ŁKS Commercecon wygrał szlagier w pięciu setach. Teraz derby Łodzi w Pucharze Polski

Siatkarki ŁKS Commercecon zmęczone, ale zwycięskie
Siatkarki ŁKS Commercecon zmęczone, ale zwycięskie Krzysztof Szymczak
To był wspaniały mecz. Siatkarki ŁKS Commercecon w Atlas Arenie w pięciu setach wygrały ważny mecz z Developresem Rzeszów. Ten pojedynek drugiej drużyny z trzecią ma kolosalne znaczenie dla układu tabeli.

Siatkarki ŁKS grały niesione dopingiem kibiców klubu z al. Unii. Fani ŁKS stworzyli wielkie widowisko na trybunach.
Bardzo dobrze grała Izabela Kowaliński, laureatka naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2017 w regionie łódzkim. Przypomnijmy, że w tym samym plebiscycie Trenerem Roku został szkoleniowiec łódzkiej drużyny Michal Masek.

Właśnie Izabela Kowalińska zakończyła pierwszego seta. Obiła blok rywalek tak mocno, że piłka przeleciała nad boiskiem i wylądowała na aucie. Rzeszowianki dobrze zaczęły, ale gospodynie szybko ustawiły grę po swojemu i wygrały zdecydowanie.
W drugim secie było podobnie. Przewagę osiągnęły siatkarki gości, ŁKS Commercecon wyrównał, ale w emocjonującej końcówce sędziowie uznali, że Izabela Kowalińska zaatakowała w aut, bez bloku rywalek i zrobiło się 1:1.

Zimny prysznic nie podziałał mobilizująco na gospodynie – trzeciego seta przegrywamy do 22. Bardzo zacięta była walka w czwartej części meczu. Końcówka należała do naszych dziewcząt. Tie-break! Niestety,

Słabiej niż zwykle zagrały Regiane Bidias i Deja McClendon. Po tych zawodniczkach widać zmęczenie. Atak opierał się właściwie tylko na Izabeli Kowalińskiej. Nasza laureatka grała doskonale. W końcówce wszystkie nasze siatkarki pokazały serce do walki.

Liga Siatkówki Kobiet:
ŁKS Commercecon – Developres Rzeszów 3:2 (25:20, 25:27, 22:25, 25:22, 15:13)

ŁKS Commercecon: Izabela Kowalińska, Deja McClendon, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidas, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Krystyna Strasz (l) oraz Katarzyna Sielicka. Trener Michal Masek.

Inne mecze: Muszynianka –Pałac Bydgoszcz 3:1, Budowlani Toruń – BKS Bielsko-Biała 0:3, Chemik Police – KSZO Ostrowiec 3:0. 9.03: MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław, Trefl Kraków – Legionovia. Przełożony na 21.03: PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź.
14.MKS Dąbrowa Górnicza 93-1719-55
17.03: Grot Budowlani – MKS Dąbrowa Górnicza, 18.03: Impel Wrocław – ŁKS Commercecon, Developres Rzeszów – Chemik Police, BKS Bielsko-Biała – Trefl Kraków, 15.03: Legionovia – Muszynianka, 16.03:Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła, KSZO Ostrowiec – Budowlani Toruń.

Będą derby łodzi w Pucharze Polski?
W sobotę i niedzielę w Nysie rozgrywany będzie finałowy turniej Pucharu Polski siatkarek. W sobotnich półfinałach zagrają:
ŁKS Commercecon – PTPS Piła (o 14.45) i Grot Budowlani – Radomka (18). W niedzielę o 14.45 odbędzie się finał.
Wszystko wskazuje na to, że w finale dojdzie do derbów Łodzi. Oba nasze zespoły są faworytami. Trzeba wykorzystać dar niebios, bowiem za taki trzeba uznać wygrany mecz pierwszoligowej Radomki z Chemikiem Police. Na pewno łatwiej będzie pokonać zespół z Radomia, niż mistrza Polski.

Trudniejsze zadania czeka ŁKS Commercecon. Z PTPS Piła łodzianki przegrały w lutym mecz na boisku rywalek 1:3. Trener Jacek Pasiński na pewno mocno zmotywuje swój zespół.

Grot Budowlani od trzech lat są w finałowym turnieju Pucharu Polski, rok temu zdobyły srebro, przegrywając z Chemikiem. W 2010 Budowlani zdobyli główne trofeum. ŁKS ma szanse na czwarty triumf – wcześniej 1976, 1982 i 1986.