ŁKS złożył kolejny wniosek ws. organizacji imprezy masowej. Od wtorku rusza sprzedaż biletów

R. PiotrowskiZaktualizowano 
Fot. Krzysztof Szymczak
ŁKS złożył kolejny wniosek w sprawie możliwości organizacji imprezy masowej na nowoczesnym przecież i chwalonym przez włodarzy miasta obiekcie, którym zarządza... spółka miejska.

Wielkie święto futbolu, bo za takie należy uznać zaplanowany na najbliższy piątek inauguracyjny mecz piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em a Lechią Gdańsk, wciąż jest zagrożone.

Piłkarze ŁKS stanęli na wysokości zadania. Na wysokości zadania stanęli działacze klubu, a i kibice, którzy wykupili już trzy czwarte dostępnych miejsc na stadionie przy al. Unii 2, wybierając kosztujące średnio 480 zł karnety. Wydawałoby się, że teraz wszystkim im pozostaje jedynie życzyć w piątek dobrej zabawy, a jednak rozegranie meczu z Lechią Gdańsk przy szczelnie wypełnionej trybunie wciąż stoi pod znakiem zapytania. I to zakrawa na absurd.

W zeszłym tygodniu po wizycie policji na łódzkim obiekcie – dodajmy – obiekcie wybudowanym z inicjatywy m.in. miejskich urzędników na czele z Panią Prezydent, a i stadionie wielokrotnie przez tychże urzędników chwalonym (bo nowy, nowoczesny, a wkrótce mającym posiadać cztery trybuny) – stróżowie porządku mieli wiele zastrzeżeń, więc wspomniana Pani Prezydent zgody na organizację imprezy masowej ostatecznie wówczas nie wydała.

Zegar tyka, a przygwożdżony do ściany MAKiS (dla mniej uważnych - operator stadionu to spółka zarządzana przez miasto) zabrał się do pracy. W poniedziałek wiele do życzenia pozostawiało ogrodzenia sektora gości, a i problemem w pojęciu speców od bezpieczeństwa jest nadal brak kamer, czyli sławnego monitoringu dedykowanego sektorowi gości. MAKiS zakasał rękawy i ponoć zrobi wszystko, by nie doprowadzić do katastrofy. Niestety, tej rzeczonej katastrofy nie można w tym momencie wykluczyć, ba, w klubie zdają sobie sprawę z tego, że brak zgody na organizację imprezy masowej może skutkować nawet degradacją.

Oczywiście w klubie nikt nie dopuszcza do siebie takiej myśli. W poniedziałek ŁKS złożył kolejny wniosek o możliwość organizacji imprezy masowej na nowoczesnym przecież, chwalonym przez włodarzy miasta i zarządzanym przez miejską spółkę obiekcie. Przy al. Unii 2 wierzą w to, że MAKiS nie zawiedzie, a zaraz po tym policja pojawi się na stadionie i wyda pozytywną opinię o stanie bezpieczeństwa tego – o ironio losu – wybudowanego zaledwie kilka lat temu obiektu. Następnie piłeczka znajdzie się ponownie po stronie Pani Prezydent, czyli, uproszczając rzecz, osoby reprezentującej właściciela stadionu.

O tym, że ŁKS wierzy w szczęśliwy finał tej niewesołej historii, którą nie z winy ełkaesiaków, zafundowali beniaminkowi ekstraklasy inni, świadczy chociażby to, że we wtorek od godz. 12 w kasach przy al. Unii 2 rozpocznie się sprzedaż biletów na hitowe starcie z Lechią Gdańsk.

Cała ta historia brzmi jak żart, choć tak naprawdę nikomu, komu na leży na sercu nie tylko dobro ŁKS i sympatyków futbolu z naszego miasta, ale i wizerunek miasta, nie jest dziś do śmiechu. Pozostaje liczyć, że osoby odpowiedzialne za zaistniałą sytuację posypią głowę popiołem i naprawią swoje błędy. Natychmiast.

