ŁKS - GÓRNIK ZABRZE 2:0. Awans ŁKS w Pucharze Polski!

(pas, ww)
od 16 lat
Dziś przy al. Unii mecz Pucharu Polski. ŁKS zagra z Górnikiem Zabrze! Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

ŁKS GÓRNIK ZABRZE NA ŻYWO 29.10.2019

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ2
GÓRNIK ZABRZE0

Koniec meczu. Awans ŁKS. W rolach głównych Pirulo, Piątek, a może przede wszystkim Budzyński. Dobrą zmianę dał Trąbka. Drużynie ŁKS nie brakuje dobrych piłkarzy
91 min - kolejna fenomenalna interwencja Budzyńskiego po strzale Zapolnika

87 min - Budzyński pewnie broni strzał Jimeneza
86 min - Guima za Kalinkowskiego
85 min - Matuszek ujrzał żółtą kartkę
83 min - Sobociński ujrzał żółtą kartkę
80 min - Pirulo strzela nad poprzeczką
80 min - za Kujawę wchodzi na boisko Radionow
78 min - gol dla ŁKS!!!!! Z linii pola karnego strzelał Pirulo. Bramkarz odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Trąbka i posłał do siatki
75 min - po akcji Jimeneza, który minął Bogusza, Angulo z trzech metrów uderzył obok słupka
72 min - ełkaesiacy po hiszpańsku długo wymieniali piłkę między sobą, akcję zakończył niecelnym strzałem Kujawa
69 min - Trąbka za Bryłę
67 min - po podaniu Pirulo, Piątek strzelił obok słupka
Sekulić powinien ujrzeć drugą żółtą kartkę. Łagodny arbiter Kwiatkowski
63 min - na boisko wchodzi Bainović za Ściślaka
Zdenerwowani zabrzanie często faulują łodzian
62 min - po bardzo dobrym podaniu Bryły, słaby strzał Kujawy
58 min - dwie fantastyczne interwencje Budzyńskiego po strzałach Zapolnika
Gra toczy się głównie na przedpolu ŁKS
54 min - po faulu na Sobociński żółtą kartkę ujrzał Ściślak
52 min - niecelny strzał Kalinkowskiego
Inicjatywa należy do Górnika
49 min - Jimenez źle podaje do Angulo, piłkę chwyta Budzyński
46 min - Zmiany w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Kopacz, na boisku pojawia się Angulo, z boiska schodzi Bauza, na boisku pojawia się Jimenez
druga połowa rozpoczęta
Koniec pierwszej połowy. Konkretniejszy i skuteczniejszy ŁKS

42 min- żółte kartki ujrzeli Sekulić i Kalinkowski

41 min - gol dla ŁKS! Pirulo zdecydował się na strzał z 16 metrów. Piłka fatalnie odbita przez Chudego wpadła do siatki. 1:0
34 min - nieprawdopodobne, trzy okazje z bliskiej odległości do zdobycia bramki w jednej sytuacji miał Kujawa. Niestety, żadnej
nie wykorzystał

32 min - po najładniejszej składnej akcji ŁKS, której organizatorem był najlepszy na boisku Piątek, Pirulo z 16 metrów strzelił obok słupka

ŁKS przejął inicjatywę na boisku
24 min - gola strzela Kujawa, ale był na spalonym
23 min - po rzucie wolnym piłkę ręką w polu karnym zagrał Wolsztyński, ujrzał żółtą kartkę
22 min - strzał Bogusza to podanie piłki do bramkarza Chudego
22 min - po podaniu Bryły, Piątek strzelając z 20 m posłał piłkę minimalnie nad poprzeczkę
18 min - pierwszy celny strzał ŁKS. Po dobrym podaniu Kujawy , Wolski posłał piłkę wprost w ręce bramkarza
Po kwadransie lepszym zespołem jest Górnik
Na razie kompletnie niewidoczny Pirulo
12 min - po rzucie rożnym Koj posyła piłkę głową nad poprzeczkę
12 min - Budzyński świetnie broni strzał Kopacza w róg bramki
10 min - żółtą kartkę ujrzał Wolski
Zimno, niektórzy piłkarze grają w rękawiczkach
7 min - akcja ŁKS. Piątek do Bryły, ten zamiast do Kujawy posyła piłkę w ręce bramkarza
5 min - więcej chaosu niż gry
3 min - ŁKS próbuje rozgrywać piłkę, ale jest łatwo stopowany przez rywali
Zaczynamy mecz
Trener Moskal dzisiaj po raz 50. poprowadzi ŁKS. Dostał od prezesa Tomasza Salskiego pamiątkowe zdjęcie z wywalczenia awansu i na wieszaku marynarkę, która przynosi mu szczęście
Marcin Brosz dokonał tylko trzech zmian w wyjściowej jedenastce
Kazimierz Moskal: - Poważnie traktujemy Puchar Polski i na dziś to jest nasz najsilniejszy skład.
Powiedzmy to wprost. ŁKS ma najtrudniej, żeby wywalczyć awans. Dlaczego? W 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski jest tylko jedna para składająca się z dwóch przedstawicieli PKO Ekstraklasy - ŁKS Łódź i Górnik Zabrze.

W Polsacie Sport mecz komentuje Paweł Golański. - Dla ŁKS priorytet to utrzymanie się w ekstraklasie - stwierdził
ŁKS zmierzył się na wyjeździe z Górnikiem 20 października w meczu ligowym. Wówczas padł wynik remisowy (1:1). Gola dla ŁKS zdobył Dani Ramirez, a odpowiedział Igor Angulo.

Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Zespół ŁKS w przeszłości kilkukrotnie był rywalem Górnika w Pucharze Polski. Najsłynniejsza potyczka miała miejsce w 1957 roku, czyli w sezonie, gdy Górnik zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. Zabrzanie mieli w tym roku również szansę na zdobycie pucharu, jednak na drodze zabrzan stanął w finale właśnie ŁKS. Górnik przegrał 1:2.
ŁKS w 1925 roku brał udział w pierwszych rozgrywkach Pucharu Polski. W tym roku rozgrywamy jego 66. edycję

Skład Górnika Zabrze: Chudy - Koj, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić, Bauza, Matusze, Ściślak, Zapolnik, Kopacz, Wolsztyński

Trener Kazimierz Moskal zmienił nie do poznania wyjściową jedenastkę w porównaniu z ligowym meczem z Rakowem. Pozostał w składzie tylko jeden piłkarz, kapitan zespołu Maksymilian Rozwandowicz.

Wyjściowa jedenastka ŁKS na pucharowy mecz z Górnikiem:
Budzyński - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Rozmus, Bryła, Piątek, Kalinkowski, Wolski, Pirulo, Kujawa

Godz. 19:24 - W jakim dziś składzie wybiegną drużyny? Za chwilę pełne jedenastki...

PP ŁKS - Górnik, godz. 18:55 - W ostatnim meczu między Górnikiem i ŁKS padł remis. Dzisiaj taki scenariusz jest niemożliwy. Ktoś musi zwyciężyć, chociażby w rzutach karnych. Za chwilę podamy składy w jakich wystąpią obie drużyny.

ŁKS w meczu 1/16 finału Pucharu Polski podejmować będzie innego przedstawiciela ekstraklasy - Górnika Zabrze. Dzisiejsze spotkanie na obiekcie przy al. Unii rozpocznie się o godz. 20.30.