ŁKS wygrał w Bielsku Białej!

Krzysztof Szymczak/archiwum
Piłkarze ŁKS po raz pierwszy od 30 października ubiegłego roku wygrali mecz w ekstraklasie. Łodzianie pokonali 1:0 Podbeskidzie w Bielsku-Białej.

Jedynego gola w 41. minucie zdobył Wojciech Łobodziński. Prawy pomocnik łódzkiego zespołu wykorzystał świetne podanie Marka Saganowskiego i pięknym strzałem pod poprzeczkę zapewnił ełkaesiakom zwycięstwo. Łodzianie byli zespołem lepszym, mieli znacznie więcej okazji bramkowych od gospodarzy i zasłużenie zwyciężyli.

Mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie, toczył się w fatalnych warunkach. Tuż przed meczem nad Bielskiem-Białą rozpętała się ulewa, która miejscami zmieniła boisko w grząskie bajoro.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS 0:1 (0:1)

Podbeskidzie: Zajac - Sokołowski, Dancik, Byrtek, Król - Ziajka (79, Sikora), Nather (69, Curić), Cohen (46, Malinowski), Łatka, Patejuk - Demjan. Trener: Robert Kasperczyk.

ŁKS: Velimirović - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gercaliu - Łobodziński (90, Sasin), Łukasiewicz, Iwański, Bonin (78, Kujawa) - Saganowski - Stąporski (66, Marek Gancarczyk). Trenerzy: Piotr Świerczewski i Andrzej Pyrdoł.