ŁKS Commercecon w finale Pucharu Polski. Łzy trenera Michala Maska i kontuzja Lucie [ZDJĘCIA]

Dramatyczny moment w trzecim secie - Lucie Muhlsteinova doznała kontuzji kolana
Dramatyczny moment w trzecim secie - Lucie Muhlsteinova doznała kontuzji kolana Sylwia Dąbrowa
W pierwszym meczu Final Four Pucharu Polski siatkarek w Nysie siatkarki ŁKS Commercecon pokonały PTPS Piła 3:1.

Mecz dostarczył kibicom wielu emocji. Nasze siatkarki z trybun w hali w Nysie dopingowała grupa kilkudziesięciu kibiców ŁKS.

Pierwszą partię wyraźnie wygrały łodzianki, drugą zaś pilanki, prowadzone przez dobrze nam znanego trenera Jacka Pasińskiego.
W trzecim secie groźnej kontuzji kolana doznała Lucie Muhlsteinova. Rozgrywająca ŁKS została zniesiona z boiska. Zastąpiła ją Dominika Mras. W końcówce tego seta ŁKS przegrywał już 23:24, ale zdobył trzy punkty z rzędu. Ostatni po skutecznym bloku Ewy Kwiatkowskiej i Dei McClendon. Brawo.

Czwarta partia znów ułożyła się po myśli siatkarek PTPS Piła. Łodzianki przegrywały już 11:14, później 16:21. Ełkaesianki się nie poddawały. Po skutecznym bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i ataku Izabeli Kowalińskiej nasze dziewczęta doprowadziły do wyniku 19:21. Trwała wymiana ciosów: 19:22, 20:22. Dotknięcie siatki ze stony PTPS i jest już tylko 21:22. Dobry atak rywalek, ale i dotknięcie siatki - jest 22:23. Chwilę później 23:24. Izabela Kowalińska wyrównuje. Dobry atak Karoliny Różyckiej 24:25. Nasz atak po bloku rywalek, choć dopiero po challengu sędzia podejmuje korzystną dla ŁKS decyzję - 25:25. Ewa Kwiatkowska pakuje piłkę w boisko 26:25. Regiane Bidias kończy dobrym atakiem 27:25. Wielki sukces.

Trener ŁKS Michal Masek nie krył łez. Skrywał twarz w dłoniach.
MVP meczu Izabela Kowalińska. Finał w niedzielę o 14.45. Kibice jadą do Nysy.

ŁKS Commercecon - PTPS Piła 3:1 (25:22, 18:25, 26:24, 27:25)
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska 8, Lucie Muhlsteinova 1, Regianie Bidias 15, Zuzanna Efimenko-Młotkowska 10, Izabela Kowalińska 21, Deja McClendon 8, Krystyna Strasz (l) oraz Dominika Mras 3, Katarzyna Sielicka 2. Trener: Michal Masek.