ŁKS - Odra. Klęska ŁKS, co będzie dalej? Nowy trener w ŁKS czy w Widzewie?

W przedostatnim meczu I ligi piłkarze ŁKS na pustym stadionie przy al. Unii zostali rozbici przez Odrę Opole.

Przeżywający potężne kłopoty finansowe ŁKS nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem, który zapewnił sobie miejsce w barażach o ekstraklasę.

Już po 10 minutach było 2:0 dla gości. Najpierw Łukasz Kędziora precyzyjnym strzałem głową pokonał Marka Kozioła, a dwie minuty później Antoni Klimek podał do Dawida Czaplińskiego, a ten płaskim strzałem podwyższył wynik.

Po godzinie gry było już 3:0 dla Odry. Po faulu Mateusza Kowalczyka na Dawidzie Czaplińskim sędzia dyktuje rzut karny, który Tomas Mikinić zamienia na trzeciego gola. Po sześciu minutach znów Tomas Mikinić, znów z karnego zdobył czwartego gola. Tę jedenastkę arbiter podyktował po starciu Macieja Dąbrowskiego z Rafałem Niziołkiem.

Po tym meczu miejsca w strefie barażowej mają już zapewnione: Widzew lub Arka, Korona i Odra. Paradoksalnie szansę na szóste miejsce mają jeszcze piłkarze ŁKS. Jeśli wygrają w Katowicach z GKS, a Chrobry i Sandecja oraz Podbeskidzie stracą punkty, ŁKS będzie szósty.

Może się tak zdarzyć, że na mecie cztery drużyny na miejscach 6-9 mieć będą po 48 punktów: Chrobry (gra z Zagłębiem), Sandecja (z Arką), Podbeskidzie (z Widzewem) i ŁKS (z Katowicami).

Decydować będzie mała tabelka uwzględniająca mecze: Chrobry - Sandecja 1:0 i 0:0, Chrobry - Podbeskidzie 1:3 i 1:2, Chrobry - ŁKS 1:0 i 1:0, Sandecja - Podbeskidzie 0:1 i 1:0, Sandecja - ŁKS 0:1 i 2:3, Podbeskidzie - ŁKS 1:1 i 2:1.
W tej tabelce Podbeskidzie mieć będzie 13 punktów, Chrobry - 10, Sandecja - 4, a ŁKS 7.

Tymczasem łodzianin Dawid Kroczek po zakończeniu obecnego sezonu przestanie być trenerem pierwszoligowej Resovii. Jego umowa z klubem zostanie rozwiązana za porozumieniem stron. Czy obejmie posadę trenera ŁKS czy też Widzewa?

ŁKS ŁKS Łódź - Odra Opole 0:4 (0:2)
0:1 - Łukasz Kędziora (8), 0:2 Dawid Czapliński (10), 0:3 Tomas Mikinic (60-karny), 0:4 Tomas Mikinic (66-karny)

ŁKS: Marek Kozioł - Mateusz Bąkowicz (46, Mateusz Kowalczyk), Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak - Maciej Wolski (46, Kamil Dankowski), Maksymilian Rozwandowicz (46, Jakub Tosik), Michał Trąbka, Pirulo, Piotr Janczukowicz (60, Javi Moreno) - Maciej Radaszkiewicz (75, Stipe Jurić). Trener: Marcin Pogorzała.

Odra: Błażej Sapielak - Jakub Szrek, Piotr Żemło (68, Maksymilian Tkocz), Konrad Kostrzycki, Łukasz Kędziora, Antoni Klimek - Tomas Mikinic (80, Maciej Wróbel), Rafał Niziołek, miłosz Trojak (82, Stanisław Hrebeń), Konrad Nowak (82, Krzysztof Janus) - Dawid Czapliński (80, Adam Żak). Trener: Piotr Plewnia.

żółte kartki: Koprowski, Tosik - Żemło, Czapliński, Mikinič, Wróbel.
czerwona kartka: Oskar Koprowski (76. minuta, ŁKS, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).