ŁKS Łódź - Legia II Warszawa 0:2 [ZDJĘCIA, WYNIK]

Dariusz Piekarczyk
W pierwszym meczu o punkty, na nowym stadionie, ŁKS Łódź przegrał z Legią II Warszawa 0:2 (0:1).

Nie tak fani ŁKS Łódź wyobrażali sobie oficjalne przywitanie z nowym stadionie, a przyszło ich na mecz z rezerwami wicemistrzów Polski, ponad 2.800. Ich ulubieńcy przegrali, niestety, z Legią II 0:2 (0:1). Pierwszy mecz na nowym obiekcie ŁKS wygrał z Pogonią Lwów 2:1 (1:0), ale było to spotkanie towarzyskie. W środę walczono o trzecioligowe punkty. Kiepsko zaczęła się więc historia stadionu, przynajmniej ta oficjalna.

W kadrze Legii II nie było wprawdzie Marka Chojnackiego, lecz pojawiło się aż pięciu zawodników z pierwszej drużyny. Byli Arkadiusz Malarz, Michał Kopczyński, Adam Ryczkowski, Robert Bartczak i Pablo Dyego. Wszyscy wyszli na mecz w podstawowym składzie. Mecz odważniej zaczęli gospodarze. Łukasz Dynel strzelił jednak niecelnie. ŁKS przeważał. W 18 minucie udanie, po strzale Adama Patory, interweniował Arkadiusz Malarz. W odpowiedzi strzałem z powietrza popisał się Pablo Dyego,ale Michał Kołba przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 31 minucie skuteczną akcją popisali się mistrzowie Polski juniorów Robert Bartczak i Adam Ryczkowski. Ten ostatni skutecznym strzałem umieścił piłkę w siatce. W przerwie meczu odbyła się za to prezentacja urodziwej drużyny siatkarskiej ŁKS, która ma grać w I lidze. Ci, którzy oczekiwali, po zmianie stron, ataku miejscowych, zawiedli się. Legia II grała mądrze w obronie, a w 77 minucie wyprowadziła skuteczną kontrę, zakończoną golem Michał Kopczyńskiego.
ŁKS Łódź - Legia II Warszawa 0:2 (0:1)

Gole: 0:1 - Adam Ryszkowski (31), 0:2 - Michał Kopczyński (77)

ŁKS: Michał Kołba - Bartosz Placek, Aleksander Ślęzak, Szymon Salski, Darius Cibulskas - Dawid Sarafiński (70, Dominikas Griżas), Mariusz Cichowlas, Artur Golański, Mauricio Martins (56, Rafał Serwaciński) - Adam Patora (64, Tomasz Ostalczyk)- Łukasz Dynel (82, Marcin Kacela) . Trenerzy: Marek Chojnacki - Dariusz Bratkowski. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.

Legia II: Arkadiusz Malarz - Jakub Szrek, Arkadiusz Najemski (81, Wojciech Kochański), Mateusz Zawal, Eryk Rakowski - Michał Kopczyński, Filip Karbowy (79, Michał Trąbka) - Michał Suchanek, Adam Ryczkowski (46, Konrad Michalak), Robert Bartczak (69, Bartłomiej Urbański) - Pablo Dyego. Trener: Krzysztof Dębek. Asystent: Aleksandar Vuković.

Sędziował: Łukasz Suwała (Radom). Widzów: ponad 2.800.

Pozostałe wyniki 9. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej:

Start Otwock - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:4 (3:2). 0:1 - Maciej Tataj (4), 1:1 - Bartosz Morczek (8), 2:1 - Tomasz Karaś (21), 2:2 - Łukasz Siewrociński (38), 3:2 - Mikołaj Tokaj (45), 3:3 - Łukasz Sierociński (50), 3:4 - Damian Jaroń (57).

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Ursus Warszawa 0:0.

Sokół Aleksandrów - Warta Działoszyn 0:0.

Oskar Przysucha - Warta Sieradz 0:0. Energia Kozienice - Termy Ner Poddebice 4:2 (1:1). 1:0 - Rafał Stróżka (34), 1:1 - Joachim Pabjańczyk (37), 2:1 - Rafał Stróżka (57), 2:2 - Tomasz Bogołębski (65), 3:2 - Damian Stanisławski (71), 4:2 - Damian Stanisławski (86).

Błękitni Raciąż - Polonia Warszawa 0:2 (0:2). 0:1 - Zbigniew Obłuski (44), 0:2 - Zbigniew Obłuski (45).

Pilica Białobrzegi - Pelikan Łowicz 3:0 (1:0). 1:0 - Adrian Karasek (38), 2:0 - Daniel Barzyński (68), 3:0 - Daniel Barzyński (84).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 1:0 (1:0). 1:0 - Patryk Koziara (20).

10. kolejka. Piątek (25 września): Broń - Pogoń Grodzisk (17.30). Sobota: Ursus - Sokół (16), Warta Działoszyn - Oskar (16), Warta Sieradz - Pilica (14), Termy Ner - Błękitni (16), Świt - Energia (16), Legia II Warszawa - Start Otwock (12). Niedziela: Pelikan - ŁKS Łódź (11.15), Polonia - Lechia (17).