ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:1 [ZDJĘCIA,RELACJA]

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź przegrał pierwszy w tym sezonie mecz ligowy. „Rycerze wiosny” przestali być „rycerzami” w niedzielne popołudnie, bo ulegli na swoim stadionie Jagiellonii II Białystok 0:1 (0:0).

Jagiellonia, zgodnie z zapowiedziami, potraktowała niedzielny mecz z liderem tabeli grupy pierwszej III ligi, niezwykle poważnie. Jako, że pauzowała ekstraklasa trener rezerw Dariusz Bayer, miał w wyjściowym składzie aż siedmiu piłkarzy z kadry ekstraklasowej drużyny. Byli to: Krzysztof Karpieszuk Dawid Szymanowicz, Łukasz Burliga, Mateusz Prolejko, Przemysław Mystkowski, Taras Romańczuk oraz Damian Szymański. Mimo to pierwsze minuty spotkania należą do ŁKS.

Miejscowi, dopingowani głośno przez swoich fanów, osiągają przewagę, ale nic z tego nie wynika. W końcu pieknym strzałem z około 16 metrów popisuje się Maksymilian Rozwanowicz. Krzysztof Karpieszuk łapie piłkę. „Jaga” natychmiast kontruje, ale górą jest Michał Kołba.

W 26 minucie zamierają serca fanów „Rycerzy wiosny”. Kontuzji doznaje gwiazda ŁKS Jewhen Radionow. Jego miejsce zajmuje Maksym Kowal, który w ostatniej minucie pierwszej połowy huknął z półobrotu, ale nie trafił w bramkę. To była najlepsza sytuacja ŁKS , w pierwszej części gry, do strzelenia gola. Pierwszy kwadrans drugiej połowy nerwowy. Dużo fauli, mało ciekawej gry. W 72 minucie oniemiał stadion przy alei Unii 2. „Jaga” objęła prowadzenia, a gola, z rzutu akrnego, strzela Damian Szymański.

Michał Kołba wyczuwa jego intencję, ale nie zatrzymuje piłki. ŁKS dąży do wyrównania, ale akcje miejscowych nie są dokładne. Brak Jewhena Radionowa jest aż nadto widoczny. W końcu jest „młyn” na polu karnym gości. Kamil Rozmus wycofuje piłkę do, do niepilnowanego Pawła Pyciaka. ten strzela, ale pudłuje. „Jesteśmy z wami, ŁKS jesteśmy z wami” - skandują trybuny. Na nic doping, nie pomaga. ŁKS nie ma kompletnie pomysłu na skonstruowanie groźnej akcji. I tak oto pierwsza w tym sezonie ligowa porażka ŁKS stała się faktem!

ŁKS Łódź 0 (0) - Jagiellonia II Białystok 1 (0)

Bramka: 0:1 - Damian Szymański (72, rzut karny)
ŁKS: Michał Kołba – Paweł Pyciak, Aleksander Ślęzak (84, Artur Golański), Kamil Juraszek, Kamil Rozmus – Patryk Bryła, Maksymilian Rozwandowicz (77, Dawid Sarafiński) – Jakub Kostyrka (74, Jakub Nowak), Przemysław Kocot, Łukasz Kopka – Jewhen Radionow (26, Maksym Kowal). Trener:Marcin Pyrdoł. Kierownik drużyny:Jacek Żałoba.
Jagiellonia II: Krzysztof Karpieszuk – Adam Radecki, Jonatan Straus, Dawid Szymanowicz, Łukasz Burliga – Damian Grabowski, Mateusz Prolejko (82, Łukasz Zińczuk) – Przemysław Mystkowski (76, Mateusz Ostaszewski), Taras Romańczuk, Damian Szymański – Emil Gajko (86, Paweł Wołczyński). Trener:Dariusz Bayer. Kierownik drużyny: Maciej Kudrycki.
Żółte kartki: Maksymilian Rozwandowicz, Paweł Pyciak, Patryk Bryła - Adam Radecki
Sędziował: Wojciech Hodowicz (Mazowiecki KS)
Widzów: 3.800.

ZOBACZ |Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Materiał oryginalny: ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:1 [ZDJĘCIA,RELACJA] - Dziennik Łódzki