ŁKS - Widzew. Wygrał Widzewowi derby z ŁKS, został wyrzucony z Legii

Piłka nożna. Trwa rewolucja w Legii, ofiarami są także ludzie, którzy swego czasu byli związani z Łodzią.

Jak poinformował portal TVP Sport, pracę przy Łazienkowskiej 3 mają stracić dwaj członkowie pionu sportowego Legii: Tomasz Kiełbowicz oraz Richard Grootscholten. Pierwszy był szefem skautingu. Holender pełnił funkcję dyrektora stołecznej akademii.
Tomasz Kiełbowicz grał w Widzewie krótko, bo jesienią 1999 roku. Wystąpił w 15 meczach i strzelił 2 gole. Ale za to jakie. 27 października 1999 roku Tomasz Kiełbowicz strzelił dwie bramki w meczu derbowym z ŁKS. To były jedne z najlepszych derbów Łodzi. Widzew wygrał 3:2. Dwa pierwsze gole nasz bohater zdobył w 8 i 25 minucie.
Pierwszy gol był przedniej urody, Tomasz Kiełbowicz trafił w okienko, ale chwilę wcześniej fatalnie zachował się obrońca ŁKS Jacek Paszulewicz, późniejszy trener... Widzewa. Drugi gol był jeszcze piękniejszy. Tomasz Kiełbowicz strzelił z wolnego z około 25 metrów pod poprzeczkę. Piłka wyłamała ręce Andrzeja Krzyształowicza. Radość na ławce rezerwowych była nie do opisania. Widzew prowadzili wtedy Orest Lenczyk i Krzysztof Surlit.
Później dla ŁKStrafił Zbigniew Wyciszkiewicz (41), też były widzewiak. Na siedem minut przed końcem trzeciego gola dla Widzewa strzelił Marcin Zając, a w 90 minucie wynik ustalił ełkaesiak Tomasz Wieszczycki. ŁKSod 62 minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce Roberta Górskiego.
ŁKS grał w składzie: Andrzej Krzyształowicz - Michał Łabędzki, Batata, Artur Kościuk, Jacek Paszulewicz (46, Ariel Jakubowski) - Jarosław Dziedzic, Zbigniew Wyciszkiewicz (72, Grzegorz Krysiak), Tomasz Wieszczycki, Robert Górski - Austin Hamlet, Marek Saganowski (78, Sebastian Tomasiak).
Widzew: Marek Matuszek - Daniel Bogusz, Maciej Terlecki, Maciej Stolarczyk - Sławomir Gula, Michał Stasiak, Dariusz Gęsior, Radosław Michalski (90, Rafał Kaczmarczyk), Tomasz Kiełbowicz (83, Marcin Zając), Mirosław Szymkowiak - Artur Wichniarek (89, Marek Citko). Trener: Orest Lenczyk.