ŁKS Sphinx zmierza po Puchar Polski

Marek Kondraciuk
Akcję Dariusza Kalinowskiego obserwują trenerzy ŁKS Piotr Zych i Michał Exner. Kalinowski zdobył 20 punktów Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS Sphinx w drugiej rundzie Pucharu Polski pokonali lidera I ligi i nadal liczą się w walce o to trofeum.

Mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem, bo goście myśleli, że zbudowano już autostradę ze stolicy do Łodzi. Pewnie liczyli też na łatwe zwycięstwo, tymczasem podopieczni trenera Piotra Zycha podeszli poważnie do tego spotkania.

Do przerwy łodzianie prowadzili wyraźnie 43:28. Trzecią kwartę łodzianie przegrali 12:21 i przed decydującym starciem przewaga ŁKS wynosiła tylko 6 punktów.

W ostatnich dziesięciu minutach drużynę do walki poderwał Dariusz Kalinowski. Prawdziwy strzelec łodzian trafiał z każdej pozycji, zbierał, był to bardzo udany mecz tego zawodnika. Skończył z wysokim osiągnięciem 20 punktów.

Łodzianie wygrali ostatnią kwartę 14:11 i mogli cieszyć się z sukcesu i awansu.

ŁKS Sphinx - AZS Politechnika Warszawska 69:60 (26:18, 17:10. 12:21, 14:11)