ŁKS - Radomka 3:0. Wspaniały doping kibiców ŁKS dla niepokonanych siatkarek. Zdjęcia

Siatkówka. Łódzkie Wiewióry były zdecydowanymi faworytkami spotkania z Radomką i łatwo wygrały. Mecz trwał tylko 69 minut. MVP została Lana Scuka.

ŁKS Commercecon Łódź pewnie pokonał Moya Radomkę Lotnisko Radom w meczu 20. kolejki TAURON Ligi. W każdym z trzech setów Łódzkie Wiewióry kontrolowały przebieg gry i szybko zdobywały bezpieczną przewagę. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Lanę Scukę.
Mecz otworzyły dwie skuteczne akcje w wykonaniu Lany Scuki, jednak rywalki szybko wyrównały na 5:5. Na cztery punkty (11:7) łodzianki odskoczyły, gdy dłuższą wymianę skończyła Valentina Diouf. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę. Gdy Małgorzata Jasek wybiła piłkę w aut, prowadziły 20:16. W końcówce gospodynie świetnie zagrały blokiem i w efekcie wygrały 25:19.

Chociaż początek drugiej partii był wyrównany, to po ataku Scuki Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 8:6. Atak Diouf powiększył przewagę gospodyń do stanu 14:8. Gdy piłkę skończyła Scuka, Łódzkie Wiewióry prowadziły już 18:8. W końcówce wprawdzie gospodyniom uciekło kilka punków, ale bez problemu wygrały do 17.

Podrażnione radomianki rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 3:0, jednak Ełkaesianki szybko doprowadziły do remisu. As serwisowy Zuzanny Góreckiej dał wynik 6:6. Od tego momentu gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu. Błąd po stronie przyjezdnych dał Wiewiórom prowadzenie 17:11. Zepsuta akcja w wykonaniu Margarity Stepanienko dała łodziankom piłkę setową. Dla przyjezdnych było już za późno na zryw, mecz zakończył zepsuty serwis, a ŁKS Commercecon Łódź wygrał 25:15 trzeciego seta i cały mecz 3:0. Łódzkie Wiewióry są niepokonane po 18. kolejkach TauronLigi.
MVP: Lana Scuka