Na Twitterze dyrektor klubu, Dariusz Lis poinformował, że klub złożył już wniosek (wcześniej informowaliśmy, że ma to nastąpić we wtorek lub w środę).

"Wniosek do policji złożony. MAKIS poczynił prace. Pozostaje czekać" - napisał na Twitterze Dariusz Lis.

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Antyzydkales
2019-07-16T07:15:00 02:00, Degradacja to jedyna racja:

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

2019-07-16T11:07:19 02:00, www:

Kurwa synek.Wypierdalaj w pole,byczyński pajacu.Krowy doić !!!!!!

wstydzew to jednak stan umysłu.....

Buda zydolu z al.chujni smierdzisz srasz pod siebie i to tego cwel JEBAC KURWY Z ŁKS

w
www
2019-07-16T07:15:00 02:00, Degradacja to jedyna racja:

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

Kurwa synek.Wypierdalaj w pole,byczyński pajacu.Krowy doić !!!!!!

wstydzew to jednak stan umysłu.....

w
www
2019-07-16T07:59:35 02:00, Gość:

W takiej sytuacji nie powinno się wpuszczać kibiców na stadion.Nie wolno bagatelizować niebezpieczeństwa które jest realne.

Czy PZPN nie ma tu nic do powiedzenia i tylko przygląda się?

Może dojść do tragedii.

Tragedią jest to ,że taki debil jak ty bezkarnie funkcjonuje w społeczeństwie.

C
CBA
2019-07-15T22:42:10 02:00, Łodzianin:

Kolejny raz ŁKS udowadnia, że jesteśmy w stanie się podnieść z wielkich kłopotów. Awans, jeden, drugi itd jesteśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej i znowu komuś to nie w smak. Kolejny raz rzucane kłody pod nogi, tym razem miasto i policja. "Naprawdę brawo"

....w każdym innym mieście jest to nieprawdopodobne aby w ten sposób traktować TAKI KLUB, ale tu jest Łódź. Czy tu wszystko musi być postawione na głowie? Klub III ligowy ma stadion, drużyna zajmująca 3 miejsce w rozgrywkach siatkarskich dostaje większe dofinansowanie niż ich rywal który zajął 2 miejsce, klub żużlowy dostaje na rozgrywki II-go ligowe nowy stadion, nawiasem mówiąc stadion na górę 10 spotkań w roku i wisienka na torcie, klub zajmujący co roku I - II miejsce w rugby dostaje jakieś ochłapy. Ludzie ogarnijcie się!!!!

Włodarze najbardziej wspierają swoich czyli Chudzika i mafię kiełbasianą

P
Paweł
2019-07-16T07:15:00 02:00, Degradacja to jedyna racja:

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

Bardzo głupi komentarz, a do tego nieprawdziwy. Jedyny awans, który można określić "psim swędem" to wejście do II ligi. Awans do I ligi wywalczono w dobrym stylu, a do ekstraklasy w bardzo dobrym, gdzie ŁKS wiosną był już zdecydowanie najlepszą drużyną.

a
abc

Nie panikujcie. Prezydent nie mogła podjąć innej decyzji. To akcja policji - oni na tydzień przed ekstraklasą zmienili zdanie co do bezpieczeństwa stadionu. Zrobił to jakiś komendant z Łęczycy.

d
dr.apeciak

spokojnie łks bedzie masowa tu chodzi o kibiców gości żeby ich nie było bo na łks czekają inne kluby i 2.3 spotkania i zadyma ze hej

G
Gość
2019-07-15T22:42:10 02:00, Łodzianin:

Kolejny raz ŁKS udowadnia, że jesteśmy w stanie się podnieść z wielkich kłopotów. Awans, jeden, drugi itd jesteśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej i znowu komuś to nie w smak. Kolejny raz rzucane kłody pod nogi, tym razem miasto i policja. "Naprawdę brawo"

