ŁKS jest niepokonany od pięciu lat

ŁKS przegrał z Lechem w rundzie jesiennej aż 0:5.
ŁKS przegrał z Lechem w rundzie jesiennej aż 0:5. Krzysztof Szymczak
Piłkarze ŁKS zagrają w sobotę z Lechem Poznań. Łodzianie po raz ostatni przegrali w Poznaniu w 2006 roku.

W ostatnim do tej pory meczu Lecha z ŁKS w ekstraklasie w Poznaniu padł remis 1:1. 18 kwietnia 2009 roku gola dla ŁKS strzelił Rafał Kujawa, a dopiero w ostatniej minucie wyrównał Bartosz Bosacki. Rok wcześniej, czyli w sezonie 2007/2008, ełkaesiacy potrafili wygrać w Poznaniu 2:1.

Po raz ostatni ŁKS przegrał z Lechem w Poznaniu 13 października 2006 roku. Lanie było srogie, bo Kolejorz zwyciężył 4:0. W tym spotkaniu wystąpili Bogusław Wyparło i Dariusz Kłus. Pięcioletnia seria bez porażki robi wrażenie.

Trudno sobie wyobrazić drużynę ŁKS bez Michała Łabędzkiego i Marka Saganowskiego, ale właśnie bez tych dwóch zawodników musi ustalać skład na mecz z Lechem w Poznaniu (sobota, godz. 18) trener łodzian Ryszard Tarasiewicz.

Michała Łabędzkiego brakowało tylko w drugim meczu tego sezonu, a w następnych trzynastu nie zszedł z boiska nawet na minutę. Marek Saganowski jest stuprocentowym niezastąpionym, bowiem w każdym z 15 meczów jesieni grał po 90 minut.

Zapewne trener łodzian Ryszard Tarasiewicz da szansę gry Marcinowi Mięcielowi w ataku i może Dariuszowi Kłusowi w linii obrony. Miejsce Kłusa w drugiej linii zajmie zapewne wracający po pauzie za żółte kartki Mladen Kascelan.