pas
Łodzianie płaczą, cieszą się gracze Górnika i dziękują dopingującej łęcznian garstce kibiców. Kamil Kiereś okazał się lepszy od wszystkich futbolowych mędrców w ŁKS!

ŁKS Górnik Łęczna na żywo

Wynik meczu ŁKS - Górnik Łęczna 0:1
Wielki puchar za awans w rękach Leandro - kapitana Górnika. Ogromna radość łęcznian
Gracze Górnika w koszulkach pieczętujących awans - Ekstraklasa dla Górnika. Byli przygotowani na sukces
Posiadanie piłki: 67% : 33%.
Strzały na bramkę: 3:5.
Strzały niecelne: 9:5.
Rzuty rożne: 6:7.
Spalone: 4:1.
Faule: 10:19.

Koniec meczu. Czarna rozpacz. Wielka sportowa, finansowa i wizerunkowa klęska ŁKS. Łodzianie przegrali z Górnikiem i nie zagrają w ekstraklasie. Łódź to futbolowa prowincja. To także klęska dyrektora sportowego Krzysztofa Przytuły, który musi natychmiast odejść, żeby coś w ŁKS zmieniło się na lepsze.
93 min strzela Pirulo pewnie broni Gostomski
92 min Goliński trafił w Arndta
88 min Rygaard zagrał jak zwykle, do przeciwnika
85 min Tosik zagrał do Janczukowicza na aut. Czarna rozpacz
82 min Rygaard za Ricardinho
82 min Tosik strzelał niczym junior w trybuny
81 min Pirulo z lewej strony zszedł ddo środka, strzelił i trafił w poprzeczkę, w odpowiedzi w sytuacji sam na sam Banaszak posyła piłkę obok słupka
80 min Pajnowski z rzutu wolnego daleko w trybuny
77 min po zagraniu Ricardinho Moros z pięciu metrów nie trafił w światło bramki
76 min Sekulski za Domingueza, Tosik za Rozwandowicza
76 min niezdecydowany Ricardinho zamiast strzelać traci piłkę
74 min trzy zmiany w Górniku: wchodzą Matei, Goliński i Wojciechowski
70 min Pajnowski za Baranowskiego
66 min coraz groźniejszy Górnik, coraz słabszy ŁKS. Łodzianie zamknięci na własnym przedpolu
65 min po rzucie rożnym, główce Banaszaka, dobrze ustawiony Arndt broni to uderzenie
63 min po ograniu Marciniaka i strzale Banaszaka piłkę broni na róg Arndt
61 min po prostopadłym podaniu, akcji Janczukowicza i strzale w krótki róg broni Gostomski
60 min Kalinkowski za Cierpkę
59 min Janczukowicz za Gryszkiewicza
58 min Dominguez strzela wprost w Gostomskiego
55 min rugbowe uderzenie Gryszkiewicza, daleko w trybuny
52 min po akcji Trąbki zablokowany Ricardinho nie trafił do pustej bramki
51 min Tymosiak ujrzał zółtą kartkę
50 min Krykun mijał łodzian jak slalomowe tyczki
46 min zaczynamy drugą połowę. ŁKS bez zmian
Rozczarowany Marcin Gortat na trybunach
Koniec pierwszej połowy wolny, bez pomysłu ŁKS, szybki, ambitny, wybiegany, skuteczny Górnik. Taki jest obraz gry. Łodzianie słabli z minuty na minutę
45 min bezradny ŁKS popłnia błąd za błędem
45 min poprzeczka ratuje ŁKS po strzale Baranowskiego
45 min zablokowany w ostatniej chwili Krykun
44 min dym z rac utrudnia granie. Przerwa w grze. Zadymiony stadion
44 min żółta kartka dla Banaszaka po faulu na Rozwandowiczu
39 min po dobrym podaniu Wolskiego Pirulo nie trafił w światło bramki z siedmiu metrów
38 min bardzo dobre dośrodkowanie Górnika. Krykun centymetry od trafienia piłki. Arndt jak zaczarowany na linii
37 min słabiutki strzał Pirulo, łapie piłkę Gostomski
36 min żółtą kartkę po faulu ujrzał Cierpka
35 min strzał Krykuna pewnie broni Arndt
32 min żółta kartka dla jednego z ludzi ze sztabu Górnika Łęczna
30 min Wolski na spalonym po prostopadłym podaniu
29 min Duża przewaga w posiadaniu piłki łodzian - 72 proc. do 28 proc.
27 min Gryszkiewicz minął dwóch rywali, zatrzymał się na trzecim
23 min Pirulo ogląda żółtą kartkę - za wysoko podniesiona noga
21 min gra pozycyjna ŁKS to na razie bicie głową w mur
18 min po składnej akcji zablokowany strzał Ricardinho
16 min Dominguez znów fatalnie pudłuje
12 min odezwały się zmory ŁKS czyli katastrofalna gra w defensywie przy kontrze rywali
12 min kontra Górnika, błąd Arndta, Gryszkiewicza, środkowych obrońców i szczególnie Wolskiego i 1:0 dla Górnika. Po podaniu Maka gol Krykuna. 0:1
9 min Janusz Kudyba: Górnik na razie nie może powąchać piłki
7 min pierwszy rzut rożny ŁKS po serii kilkunastu dokładnych podań
5 min gra pozycyjna ŁKS
1 min Dominguez posłał piłkę panu Bogu w okno
1 min** zaczynamy
20. 39 Janusz Kudyba. Pirulo przypomina mi Dani Ramireza. Statuetkę Rycerza Wiosny dostał były piłkarz ŁKS - Kamil Rozmus
20.30 Pierwszym klubem w Polsce, napastnika- ŁKS - Ricardinho był Górnik Łęczna. Brazylijczyk trafił na Lubelszczyznę w lutym 2011 roku. W Górniku spędził zaledwie pół sezonu i wypromował się do występującej w ekstraklasie, Lechii Gdańsk. W barwach Górnika rozegrał 16 spotkań, w których zdobył pięć goli i zaliczył cztery asysty (jedną w starciu z ŁKS).

