Jan Hofman
Jan Hofman
ŁKS Śląsk Wrocław - relacja na żywo. Wynik meczu ŁKS Śląsk online
ŁKS Śląsk Wrocław - relacja na żywo. Wynik meczu ŁKS Śląsk online Polskapress
W spotkaniu piętnastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS przegrał 0:1 na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław. To drugi z rzędu mecz (wcześniej w Białymstoku), w którym drużyna trenera Kazimierza Moskala schodzi z boiska pokonana. To także drugie spotkanie, w którym ełkaesiacy nie zdobyli gola. Sprawcą nieszczęścia drużyny z al. Unii był Jan Sobociński, która zaliczył samobója! Śląsk wygrał to spotkania zasłużenie, będąc niemal przez cały mecz zdecydowanie lepszym, mądrzejszym i mającym pomysł na grę zespołem.

ŁKS Śląsk Wrocław na żywo 8.11.19

Strona wymaga odświeżenia F5
Wynik meczu ŁKS - Śląsk 0:1

90+8' Koniec mecz. ŁKS przegrywa 0:1 ze Śląskiem.

90+5' Żółta kartka Malarz i Trąbka oraz Mączyński

90+3' Bardzo nerwowo w środku boiska

90+2' Przepychanki w polu karny Śląska.

90' Sędzia doliczył 4 minuty
90' Główka Pirulo, lecz tuż obok słupka

89' ŁKS jeszcze próbuje, ale brakuje klarownych sytuacji

87' Putnocky ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry

86' Faul Radionowa na Broziu

85' Mączyński leży na murawie. Po chwili jednak wstaje, nic się nie stało

83' ŁKS nie ma pomysłu, jak rozmontować defensywę rywala

81' Zmiana w drużynie gości. Schodzi Płacheta, wchodzi Samiec-Talar

80' Radinow chciał strzelić z dystansu, ale próba kompletnie nieudana.

79' Śląsk wyraźnie zadowolony z prowadzenia nie forsuje już tempa.

77'Dobrze, że Chrapek nie ma dobrze nastawionego celownika. Sytuacja do zdobycia gola była bardzo dobra.

75' Do zakończenia spotkania pozostał kwadrans. ŁKS zaczyna się spieszyć. ŁKS - Śląsk 0:1

74' Śląsk znów mocno naciska

73' Pirulo próbował zaskoczyć bramkarza Śląska, lecz brakło precyzji. Piłka poleciała nad poprzeczką.

72' Radionow zmienia Kujawę

70' Kontra wrocławian, ale strzał Cholewiaka zablokowany i rzut rożny dla gości
69' Faulowany Sobociński

68' Pyrdoł schodzi, wchodzi Pirulo

68' Niecelny strzał Płachety

66' ŁKS bezradny przy krótkich wymianach piłki stosowanych przez rywali

64'Dynamiczną kontrę Ramireza powstrzymał obrońca gości

63' ŁKS próbuje, ale nie może się przedostać na przedpole gości.

60' Zmiana w Śląsku, Cholewiak za Exposito. ŁKS - Śląsk 0:1

59' Śląsk skutecznie wybija z uderzenia gospodarzy

58' Dużo walki w środkowej strefie boiska.

56' Żółta kartka dla Sobocińskiego

55' W środku boiska faulował Sobociński

54' Strzał Sobocińskiego z dystansu, ale nie był celny

53' Rożny dla gospodarzy

52' ŁKS próbuje przejąć inicjatywę

50' Płacheta sprawia strasznie dużo problemów Grzesikowi

49' Kibice ŁKS zagrzewają drużynę do walki

48' ŁKS próbuje grać agresywniej, wyżej atakuje rywala

47' Rzut wolny dla Śląska

46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania

Goście prowadzą zasłużenie. To oni nadają ton wydarzeniom na boisku przy al. Unii. ŁKS jest bezbarwny, bez pomysłu na przeprowadzenie groźnej akcji. W łódzkiej drużynie zapomnieli, że bez strzałów nie uda się zdobyć gola. Wśród gospodarzy jest zbyt dużo niedokładności. Wypada liczyć, że po przerwie będzie znacznie lepiej.

46' Koniec pierwszej połowy. Na boisku pojawił się Piątek, zmienił Kalinkowskiego.

45' ŁKS nie potrafi zagrozić bramce Śląska.

44' Kolejna strata piłki w wykonaniu piłkarza ŁKS

42' Gra ŁKS wyraźnie się nie klei

40' Łabojko ukarany żółtą kartką. ŁKS - Śląsk 0:1

40' Ełkaesiacy zbyt często tracą piłkę w zupełnie prostych sytuacjach

39' Oblężenie bramki ŁKS

37' Błąd Klimczaka, piłka trafiła do Exposito, a ten z bliska nie trafił w bramkę

36' Znów rożny dla wrocławian

35' ŁKS ma wielki kłopoty ze zbudowaniem akcjo ofensywnej. ŁKS - Śląsk 0:1

34 ' Rożny dla Śląska

32' Faulowany Srnić

31' Piłka trafiła w boczną siatkę ŁKS po wślizgu... Sobocińskiego

30' Brzydki okres spotkania, dużo fauli, mało ciekawej gry

29' Ramirez faulował zawodnika Śląska

27' Rzut rożny po groźnej akcji Ramireza. ŁKS - Śląsk 0:1

24' Groźnie było na przedpolu Śląska, Łodzianie sugerowali, że powinie być rzut karny, ale sędzia był innego zdania.

