ŁKS Łódź - Polonia Środa Wielkopolska 2:1. Łodzianie wygrywają w sparingu [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Jest pierwsza wygrana ŁKS Łódź w 2018 roku! Podopieczni trenerów Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego wygrali w sobotę mecz sparingowy z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska 2:1 (2:1).

Drugoligowcy spokojnie mogli wygrać to spotkanie wyżej, bo byli zespołem zdecydowanie lepszym. Inna sprawa, że przez większą część meczu piłkarze grali na boisku pokrytym kilkucentymetrową warstwą śniegu. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4 minucie po ładnym strzale z woleja Łukasza Zagdańskiego. Występ tego piłkarza był zaskoczeniem, bo jeszcze w piątek trener Jacek Janowski zapewniał, że nie wyjdzie na boisko, bo leczy uraz. Widać w sztabie medycznym ŁKS pracują cudotwórcy. W 25 minucie na bramkę gości ruszył Piotr Pyrdoł. Wychowanek ŁKS, który w Plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy uznany został za „Odkrycie 2017 roku” sfaulowany został w polu karnym Polonii i sędzia Zbigniew Dobrynin podyktował rzut karny dla łodzian. Niewiele brakowało, a Karol Szymański obroniłby strzał Maksymiliana Rozwandowicza. Piłka wpadła jednak do siatki. Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszła Polonia i Błażej Nowak skutecznym strzałem w długi róg pokonał Michała Kołbę.

Na początku drugiej połowy Łukasz Białożyt z Polonii stanął przed szansą na wyrównanie. Nic jednak z tego nie wyszło, bo za długo wygrzebywał piłkę ze śniegu. ŁKS też miał swoje okazje. Groźnie strzelał Damian Guzik, po szybkiej akcji z Kamilem Rozmusem i Jewhenem Radionowem. Tuż przed końcem spotkania Damian Guzik miał pecha, bo piłka po jego strzale trafiła w słupek. W sumie łodzianie rozegrali niezłe spotkanie.

ŁKS Łódź 2 (2) - POLONIA Środa Wielkop. 1 (1)

Bramki
1:0 - Łukasz Zagdański (4)
2:0 - Maksymilian Rozwandowicz (26, karny)
2:1 - Błażej Nowak (37)

ŁKS: Michał Kołba (46, Przemysław Kazimier-czak) - Paweł Pyciak (65, Michał Janiak), Maksymilian Rozwandowicz (46, Lukáš Bielák), Kamil Juraszek (46, Jan Sobociński), Bartosz Widejko (46, Kamil Rozmus) - Maciej Wolski (46, Jakub Kostyrka), Przemysław Kocot (46, Filip Burkhardt), Patryk Bryła (46, Tomasz Mar-gol), Łukasz Zagdański (46, Mateusz Gamrot), Piotr Pyrdoł (46,Damian Guzik) - Rafał Kujawa (46, Jewhen Radionow). Trenerzy: Wojciech Robaszek - Jacek Janowski. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.

Czerwona kartka: Jakub Solarek (84 minuta, Polonia)
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).