ŁKS wygrał z PGE GKS i wciąż jest niepokonany w sparingach

Olaf Okoński zapewnił drużynie ŁKS zwycięstwo w Bełchatowie
Olaf Okoński zapewnił drużynie ŁKS zwycięstwo w Bełchatowie Krzysztof Szymczak
Piłkarze czwartoligowego ŁKS pokonali w kolejnym meczu kontrolnym rezerwy PGE GKS Bełchatów 1:0. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka nadal nie przegrali więc ani jednego spotkania sparingowego.

Przypomnijmy, że łodzianie wszystkie mecze rozgrywają na razie z drużynami, które w przyszłym sezonie będą grały w trzeciej lidze, czyli o klasę wyżej od nich. Mimo tego osiągają w nich bardzo dobre rezultaty.

Ełkaesiacy zaprezentowali się z dobrej strony i byli zespołem, który w tym meczu przeważał. Już w pierwszej połowie mogli zdobyć przynajmniej jednego gola, ale brakowało im skuteczności. Wreszcie na początku drugiej połowy odważnie w pole karne wbiegł Olaf Okoński i został sfaulowany przez bramkarza bełchatowskiej drużyny. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę i, jak się później okazało, tym samym zapewnił drużynie trenera Wojciecha Robaszka zwycięstwo.

Łódzki szkoleniowiec planował, że w meczu będzie miał już do dyspozycji nowego napastnika, ale tak się jednak nie stało. Sytuacja finansowa ŁKS jest w miarę stabilna, ale wiadomo, że dużych pieniędzy zawodnikom się nie proponuje. Nic więc dziwnego, że rozmowy z potencjalnymi kandydatami do gry przy al. Unii się przeciągają. Być w może jeszcze w tym tygodniu się zakończą.

Kolejny mecz sparingowy piłkarze Robaszka rozegrają w sobotę. Tym razem zmierzą się z kolejnym trzecioligowcem, Mechanikiem Radomsko, a spotkanie po raz kolejny odbędzie się na wyjeździe.

PGE GKS II Bełchatów - ŁKS 0:1 (0:0)

Gol: Olaf Okoński (50, karny)

ŁKS: Sekuterski - Surowiec, Zaleśny, Zimoń, Białek - Filipiak, Adamski, Kasztelan, Bielicki - Ryplewicz, Jankiewicz. Po przerwie grali także: Woźniak, Słyścio, Salski, Jurkowski, Żytek, Sarafiński, Okoński. Trener: Wojciech Robaszek.

Materiał oryginalny: ŁKS wygrał z PGE GKS i wciąż jest niepokonany w sparingach - Dziennik Łódzki