ŁKS Commercecon zwycięski przed turniejem Ligi Mistrzyń

Siatkówka. Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały zaległy wyjazdowy mecz z #VolleyWrocław.

Łodzianki wygrały w czterech setach. Przegrały pierwszego, choć nic nie zapowiadało, że przedostatnia drużyna w tabeli Tauron Ligi sprawi łodziankom trudności. Nasze dziewczęta prowadziły 20:17 i 21:19, ale dały sobie odebrać zwycięstwo. Zablokowana została Katarina Lazović i było 21:21. Nawet Katarzyna Zaroślińska-Król myliła się w ataku. W końcu gospodynie wygrały do 23.
W drugim secie zdenerwowane łodzianki popełniały błędy – przegrywały 10:13, ale wreszcie wzięły się w garść. Od stanu 13:15 do 20:16 zdecydowanie górowały nad rywalkami. Wrocławianki były bezradne. Podobnie wyglądał trzeci set, zupełnie bez historii, w którym łodzianki prowadziły 11:3. Już byliśmy spokojni o wynik. Czwarty set też należał do podopiecznych trenera Giuseppe Cuccariniego. Trzy punkty przyjechały do Łodzi.
Przypomnijmy, że już w dniach 24-26 listopada ŁKS Commercecon zagra w Bułgarii w pierwszym turnieju Ligi Mistrzyń. W Płowdiw zmierzy się kolejno z: VakifBank Stambuł (24 listopada, 18), VC Maritzą Płowdiw (25 listopada, 18) oraz z ASPTT Miluzą VB (26 listopada, 18). Drugi turniej LM odbędzie się w naszym mieście (od 2 do 4 lutego przyszłego roku)
Pierwszy punkt stracił lider – Developres Rzeszów. W Radomiu trudne warunki postawiła mu Radomka. Prowadziła 1:0 i 2:1. O wyniku przesądził piąty set. Wygrały rzeszowianki do 11.

#Volley Wrocław – ŁKS Commercecon 1:3 (25:23, 20:25, 16:25, 14:25)

ŁKS Commercecon: Katarina Lazović 3, Klaudia Alagierska 10, Katarzyna Zaroślińska-Król 22, Aleksandra Wójcik 13, Nadja Ninković 7, Britt Bongaerts 3, Krystyna Strasz (l) oraz Anna Kalandadze 8, Aleksandra Pasznik, Agata Wawrzyńczyk, Natalia Dróżdż. Trener: Giuseppe Cuccarini.
Inne mecze: PTPSPiła – Joker Świecie 3:1, Radomka – Developres Rzeszów.