Aktualizacja:

Siatkarki ŁKS Commercecon są rewelacją w tym sezonie Orlen Ligi

Siatkarki ŁKS Commercecon są rewelacją w tym sezonie Orlen Ligi ©Krzysztof Szymczak

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały w Atlas Arenie Atom Trefl Sopot 3:2.

W pierwszej rundzie mecz tych drużyn także miał pięć setów. Wówczas jednak górą był Atom Trefl. Sobotnie zwycięstwo było 13 wygranym meczem łodzianek w Orlen Lidze. Jak na beniaminka to przyzwoity wynik. Dodajmy też, że bez względu na wynik ostatniego meczu z BKS w Bielsku-Białej (25 marca o godz. 18), ŁKS ma zagwarantowane szóste miejsce przed play off.

Pierwszy set sobotniego meczu zupełnie jednak nie wyszedł podopiecznym trenera Michala Maśka. Sopocianki prowadziły od samego początku i wygrały partię 25:20.

W drugiej odsłonie prowadziła raz jedna, raz druga drużyna. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. ŁKS wygrał tę partię dzięki fantastycznej Izabeli Kowalińskiej, która była nie do zatrzymania. Kolejna odsłona dla miejscowych, które prowdziły wyraźnie przez większą część tej odsłony - było 20:16, potem 24:17 i po skutecznym ataku Izabeli Kowalińskiej 25:20. A więc set czwarty, w którym kibice oglądali wiele efektownych wymian. Atom prowadził 11:10 i 17:16. Kiedy jednak miejscowe wyszły na prowadzenie 22:20 wydawało się, że set, a i cały mecz, padnie ich łupem. Nic z tych rzeczy, sopocianki poderwały się do walki .

W decydującym zaś momencie Izabela Kowalińska przekroczyła linię trzeciego metra i gospodynie seta przegrały 24:26. A więc tie-break. Tu już walka na całego. Pierwsza część tej partii dla „Atomówek”, które prowadziły 8:7. Potem już bój punkt za punkt. W decydującym momencie kapitalnie grać zaczęła Agata Oleksy i to ona zapewniła swojej drużynie zwycięstwo za dwa punkty. Nie ona jednak została MVP spotkania, lecz Izabela Kowalińska. Całkiem zasłużenie zresztą, bo łodzianka zdobyła aż 29 punktów. Dla porównania, najskuteczniejsza zawodniczka Atomu Beata Milczarek zapisała na swoim koncie jedynie 18 punktów. Jest różnica, prawda?

ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ - ATOM TREFL SOPOT 3:2 (20:25, 29:27, 25:20, 24:26, 15:13)

ŁKS: Ewa Kwiatkowska (1), Agata Oleksy (22), Katarzyna Sielicka (11), Lucie Muhlsteinova (5), Izabela Kowalińska (29), Agnieszka Wołoszyn (8),Krystyna Strasz (libero) oraz Katarina Osadchuk (15), Julita Rafałko (1). Trener: Michal Maśek.

Siatkarki Grota Budowlanych grają w poniedziałek w Pile.