ŁKS z Ruchem na czele. Teraz pora na 3 punkty z Niecieczą ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
ŁKS z Ruchem na czele. Teraz pora na 3 punkty z Niecieczą
ŁKS z Ruchem na czele. Teraz pora na 3 punkty z Niecieczą Fot. Krzystzof Szymczak
ŁKS Łódź pokonał na swoim stadionie Górnika Łęczna i było to szóste w tym sezonie zwycięstwo tego zespołu.

Drużyna trenera Kazimierza Moskala wygrała 3:2 (2:1) strzelając gola na wagę trzech punktów tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, na dodatek z rzutu karnego. To nie było wielkie, zwłaszcza w drugiej połowie, spotkanie łodzian. Nie krył tego zresztą trener miejscowych.
– Nie zawsze zagramy na swoim najwyższym poziomie i będą nam się zdarzały słabsze występy, dlatego tym bardziej cieszę się, że dziś w takich okolicznościach zdołaliśmy zdobyć komplet punktów, nie grając na swoim optymalnym poziomie - mówił po spotkaniu trener ełkaesiaków. - Cóż, przepchnęliśmy ten mecz. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, gdzie powinniśmy bramki zdobyć i w drugiej połowie byłoby spokojniej. Pretensje do piłkarzy mam o głupio stracone gole. Jeśli zaś chodzi o rzut karny Pirulo, to odwróciłem wzrok, jak wielu kibiców, bo przecież w spotkaniu ze Stalą Mielec nie wykorzystał dwóch „jedenastek”. Przełamał się jednak i to jest ważne. Dodam, że przed meczem stawiałem na nasze zwycięstwo 3:1.
Wygrana z Górnikiem sprawiła, że ełkaesiacy mają na koncie 18 punktów i wspólnie z Ruchem Chorzów, który jest beniaminkiem I ligi, otwierają pierwszoligową tabelę.W najbliższą niedzielę ŁKS podejmuje na swoim boisku spadkowicza z PKO Ekstraklasy Termalikę Nieciecza (12.40). Tymczasem mamy zmianę trenera w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Dariusza Kołodzieja, który był trenerem tymczasowym po odejściu Mirosława Smyły, zastąpił wielunianin Dariusz Żuraw, prowadzący w przeszłości między innymi Lecha Poznań i Zagłębie Lubin. Z Podbeskidziem podpisał umowę do końca sezonu 2023/24.

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 3:2 (2:1)
1:0 - Pirulo (7), 1:1 - Dawid Tkacz (10), 2:1 - Mateusz Kowalczyk (17), 2:2 - Dawid Tkacz (48), 3:2 Pirulo (88, rzut karny)
ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski (74, Adam Marciniak) - Mieszko Lorenc, Mateusz Kowalczyk (90+2, Władysław Ochronczuk), Dawid Kort (64, Kelechukwu Ibe-Torti), Pirulo (88, Bartosz Biel) - Michał Trąbka, Nelson Balongo (64, Piotr Janczukowicz). Trener: Kazimierz Moskal.
Gór nik: Maciej Gostomski – Damian Zbozień, Marcin Biernat, Souleymane Cisse, Daniel Dziwniel - Dawid Tkacz (79, Patryk Pierzak), Wiktor Łychowydko, Łukasz Szramowski (79, Szymon Lewkot), Serhij Krykun (89, Hubert Sobol) - Łukasz Grzeszczyk, Damian Gąska. Trener: Marcin Prasoł.
Żółte kartki: Maciej Dąbrowski, Mateusz Kowalczyk - Souleymane Cisse, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Biernat.
Sędziował: Karos Arys (Szczecin). Widzów: 5675.