ŁKS Łódź - Sokół Aleksandrów 2:0 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź nadal niepokonany w tym sezonie! Podopieczni trenera Marcina Pyrdoła zmierzyli się, na swoim boisku, z Sokołem-Konsport Aleksandrów i wygrali 2:0 (1:0).

To był mecz prawie derbowy, a więc sukces tym cenniejszy. Dla Sokoła była to pierwsza porażka, pod wodzą trenera Piotra Kupki, po serii czterech meczów bez porażki. Warto dodać, że był to piąty w historii mecz obu drużyn w III lidze. Do wczoraj bilans był remisowy - obie drużyny miały na koncie po dwa zwycięstwa. Wczoraj odważniej rozpoczęli miejscowi dopingowani przez kibiców głośnym “Łódzki Kaes, łódzki Kaes”. Już w 4 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Rozmus. Łodzianin miał jednak pecha, bo piłka trafiła w słupek. Dobiegł do niej Łukasz Kopka, ale trafił wprost w Karola Domżała, który z kolei popisał się nie lada refleksem broniąc ten strzał. Na kolejną okazję bramkowa kibice czekali do około 25 minuty. Tym razem gola mogli zdobyć goście. Mariusz Zasada pomknął lewą stroną boiska, niczym pociąg ekspresowy i w końcu fantastycznie dośrodkował piłkę w pole karne, wprost na głowę Joachima Pabjańczyk. Gol? Nie, bo wypożyczony z Widzewa piłkarz był mało dokładny i z około 10 metrów posłał piłkę głową wprost w Michała Kołbę. To powinien być gol!

ŁKS odpowiedział po około dwóch minutach i to jak odpowiedział. Patryk Bryła dograł dokładnie piłkę do Jewhena Radionowa, a Ukrainiec wpakował ją do siatki. Szaleństwo na widowni. Po golu nerwowo zrobiło się na boisku, ale sędzia utemperował “towarzystwo” pokazując po żółtej kartce Patrykowi Bryle i Jakubowi Rogalskiemu. Tuż przed końcem pierwszej połowy niezłą okazję do zdobycia gola miał jeszcze Aleksander Ślęzak.

ŁKS Łódź wygrywa w Ostródzie z Sokołem!

W przerwie meczu na boisku pojawiła się panna młoda w sukni ślubnej, która wzięła udział wkonkursie rzutów karnych i pokonała Przemysław Kaźmierczaka, rezerwowego bramkarza ŁKS.Pierwsze minuty drugiej polowy to nadal przewaga lidera tabeli. Groźnie strzelał Artur Golański. W odpowiedzi uderzał natomiast Łukasz Chojecki.

III liga. Liczą się tylko wygrane naszych drużyn

Coraz bardziej iskrzyło na boisku między piłkarzami. Sędzia nie patyczkował się i karał “żółtkami”. W 69 minucie zamarły serca ełkaesiackich kibiców. Patryk Pietrasiak zobaczył, że bramkarz ŁKS jest zbyt daleko wysunięty i zdecydował się go lobować. Nie trafił jednak w bramkę. Przewaga gości rosła, obrońcy ŁKS mylili się coraz częściej. Wydawało się, że padnie gol dla Sokoła. Padł, ale dla ŁKS. Miejscowi przejęli piłkę na połowie przeciwnka. Patryk Bryła podał do Damiana Guzika, a ten mocnym strzałem zaskoczył Karola Domżała. I było po meczu. Po tym ciosie podopieczni trenera Piotra Kupki nie mogli się już podnieść. Już w doliczonym czasie gry mieli jednak przyjezdni okazję na honorowe trafienie, ale strzał Patryka Pietrasiaka obronił Michał Kołba. W sumie zasłużona wygrana łodzian, którzy pozostali liderem tabeli grupy pierwszej III ligi. Sokół-Konsport pokazał się jednak z dobrej strony, co pozwala z optymizmem myśleć sympatykom tej drużyny o kolejnych meczach ligowych.

ŁKS czeka teraz wyjazdowe spotkanie ze Świtem Nowy Dwór, prowadzonym przez Przemysława Cecherza z Brzezin. To najtrudniejsze wyjazdowe spotkanie druzyny trenera Marcina Pyrdoła w tym sezonie. Sokół podejmuje Huragana Morąg.

ŁKS Łódź - Sokół-konsport aleksandrów 2:0 (1:0). 1:0 - Jewhen Radionow (28), 2:0 - Damian Guzik (71)
ŁKS: Michał Kołba - Kamil Juraszek, Paweł Pyciak, Aleksander Ślęzak, Kamil Rozmus - Damian Guzik (73, Damian Nowacki), Przemysław Kocot, Patryk Bryła (79, Mateusz Gamrot), Artur Golański (72, Maksym Kowal) - Łukasz Kopka, Jewhen Radionow (81, Michał Michałek). Trener: Marcin Pyrdoł. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.
Sokół: Karol Domżał - Damian Bierżyński, Piotr Golański, Przemysław Woźniczak, Mariusz Zasada - Jakub Rogalski, Łukasz Marciniak (79, Damian Knera), Sebastian Kobiera, Łukasz Chojecki) - Joachim Pabjańczyk (59, Michał Wrzesiński), Dawid Przezak (59, Patryk Pietra-siak). Trener: Piotr Kupka. Kierownik druzyny: Kamil Nowacki.
Żółte kartki: Paweł Pyciak, Damian Guzik, Patryk Bryła, Jewhen Radionow - Łukasz Chojecki, Jakub Rogalski.
Sędziowali: Albert Różycki (główny), Arkadiusz Śpiewak, Tomasz Chojnacki. Wszyscy Kolegium Sędziów Łódź.
Widzów: około 2.200.