ŁKS Commercecon z Radomia wraca z tarczą. MVP spotkania znów Katarina Lazović

R. Piotrowski
Katarinę Lazović (w środku) znów wybrano MVP spotkania [Fot. Grzegorz Gałasiński]
W drugiej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon pokonał E.Leclerc Radomkę Radom 3:1. To drugie zwycięstwo łodzianek w tym sezonie.

W zeszły weekend łodzianki po strzech setach (prawda, że bardzo zaciętych) odprawiły z kwitkiem Energę MKS Kalisz, w czym niezwykle pomogła determinacja podopiecznych trenera Marka Solarewicza i umiejętności stricte siatkarskie m.in. Evy Mori, Aleksandry Wójcik, Joanny Pacak i szalejącej przy siatce Katariny Lazović.

Tym razem mistrzynie Polski postraszył z kolei zespół trenera Jacka Skroka, który w pierwszej kolejce przegrał we własnej hali z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, a i faworytem piątkowego starcia też z pewnością nie był. A jednak mecz lepiej rozpoczęły właśnie radomianki, wskutek czego to one odniosły zwycięstwo w pierwszym secie (25:22).

ŁKS Commercecon miał problem z oszukaniem bloku zespołu z Mazowsza, na domiar złego fatalnie rozpoczął drugą odsłonę spotkania. Po udanej zagrywce Pauliny Szpak przyjezdne przegrywały już 0:4, trener Marek Solarewicz poprosił o przerwę techniczną i dopiero po tym ełkaesianki zabrały się do odrabiania strat. „Wiewióry” doprowadziły do remisu (11:11), a w końcówce tej partii przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (ŁKS wygrał do 22), w czym pomogły, z jednej strony - niezła skuteczność Moniki Bociek, z drugiej - błędy popełniane przez rywalki.

Początek trzeciego seta to dominacja mistrzyń Polski i koncert gry Aleksandry Wójcik. Po piątej z kolei udanej akcji reprezentantki Polski w tej części spotkania ŁKS prowadził już 12:5, a chwilę później przewagę tę jeszcze powiększył. Wydawało się, że łodzianki za chwilę dopiszą na konto drugi punkt, lecz nie wiedzieć czemu coś nagle w grze gości wyraźnie się zacięło, rywalki zdobyły siedem „oczek” z rzędu i były nawet bliskie doprowadzenia do wyrównania. Szczęście w nieszczęściu ełkaesianki opanowały nerwy i nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa (25:21).

W kolejnej partii łodzianki rozpoczęły „ucieczkę” od udanej akcji Katariny Lazović (Serbkę znów wybrano MVP spotkania). Szybko wypracowanej kilkupunktowej przewagi (m.in. 17:11) tym razem mistrzynie Polski nie roztrwoniły. Dwudziesty trzeci punkt wywalczyła dla przyjezdnych Aleksandra Wójcik. Po następnej akcji, wskutek nieporozumienia w szeregach Radomki, wiewióry stanęły przed szansą zakończenia rywalizacji i chwilę później za sprawą skutecznego bloku zdołały ją wykorzystać.

W środę ŁKS Commercecon zmierzy się w siatkarskich derbach Łodzi z Grot Budowlanymi. Innymi słowy - będzie się działo.

E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 18:25)
MVP spotkania: Katarina Lazović.
ŁKS Commercecon Łódź: Mori, Pacak (11), Wójcik (11), Lazović (20), Bociek (20), Alagierska (11), Strasz oraz Korabiec (libero) oraz: Skrzypkowska, Szczyrba, Edelman.
E.Leclerc Radomka Radom: Szpak (3), Bałucka (10), Azizova (21), Kubacka (11), Jerkov (6), Bałuk (13), Witkowska i Bodasińska (libero) oraz: Szczepańska -Pogoda (3).