Dariusz Piekarczyk
Tomasz Jabłoński
ŁKS Stomil na żywo online. Dziś w Łodzi na stadionie przy al. Unii ŁKS podejmuje drużynę Stomilu Olsztyn. Zapraszamy na relację na żywo. ŁKS Stomil zaczynamy o 12.30. Czy łodzianie zwyciężą w drugim swoim meczu?

Wynik meczu ŁKS Stomil 0:0

Kibice ŁKS liczą na przedłużenie dobrej passy z pierwszej kolejki, w której łodzianie gładko pokonali Odrę Opole. ŁKS w przerwie na mecze reprezentacji zagrał sparing. Stomil miał w planach mecz z Legią, ale w drużynie wykryto koronawirusa i mecz kontrolny został przełożony. Na szczęście badania, które zostały przeprowadzone, nie wykazały koronawirusa u zawodników i dzisiejszy pojedynek ŁKS Stomil może się odbyć bez problemu.

Początek meczu ŁKS Stomil o godzinie 12.40

ŁKS ŁÓDŹ STOMIL OLSZTYN NA ŻYWO

Coraz bliżej pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Marciniaka z Płocka. Na stadionie przy alei Unii 2 piękna pogoda, nic tylko grać i wygrywać. ŁKS zaczął sezon od wyjazdowego zwycięstwa w Opolu z Odrą. Stomil prowadzony przez trenera Adama Majewskiego, który zastąpił Piotra Zajączkowskiego (pracował niegdyś w Pelikanie Łowicz) zremisowała w Tychach z GKS 0:0.
Oto składy:
ŁKS: Malarz - Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Pirulo, Trąbka, Rozwandowicz, Dominguez - Corral, Dominguez.
Stomil: Kudrjavcevs - Biedrzycki, Mosakowski, Szota, Straus - Bucholc, Carolina, Loshi, Spychała - van. Huffel, Hinokio.

Koki Hinokio to Japończyk, a Sam van Huffel jest Holendrem.
Na rezerwie w zespole gospodarzy mamy dziś bramkarza Arndta oraz zawodników z pola. Są to: Moros, Nawotka, Srnić, Sajdak, Sekulski Gryszkiewicz. Ebenezer.
W Stomili: Troshupa - Tecław, Staszak, Sierant, Sadowski, Lech, Jarosz, Kovalonoks.
Zaczynamy! Do boju ŁKS! Po zwycięstwo!
Gospodarze w biało-czerwonych strojach, goście na błękitno.
2 min - rzut wolny dla Stomilu
Nie wszyscy kibice zapewne wiedzą, że wczoraj miało miejsce walne zebranie ŁZPN. Prezesem ponownie został Adam Kaźmierczak, który pełnią tą punkcję od 2016 roku.
5 minuta - wyrównany mecz, głośny doping kibiców, których pojawiło się dziś naprawdę wielu.
7 minuta - Spychała fauluje Corrala
Wracając do wyborów prezesa ŁZPN. W składu zarządu wszedł między innymi Tomasz Salski, prezes ŁKS.
7 minuta - groźnie pod bramką Stomilu. Ratajczyk, który ma zostać zawodnikiem Zagłębie Lubin, wpadł w pole karne, ale został powstrzymany przez obrońców gości.
8 minuta - szybka odpowiedź Stomilu i rzut rożny.
I jeszcze wybory. Tomasz Salski został także delegatem na zjazd PZPN.
10 minuta - groźnie goście, ale Spychała posłał piłkę nad bramką Malarza.
Nie ustaje doping fanów ŁKS, którzy domagają się gola.
Minął kwadrans spotkania, ale bez sytuacji bramkowych z obu stron.
Ależ sytuacja dla łodzian, Szota uratował swój zespół przed utratą gola i mamy rzut rożny dla ŁKS.
17 minuta - Kapitalny strzał Trąbki i jeszcze lepsza obrona Kudjavcevsa.
Wczoraj w barwach Wisły Płock zadebiutował były piłkarz ŁKS Piotr Pyrdoł. Wisła przegrała mecz ekstraklasy z Legią Warszawa 0:1. W zespole "Wojskowych" Piotr Pyrdoł był poprzednio.
Wyniki piątkowych meczów I ligi"
GKS Jastrzębie - Radomiak 0:1
Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0
Miedź Legnica - Resovia 4:0
Odra Opole - Zagłebie Lubin 1:0
W czwartek Chrobry Głogów wygrał z Widzewem 3:0
25 minuta - 0:0.
28 minuta - ciągle bez goli, kibice się niecierpliwią.
Wczoraj za to czwartoligowe rezerwy ŁKS pokonały Andrespolię Wiśniowa Góra 1:0 (1:0) po golu Tadeja Vidmajera. Była to dziewiąta wygrana łodzian, którzy są liderem tabeli. Czyżby III liga na alei Unii 2?
29 minuta - rzut wolny dla Stomilu przed polem karnym, ale nic z tego nie wyszło.Corral wybija piłkę.
Około 10 minut do końca pierwszej połowy meczu - ciągle bez goli.
36 minuta - 1:0!!!!! Gooooool!!!!! Pirulo nad bramkarzem do siatki pięknym technicznym strzałem.
To była pierwsza składna akcja łodzian, a raczej zawodników z Hiszpanii. Pięknie podawał Corral.
Powinno się już teraz łatwiej grać piłkarzom ŁKS.
40 minuta meczu, 1:0 dla ŁKS. Rzut rożny dla Stomilu z prawej strony boiska. Centruje Spychała.
41 minuta - 2:0!!!!!! Wolski, Wolski, Wolski!!! Po szybkiej kontrze, podwał mu celnie Dabrowski, który wyłozył mu dosłownie piłkę, Wolski nie mógł nie trafić do pustej bramki.
Kibice skandują nazwisko strzelca gola. Mamy 42 minutę.
43 minuta - spokojna gra ełkaesiaków. Czyżby czekali już na przerwę?
W najbliższą środę (16 września) ŁKS zmierzy się na "wyjeździe" z lokalnym rywalem Widzewem. Mamy derby Łodzi, których ŁKS jest faworytem.
Sędzia Marciniak dolicza dwie minuty do pierwszej połowy. Jest dobrze - 2:0 dla ŁKS!
Koniec pierwszej połowy.

