ŁKS Sphinx podniesie temperaturę w swej hali

Piotr Trepka (w wyskoku) i Jakub Dłuski pod koszem Znicza
Piotr Trepka (w wyskoku) i Jakub Dłuski pod koszem Znicza Krzysztof Szymczak
W środę o godz. 19 w zimnej hali przy al. Unii będzie gorąco. Koszykarze ŁKS Sphinx walczyć będą o siódme z rzędu zwycięstwo w pierwszej lidze. Rywala nie wolno lekceważyć, ale to nie jest Los Angeles Lakers, tylko AZS Radex Szczecin, będący całkowicie w zasięgu podopiecznych trenera Piotra Zycha.

To drugi mecz rundy rewanżowej. Pierwszy rewanż na Zniczu już został wzięty, teraz trzeba wyrównać rachunki z zespołem AZS, który wygrał z łodzianami w Szczecinie w drugiej kolejce ligi 88:76. Wtedy najskuteczniejsi byli Krzysztof Sulima i Piotr Trepka. O porażce ŁKS zdecydowała wtedy czwarta kwarta.

W środę w końcówkach meczów to ełkaesiacy nadają ton wydarzeniom na parkiecie. W ostatnich trzech meczach podopieczni trenera Piotra Zycha wygrywali trzecią i czwartą kwartę. Serial zwycięstw w trzecich kwartach jest dłuższy o jeszcze jeden mecz. Od wpadki w Bydgoszczy ełkaesiacy nie przegrali drugiej połowy w żadnym z sześciu następnych meczów. Z przygotowaniem fizycznym nie ma w drużynie niczego niepokojącego.

Również wysoko należy ocenić odporność psychiczną drużyny. Wiele drużyn po zmarnowaniu dużej przewagi nie potrafiłoby jeszcze raz poderwać się do walki, ale ełkaesiacy to potrafią. Wygląda jakby bawili się w kotka i myszkę, uciekają, pozwalają dogonić wynik rywalom i znów uciekają. Niebezpieczna to zabawa, ale dla kibiców są to niezapomniane widowiska. Jesteśmy pewni, że koszykarze oszczędzą skołatane serca i nerwy swoich kibiców. I jak wywalczą przewagę, niech jej nie marnują. Ponadto na wielkie emocjonujące mecze w hali przy al. Unii i na wyjazdach jeszcze przyjdzie czas, gdy podopieczni trenera Piotra Zycha walczyć będą w play-off.

Nawet w przypadku zwycięstwa nad AZS Szczecin trudno oczekiwać awansu łodzian w tabeli, bowiem wyprzedzające nas drużyny mają łatwe mecze z zespołami z samego dna. Taki awans może mieć miejsce już w sobotę. W hali przy al. Unii ŁKS Sphinx podejmować będzie wtedy czwarte w tabeli Sportino.

Środowy mecz to też próba generalna przed sobotnim szlagierem. Bilety normalne kosztują 15 zł. Posiadacze ŁKS Fan Karty kupują wejściówki po 10 zł, a posiadacze karnetów na mecze piłki nożnej za jedyne 5 zł! Specjalne ceny biletów obejmują również dzieci do lat 13, a także rodziny.

Osiemnasta kolejka pierwszej ligi rozpoczęła się już we wtorek meczem GKS Tychy - PTG Sokół Łańcut. Inne dzisiejsze spotkania: Znicz Pruszków - Astoria Bydgoszcz, Rosa Radom - Olimp Start Lublin, AZS Politechnika Warszawska - Siedlce, Górnik Wałbrzych - Asseco Prokom II Gdynia, Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard, Sportino Inowrocław - Polonia 2011.

W lidze koszykarek, która grać będzie w najbliższy weekend, trudno oczekiwać sukcesów naszych drużyn. Oto bowiem w sobotę o godz. 17.30 w hali przy al. Unii ŁKS Siemens AGD podejmuje lidera Wisłę Can-Pack Kraków, która na wyjazdach jeszcze nie przegrała. Widzew natomiast również w sobotę o 17.45 gra w Polkowicach z wiceliderem tabeli CCC. Wysoko zawieszone są kosze przed łodziankami.