23' Tony wydarzeniom na boisku nadaje wrocławski zespół, ŁKS ogranicza się jedynie do wybijania piłki

22' Kolejny rzut rożny dla gości

21' Faul Kujawy

20' Rożny dla Śląska

19' ŁKS wyraźnie się męczy przy agresywnym kryciu gości, ŁKS - Śląsk 0:1

17' Silny strzał Exposito broni Malarz

16' Śląsk złapał wiatr w żagle. ŁKS nie może się podnieść po samobójczym golu kapitana

14' Szybka akcja oskrzydlająca gości pociągnęła za sobą szereg błędów defensywy ŁKS i fatalną interwencję Sobocińskiego, który strzałem z bliska pokonał Malarza.

13' Gol dla Śląska. Do własnej bramki trafia Sobociński

11' Śląska wysoko atakuje, czym utrudnia grę ełkaesiakom

10' Ramirez pod szczególnym nadzorem obrony Śląska

9' Pierwsza groźna akcja ŁKS, jednak niecelny strzał Kujawy z pola karnego

8' Mączyński strzelał silnie, ale na szczęście dla ŁKS wysoko nad poprzeczką

7' Kontra Śląska powstrzymana przez Juraszka

6' ŁKS ma problem z wyprowadzeniem składnej akcji

3' Początek spotkania dla gości, było groźnie pod bramką ŁKS

2' Rożny dla Śląska

2' Pierwszy aut w meczu, dla Śląska

1' Sędzia rozpoczął mecz.

17.58 - Na stadionie ŁKS wszyscy śpiewają hymn Polski

17.56 - ŁKS wygrał trzy ostatnie mecze w roli gospodarza. Warto przedłużyć tę serię

17.55 - Właśnie kibice ŁKS śpiewają klubowy hymn.

17.52 - Rezerwowi ŁKS: Budzyński, Bogusz, Dampc, Wolski, Bryła, Rozmus, Radionow, Pirulo, Ł. Piątek.

17.45 - Mecze na boiskach rywali to w ostatnich miesiącach nie jest mocna strona Śląska. Poprzedni wyjazd, z którego udało się przywieźć tej drużynie trzy punkty, miał miejsce jeszcze w sierpniu (3:1 z Lechem Poznań). Od tamtego czasu wrocławski zespół zanotował dwa remisy i dwie porażki (z Rakowem i Koroną).

17.40 -Kapitanem ŁKS będzie w tym meczu Jan Sobociński.

17.37 - Kujawa zastąpił Sekulskiego, bowiem ten dzieś przed meczem doznał kontuzji.

17.35 - Ławka rezerwowych Sląska: Kajzer, Dankowski, Pawelec, Żivulić, Bargiel, Gaska, Musonda, Cholewiak, Samiec-Talar

17.24 - Wyjściowy skład ŁKS: Malarz - Grzesik, Sobociński, Juraszek, Klimczak - Pyrdoł, Kalinkowski, Trąbka, Srnić, Ramirez - Kujawa

17.20 - Vitezlsav Lavicka, trener Śląska Wrocław przed spotkaniem z ŁKS powiedział:

- ŁKS to nowy zespół w Ekstraklasie, ale pokazują dobrą piłkę, chcą dominować, prowadzić grę. I mają w drużynie indywidualności. Będzie to trudny mecz

17.05 - ŁKS na swoje stronie poinformował, że 2889 dni minęło od ostatniego spotkania ŁKS - Śląsk. W 55-letniej historii pojedynków obu drużyn minimalnie lepsi są Rycerze Wiosny, choć ostatnie, zwycięskie spotkanie z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska rozegrali w 2005 roku.

16.56 - Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości, przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze razem z kibicami odśpiewają hymn Polski. Tym razem będą im również towarzyszyć wojskowi z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze na czele ze swoim dowódcą, pułkownikiem Pawłem Wiktorowiczem utworzą szpaler dla zawodników i dziecięcej eskorty, która ubrana będzie w okolicznościowe koszulki z datą 11 listopada. Drużyna ŁKS zagra również w biało-czerwonych opaskach na lewym ramieniu.

16.38 - Trener Śląska odkrył karty przed meczem z ŁKS. Goście dzisiejszego spotkania zagrają w składzie: Putnocky - Broź, Golla, Puerto, Stiglec - Łabojko, Mączyński, Chrapek, Pich, Płacheta - Exposito

ŁKS w ostatnim meczu przegrał z Jagiellonią. Trener ełkaesiaków, Kazimierz Moskal, przyznał, że on i jego zespół, jest podrażniony porażką, której doznał w Białymstoku.

- To prawda, że Jagiellonia gra o zupełnie inne cele niż my, ale aż tak dużej różnicy sportowej ja nie widziałem. Zespół ze stolicy Podlasia wykorzystał swoje sytuacje bramkowe, a my nie byliśmy w stanie tego zrobić. Na pewno jesteśmy troszeczkę podrażnieni tym faktem. Czujemy niedosyt, bo z Białegostoku mogliśmy przewieźć punkty.

Los sprawił, że łodzianie znów się zmierzą z zespołem z górnej części tabeli i nadarza się zatem wyśmienita okazja, by odbić sobie niepowodzenie w Białymstoku.

ŁKS Śląsk online. Wynik meczu ŁKS Śląsk

Oczywiście nie będzie to łatwe wyzwanie, bowiem Śląsk, który z dorobkiem 24 punktów zajmuje szóstą pozycję w tabeli, to w opinii Moskala bardzo niewygodny, ale silny przeciwnik. Warto przypomnieć, że podopieczni trenera Vitezslava Lavickiego pokonali przed własną publicznością Wisłę Płock (3:1), która wcześniej zanotowała serię sześciu wygranych z rzędu. Bez wątpienia to zwycięstwo ma swój wymiar i nakazuje ełkaesiakom podejść do tego pojedynku ze szczególną starannością.