ŁKS Commercecon wyżej od Grot Budowlanych. Niespodzianka w Kaliszu

Łodzianki Klaudia Alagierska i Monika Bociek pokonały  mistrza
Łodzianki Klaudia Alagierska i Monika Bociek pokonały mistrza Łukasz Kasprzak
Zakończyła się runda zasadnicza Ligi Siatkówki Kobiet. Z trzeciego miejsca do play-off przystąpią siatkarki ŁKS Commercecon, natomiast z czwartego Grot Budowlani, bo wczoraj niespodziewanie przegrali dwa pierwsze sety z MKS w Kaliszu. Ostatecznie łodzianki wygrały 3:2, ale zajęły czwarte miejsce w tabeli. Czyżby zespół prezesa Marcina Chudzika wolał grać w półfinale z Chemikiem Police?

O tytuł Mistrza Polski grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 6. Rywalizacja będzie rozgrywana w/g następujących zasad: drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły miejsca 1-2 grają od razu w 1/2 finału fazy play-off, natomiast drużyny z miejsc 3-6 i 4-5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsce w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli rundy zasadniczej.

ŁKS - Developres, Budowlani - Chemik

W ćwierćfinale siatkarki ŁKS Commercecon zagrają z BKS Bielsko-Biała, natomiast Grot Budowlani z Pałacem Bydgoszcz.
W półfinale zwycięzca pary ŁKS Commercecon – BKS zagra z Developresem Rzeszów także do dwóch wygranych, a lepszy z pary Grot Budowlani – Pałac zmierzy się z Chemikiem Police, także do dwóch wygranych meczów. Tylko finał i rywalizacja o brąz rozgrywane będą do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu.
Można się jeszcze spodziewać wielkich emocji w Lidze Siatkówki Kobiet. Marzymy, by choć jedna nasza drużyna awansowała do finału, a gdyby tę premię wywalczyły obie, siatkarki świat przeprowadziłby się na stałe do Łodzi.

Przegrane sety Grot Budowlanych

Wydawało się, że siatkarki Grot Budowlanych wyprzedzą ŁKS Commercecon, bo przecież miały łatwiejszego rywala. Bo przecież grały w Kaliszu z MKS. Zimny prysznic spotkał łodzianki już w pierwszym secie, który gospodynie wygrały do 18. Jednego seta można było przegrać, ale nasze brązowe medalistki z poprzedniego sezonu przegrały także drugą partię do 21. Stało się jasne, że siatkarki Grot Budowlanych już nie wyprzedzą wicemistrzyń Polski z ŁKS Commercecon. Drużyna Grot Budowlanych, aby wyprzedzić ŁKS, musiała wygrać za trzy punkty.

Siatkarki Grot Budowlanych zasłużyły na pochwały z jednego powodu, że w tym sezonie wygrały wszystkie mecze wyjazdowe. Oby tak było też w play-off, bo kluczowe są wyniki meczów w obcych halach.