ŁKS - Widzew. Małe derby Łodzi w Pucharze Polski? To możliwe!

red.
Znamy wszystkich półfinalistów Pucharu Polski w okręgach łódzkim oraz sieradzkim.

W okręgu łódzkim rozegrano w środę cztery ćwierćfinałowe mecze.

Dwa gole obejrzeli kibice w Rzgowie, gdzie miejscowy Zawisza (klasa okręgowa) wypunktował czwartoligowców z Term Neru Poddębice 2:0 (0:0). Oba gole dla zespołu trenera Michała Osińskiego strzelił Brazylijczyk Caio Cesar Ferreira.

Za to w Głownie miejscowa Stal (klasa okręgowa) nie sprostała KS Kutno, czołowej drużynie IV ligi łódzkiej. Podopieczni trenera Przemysława Gibały przegrali 0:2 (0:0). Gole strzelali Kamil Bartos i Maciej Kowalczyk.

Niebywałe emocje w Różycy, gdzie miejscowa A-klasowa drużyna (trener Kornel Błażejewski) walczyła z beniaminkiem IV ligi łódzkiej ŁKS II. Po 90 minutach było 1:1 (1:1). Gola dla miejscowych strzelił Wojciech Kaczmarek, a dla gości Jakub Helman. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku i konieczne były rzuty karne. W tych lepsi okazali się , prowadzeni przez Pawła Drechslera łodzianie, wygrywając 5-4. Decydującą „jedenastkę” dla ŁKS II wykorzystał Jakub Piela. Mecz rozpoczął się o 15.30 i rzuty karne strzelano już podczas szarówki. Czy nie można było zacząć spotkania choćby pół godziny później?

W Łodzi rezerwy Widzewa, które liderują w klasie okręgowej zmierzyły się z czwartoligowcami ze Zjednoczonych Stryków i wygrały to spotkanie 2:1 (2:1). Oba gole dla łodzian strzelił Filip Mihaljević, który jest zresztą najskuteczniejszym zawodnikiem Widzewa II w klasie okręgowej, gdzie zdobył już 13 bramek. Gola dla zespołu gości strzelił natomiast Patryk Nouri. W półfinale okręgu łódzkiego możliwe są więc małe derby Łodzi, bo awansowały ŁKS II oraz Widzew II. - Losowanie półfinałów planujemy na najbliższy wtorek na godzinę 16 w siedzibie ŁZPN - mówi Adam Kaźmierczak, prezes. - Zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych klubów.

Dodajmy, że triumfatorzy półfinałów awansują na szczebel wojewódzki. Mecze tego etapu rozegrane zostaną wiosną przyszłego roku.

Za to o godz.19 rozpoczął się, rozgrywany przy jupiterach, mecz w Sieradzu pomiędzy miejscową Wartą, a Orkanem Buczek. Było to spotkanie kończące ćwierćfinały w okręgu sieradzkim. Mecz miał swoje podteksty, bowiem trenerem Orkana jest Tomasz Kmiecik, poprzednio pracujący w Sieradzu. W drużynie gości grali Mariusz Zawodziński i Dominik Cukiernik, poprzednio Warta. Pierwsza połowa spotkania należała do Warty, która w 11 minucie objęła prowadzenia po golu Łukasza Mitka z rzutu karnego. Na 2:0 mógł podwyższyć Adam Patora, ale piłka po jego strzale głowa minęła nieznacznie słupek Wiktora Baranowskiego.Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził jednak Daniel Potakowski. Goście nie cieszyli się długo prowadzeniem, bo w 66 minucie gola dla Warty strzelił Przemysław Nawrocki. W 80 minucie było 3:1 dla gospodarzy po golu Adama Patory. Za to w 89 minucie Dawid Miedwiediew zdobył bramkę dla Orkana, ale mecz wygrała Warta 3:2. Triumfator meczu zmierzy się w półfinale z Pogonią Zduńska Wola, która będzie gospodarzem potyczki. W drugiej parze Piast Błaszki będzie grał z Jutrzenką Warta. Mecze zaplanowano na 30 października, ale kluby mogą dojść do porozumienia w sprawie zmiany terminu.

Z okręgu piotrkowskiego na szczebel wojewódzki awansowały Polonia Piotrków i RKS Radomsko, natomiast ze skierniewickiego Unia Skierniewice i Pelikan Łowicz. Przypominamy, że triumfator pucharowej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim liczyć może na, co najmniej, 40 tys. zł premii od PZPN. Awansuje też na szczebel ogólnopolski. Pokonany w finale otrzyma , co najmniej, 10 tys. zł od ŁZPN.