Zaczynamy drugą połowę meczu.
Mamy zmiany w Stomilu. Na boisku pojawia się Jarosz, schodzi van Huffel, natomiast w miejsce Loshiego jest Kovalonoks.
46 minuta - zamieszanie pod bramką Stomilu. Kończy się na poprzeczce. Strzelał Rozwandowicz.
49 minuta - świetna akcja Dąbrowskiego, ale brak wykończenia. Trzeci gol dla ŁKS wisi w powietrzu.
"Mamy swą drużynę, która zwie się ŁKS" - śpiewają fani ŁKS.
51 minuta - Corral miał pustą bramkę, ale nie sięgnął piłki.
Wzrasta przewaga gospodarzy, a fani śpiewają" Wróć do dawnej formy, na fotel lidera wróć, na mistrzostwo Polski czeka przecież cała Łódź"
Czekamy na trzeciego gola gospodarzy, a tu nadal 2:0.
53 minuta - mało widoczny Ratajczyk, czyżby myślał o transferze do Lubina?
54 minuta - odważniej Stomil. Znakomita okazję zmarnował jednak Kovalonoks.
59 minuta - rzut rożny dla Stomilu. Strzelał Straus, a Malarz wybił piłkę na róg.
Jeszcze około pół godziny meczu.
W I lidze B 1 juniorów młodszych ŁKS zremisował z AKS SMS Łódź 2;2, a więc małe derby Łodzi.
60 minuta - Wolski wybił piłkę poza boisko i róg dla Stomilu
60 minuta - zmiana w Stomilu. Schodzi Spychała, wchodzi Tecław
63 minuta - indywidualna akcja Ratajczyka i strzał minimalnie niecelny, potem rzut rożny i strzał Corrala, też niecelny.
64 minut - dwie zmiany w ŁKS. Srnić wchodzi za niewidocznego Domingueza. Za Rozwandowicza wchodzi Tosik.
66 minuta - 3:0!!!! Kto strzelił gola? Corral!!! Świetnie podawał Kilmczak. Pewnie na tym nie koniec. czekamy na następne gole ŁKS.
"ŁKS trzy - Stomil zero" - skandują fani ŁKS.
69 minuta - zmiana w Stomilu. Na boisku pojawia się Sierant, a schodzi Bucholc.
70 minuta - nadal 3:0 dla ŁKS
71 minuta - mamy pierwszą żółtą kartkę. Upomniany został Kovalonoks ze Stomilu.
72 minuta - zmiany w ŁKS. Wchodzi Sekulski z Corrala oraz Gryszkiewicz za Ratajczyka.
74 minuta - kolejna zmiana w ŁKS. Nawotka za Wolskiego. Dla Nawotki to debiut w oficjalnym meczu ŁKS.
77 minuta - gra jakby się uspokoiła.
Zanosi się na drugie wysokie zwycięstwo ŁKS, to dobry prognostyk dla fanów ŁKS przed derbowym meczem z Widzewem. Oj, będzie się działo 16 września na stadionie przy Piłsudskiego.
79 minuta - piłka w siatce Stomilu, ale gola nie ma, bo Klimczak był na spalonym.
82 minuta - nie ustaje wrzawa na trybunie. Kibice głośno dopingują ełkaesiaków.
82 minuta - zmiana w Stomilu - na boisku pojawia się Staszak, a schodzi Szota.
85 minuta - dobra wiadomość z Milionowej 12. UKS SMS pokonał w Centralnej Lidze Juniorów Escolę Varsovię Warszawa 1:0 po golu Oskara Świątkowskiego w czwartej minucie doliczonego czasu gry.
Trener ŁKS Wojciech Stawowy pracował poprzednio w Escoli.
87 minuta - rzut wolny dla ŁKS, ale Dąbrowski w mur.
89 minuta - rzut rożny dla ŁKS, centruje Pirulo.
Sędzia dolicza dwie minuty.
Koniec, koniec, koniec!!!! 3:0 dla ŁKS i czas na derby! Nie możemy się doczekać, a Wy?