ŁKS Łódź - Jutrzenka Warta 3:0 [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
W inauguracyjnyjm meczu rundy wiosennej ŁKS pokonał przy al. Unii Jutrzenkę Wartę 3:0 i zrobił kolejny krok w kierunku awansu do trzeciej ligi.

Po raz pierwszy spotkanie ełkaesiaków przy ul. Unii sędziowały aż dwie kobiety: piotrkowianki Izabela Dróżdż i Paulina Socha w roli asystentek Tomasza Krawczyka.

Początkowo obie drużyny grały chaotycznie. Ełkaesiacy chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę, a pośpiech nie sprzyja precyzji. Jutrzenka walczyła z determinacją i wydawało się, że łodzianom nie będzie łatwo.

Już jednak w 12. minucie debiutujący w ŁKS Paweł Hajduczek trafił do siatki, główkując z 5 metrów po dośrodkowaniu Adriana Kasztelana. Obaj stali się później indywidualnościami meczu, znakomicie współpracowali i uzupełniali się. Paweł Hajduczek wspierał obronę, ale brał udział w każdej akcji ofensywnej i strzelił dwa gole. Adrian Kasztelan pracował na całej długości boiska, świetnie wykonywał stałe fragmenty gry i miał asysty przy wszystkich trzech trafieniach swoich kolegów.

Hajduczek mógł podwyższyć wynik już w 19. min, ale uderzył tuż nad poprzeczką.

W zespole Jutrzenki przypomniał się łódzkiej publiczności 36-letni Brazylijczyk Fabiano Valente, który grał w klubie z al. Unii w sezonie 2000-2001. Kondycja już nie ta, co dawniej, ale wychowanek Corinthians zainicjował kilka kontr z głębi pola. Bliski zdobycia wyrównującego gola był w 20. min. Robert Jarucki (także z SMS), ale jego silny strzał obronił Adam Sekuterski.

To jednak wcale nie była najbardziej spektakularna interwencja łódzkiego bramkarza. W 45. minucie, w przepychance Marcin Zimoń przewrócił Marcina Czajczyńskiego i sędzia słusznie podyktował karnego. Strzał Rafała Różyckiego znakomicie obronił Adam Sekuterski! Niestety, doznał przy tym urazu mięśnia przywodziciela. Zmienił go debiutant Jakub Wojtysiak i radził sobie znakomicie.

Po przerwie już w 52. min. drugą bramkę zdobył główką Olaf Okoński, wykorzystując dośrodkowanie Adriana Kasztelana z rożnego i zawahanie Marka Wojciechowskiego. Wynik ustalił 8 min. później Paweł Hajduczek po rożnym Adriana Kasztelana.