20.25 – Eksperci nie dawali nam szans, a jednak jesteśmy w finale. Naszym celem jest wygranie finału. Teraz nie można się cofnąć. To oczywiście nie będzie łatwe zadanie, ale wszystko jest możliwe – stwierdził trener Kamil Kiereś.

20.18 – Ważna będzie koncentracja i świadomość tego, że został nam do wykonania jeszcze jeden krok. Myślimy tylko o meczu z Górnikiem – zapewnił w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej trener Marcin Pogorzała. – Nie ukrywam, że naszym marzeniem było rozegrać ten mecz przed własną publicznością. Teraz ten atut należy wykorzystać. Spróbujemy rozegrać lepsze spotkanie niż w Gdyni. Zamierzamy przejąć inicjatywę od początku spotkania i narzucić rywalowi swoje warunki gry
20.10 Mecz obejrzy około 2,5 tysiąca kibiców
20.05 Jesienią w rywalizacji obu zespołów górą był Górnik, który wygrał wtedy 2:0. Natomiast wiosną spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla ŁKS, po golu Michała Trąbki i dwóch trafieniach Pirulo w końcówce spotkania
20.00 Baraż o awans do ekstraklasy - pófinał
Arka Gdynia - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
0:1 - Pirulo (64)
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
ŁKS: Malarz - Dankowski (59, Wolski), Moros, Marciniak, Klimczak (71, Dąbrowski), Pirulo (85, Nawotka), Dominguez (85, Tosik), Rozwandowicz (85, Koprowski), Trąbka, Gryszkiewicz, Ricardinho
Drugi półfinał
GKS Tychy - Górnik Łęczna 1:1, karne 2:4, awans Górnik
Finał - 20 czerwca w Łodzi
ŁKS - Górnik Łęczna

19.55 Ze względu na urazy Arkadiusz Malarz i Kamil Dankowski będą wspierać ŁKS z trybuny
19.50 Bardzo ważna w wyjściowej jedenastce na mecz z Górnikiem. Miejsce jednego z najlepszych graczy półfinału bramkarza Malarza, zajmuje Arndt. ŁKS: Arndt - Wolski, Moros, Marciniak, Klimczak, Pirulo, Dominguez, Rozwandowicz, Trąbka, Gryszkiewicz, Ricaridnho

Mistrzostwa mistrzostwami, ale na lokalnym podwórku sporo się dzieje. ŁKS gra o awans do ekstraklasy. Czy łodzianom uda się wrócić do najwyższej klasy rozgrywek? Kibice wierzą, że tak. Łatwo na pewno nie będzie, ale piłkarze muszą dać z siebie wszystko, by po ostatnim gwizdku sędziego mogli, wspólnie z fanami, cieszyć się z awansu i świętować.

ŁKS gra na własnym boisku, przed swoimi kibicami - to na pewno spory atut. Górnik udowodnił jednak, że nieźle radzi sobie na boiskach rywali i na pewno przed piłkarzami ŁKS trudne zadanie.

Mecz poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. To doświadczony sędzia, który prowadził w obecnym sezonie 23 ekstraklasowe mecze, dwa pierwszoligowe i dwa Pucharu Polski szczebla centralnego. Przypomnijmy, że niedzielnym meczu arbiter będzie miał możliwość skorzystania z systemu VAR.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0