lucie Muhlsteinova, Izabella Szyjka (l) oraz Krystyna Strasz (l), Agata Wawrzyńczyk 21, Dominika Mras, Deja McClendon 9. Trener: Michal Masek.
14.MKS Dąbrowa Górnicza 8 3-1517-49

Interesujący na pewno będzie też mecz piątej kolejki Ligi Mistrzyń, który we wtorek o godz. 20 rozegrany zostanie w Atlas Arenie. Wicemistrzynie Polski Grot Budowlani podejmują najlepszy na świecie zespół ostatniej dekady – VakifBank Stambuł. Warto wybrać się na mecz, by obejrzeć z bliska uznawaną za najlepszą obecnie siatkarkę świata Kirdar Goezde. Milena Rasić uznawana jest obecnie za najlepszą środkową świata, a Naz Aydemir – najlepszą rozgrywającą.

– Spotkanie z VakifBankiem będzie przedostatnim, jakie zagramy w Lidze Mistrzyń, kolejne rozegramy na wyjeździe z Dynamo Moskwa. Serdecznie zapraszamy kibiców do Atlas Areny – mówi prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik.
W pierwszym meczu obu drużyn w Stambule łodzianki przegrały 1:3. Wygrały drugiego seta 26:24. Za to osiągnięcie należą się brawa.

Siatkarki Grot Budowlanych są w dobrej formie, o czym świadczy gładkie zwycięstwo nad Developresem 3:0. Mimo późnej pory mecz w Atlas Arenie oglądało blisko 2 tys. widzów, a rekordową oglądalność miała prowadzona przez Polsat transmisja telewizyjna. Siatkarki Grot Budowlanych doskonale promują Łódź.

24.02: Muszynianka - Grot Budowlani Łódź. 26.02: ŁKS Commercecon - BKS Bielsko-Biała.
Liga Mistrzyń: Grot Budowlani – VakifBank Stambuł (20), Galatasaray – Dynamo (19)