ŁKS nie znalazł recepty na Polpharmę

Marek Kondraciuk
W poprzedniej kolejce ŁKS nie dał rady Treflowi Sopot
W poprzedniej kolejce ŁKS nie dał rady Treflowi Sopot Krzysztof Szymczak/archiwum
Koszykarze ŁKS, beniaminka Tauron Basket Ligi w pierwszym meczu wyjazdowym przegrali w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 76:81, choć jeszcze w czwartej kwarcie był remis.

Łodzianie podjęli walkę, ale tym razem ich najgroźniejsza broń - rzut za trzy punkty - nie była tak skuteczna. Do przerwy łodzianie przegrywali różnicą 15 oczek 47:32. W trzeciej kwarcie zagrali jednak znakomicie i odrobili aż 13 punktów.

W końcówce jednak bardziej doświadczony i zdeterminowany zespół zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski był skuteczniejszy i nieznacznie, bo tylko pięcioma punktami wygrał. Najskuteczniejszy był Kirk Archibeque dla którego był to powrót do Starogardu, gdzie grał w ubiegłym sezonie.

Polpharma Starogard Gdański - ŁKS 81:76 (21:19, 26:13, 16:29, 18:15)

Polpharma: Tony Weeden 23, Brian Gilmore 15, Grzegorz Arabas 9, Jeremy Simmons 9, Michael Hicks 7, Daniel Wall 7, Piotr Dąbrowski 5, Tomasz Śnieg 4, Adam Metelski 2. Trener: Zoran Sretenović.

ŁKS: Kirk Archibeque 27, Jermaine Mallett 12, B.J. Holmes 12, Krzysztof Sulima 11, Dariusz Kalinowski 8, Jakub Dłuski 4, Piotr Trepka 2, Bartłomiej Szczepaniak 0, Filip Kenig 0. Trener: Piotr Zych.