ŁKS - Ruch 2:0. ŁKS liderem I ligi. Mieszko Pierwszy Lorenc bohaterem meczu. Doskonałe wyczucie trenera Kazimierza Moskala

Mieszko Lorenc w białym stroju
Mieszko Lorenc w białym stroju Fot. Krzysztof Szymczak
ŁKS pokonał Ruch na urodziny klubu i awansował na pozycję lidera tabeli pierwszej ligi.

Trener Kazimierz Moskal przed meczem zmienił skład drużyny ŁKS. W drugiej linii zostawił na ławce rezerwowych Michała Trąbkę, a od pierwszej minuty zagrał 21-letni (urodziny ma za tydzień) sieradzanin Mieszko Lorenc. Wychowanek Pogoni Zduńska Wola tym sezonie zagrał 10 minut w dwóch meczach, w minionym sezonie wystąpił 7 razy.
I takiemu niedoświadczonemu piłkarzowi dał szansę trener Kazimierz Moskal. To był strzał w dziesiątkę! W 35 minucie meczu z Ruchem Mieszko Lorenc przerwał akcję rywala, podał do Dawida Korta, a ten doskonale zagrał do Pirulo. Hiszpan nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu.
Zaraz po zmianie stron ŁKS podwyższył na 2:0 i to właśnie za sprawą Mieszko Pierwszego Lorenca. Młody piłkarz przebiegł kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał z dystansu. Piękna bramka.
Łodzianie mogli strzelić kolejne gole. W 78 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kelechukwu Ibe-Torti.
ŁKS odniósł zasłużone zwycięstwo i pierwsza porażka Ruchu w tym sezonie stała się faktem.
Trener Kazimierz Moskal odkrywa młode talenty w ŁKS: Mateusz Kowalczyk, Kamil Dankowski, Jan Kuźma, Kelechukwu Ibe-Torti, Mieszko Lorenc dostają szansę i odpłacają się swemu odkrywcy. Szkolenie młodzieży w ŁKS przed laty stało na wysokim poziomie. Dzięki trenerowi Kazimierzowi Moskalowi praca z diamentami znów wraca na właściwe tory.
Szkoda, że w następnym meczu z Chojniczanką na wyjeździe (27 sierpnia, 20:00) nie zagra Mateusz Kowalczyk, który w meczu z Ruchem ujrzał czwartą żółtą kartkę.
Piłkarze ŁKS uczcili urodziny ŁKS. Klub, który powstał w 1908 roku obchodzi urodziny w dniu 19.08. Brawo. Piłkarze ŁKS awansowali na pozycję lidera I ligi, czekamy na sobotnie mecze Wisły i Podbeskidzia.

ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
1:0 - Pirulo (35), 2:0 - Mieszko Lorenc (48).
Żółta kartka: Kowalczyk.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 8540.
ŁKS: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski - Pirulo (73, Piotr Janczukowicz), Mieszko Lorenc (82, Jan Kuźma), Mateusz Kowalczyk (63, Kelechukwu Ibe-Torti), Dawid Kort (73, Władysław Ochronczuk), Bartosz Biel (63, Michał Trąbka) - Nelson Balongo. Trener: Kazimierz Moskal.
Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Remigiusz Szywacz - Kacper Michalski (63, Łukasz Moneta), Jakub Piątek, Tomasz Swędrowski (62, Jakub Witek), Łukasz Janoszka (75, Mikołaj Kwietniewski), Tomasz Foszmańczyk (63, Artur Pląskowski), Tomasz Wójtowicz (85, Bartłomiej Barański) - Daniel Szczepan. Trener: Jarosław Skrobacz.