....w każdym innym mieście jest to nieprawdopodobne aby w ten sposób traktować TAKI KLUB, ale tu jest Łódź. Czy tu wszystko musi być postawione na głowie? Klub III ligowy ma stadion, drużyna zajmująca 3 miejsce w rozgrywkach siatkarskich dostaje większe dofinansowanie niż ich rywal który zajął 2 miejsce, klub żużlowy dostaje na rozgrywki II-go ligowe nowy stadion, nawiasem mówiąc stadion na górę 10 spotkań w roku i wisienka na torcie, klub zajmujący co roku I - II miejsce w rugby dostaje jakieś ochłapy. Ludzie ogarnijcie się!!!!

2019-07-16T06:20:22 02:00, Gość:

Przecież to chodzi o ilość kibiców.

2019-07-16T06:21:53 02:00, Gość:

"Taki klub" a jaki to jest klub?

Ekstraklasowy ŁKS, podmiejski łachu

G
Gość
2019-07-16T07:15:00 02:00, Degradacja to jedyna racja:

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

Ty tak na poważnie? Mówisz o Pierdzewie?

BUHAHAHAHA!!!🤣🤣🤣🤣

J
Ja

Czyli w skrócie,Pani Prezydent wypieła pierś po medal za wybudowanie wspaniałego obiektu,po czym stwierdziła że ten cudny obiekt nie nadaje się do użytku bo jest chujowy.Takie cuda tylko w Łodzi.

Ł
Łodzianin
2019-07-16T07:15:00 02:00, Degradacja to jedyna racja:

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

Mordę krótko prostytutko czerwona!!!!!!

G
Gość

W takiej sytuacji nie powinno się wpuszczać kibiców na stadion.Nie wolno bagatelizować niebezpieczeństwa które jest realne.

Czy PZPN nie ma tu nic do powiedzenia i tylko przygląda się?

Może dojść do tragedii.

Ł
ŁKS Grembach
2019-07-16T07:15:00 02:00, Degradacja to jedyna racja:

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

Stadiony i karnety nie grają. A jak tego jeszcze nie wiesz, to popatrz na poprzedni sezon w waszym wykonaniu.

...i co już rozumiesz dlaczego gracie w II lidze?

D
Degradacja to jedyna racja

Dostali się psim swędem do ekstraklasy - są o wiele lepsze ekipy mające gotowe stadiony i więcej kibiców! Won z ekstraklasy!

Ł
Łodzianin
2019-07-15T22:42:10 02:00, Łodzianin:

Kolejny raz ŁKS udowadnia, że jesteśmy w stanie się podnieść z wielkich kłopotów. Awans, jeden, drugi itd jesteśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej i znowu komuś to nie w smak. Kolejny raz rzucane kłody pod nogi, tym razem miasto i policja. "Naprawdę brawo"

....w każdym innym mieście jest to nieprawdopodobne aby w ten sposób traktować TAKI KLUB, ale tu jest Łódź. Czy tu wszystko musi być postawione na głowie? Klub III ligowy ma stadion, drużyna zajmująca 3 miejsce w rozgrywkach siatkarskich dostaje większe dofinansowanie niż ich rywal który zajął 2 miejsce, klub żużlowy dostaje na rozgrywki II-go ligowe nowy stadion, nawiasem mówiąc stadion na górę 10 spotkań w roku i wisienka na torcie, klub zajmujący co roku I - II miejsce w rugby dostaje jakieś ochłapy. Ludzie ogarnijcie się!!!!

2019-07-16T06:20:22 02:00, Gość:

Przecież to chodzi o ilość kibiców.

2019-07-16T06:21:53 02:00, Gość:

"Taki klub" a jaki to jest klub?

2019-07-16T06:33:51 02:00, Gość:

Sraki

Odpowiedziałeś bardzo dobrze "durniowi". Durne pytanie, durna odpowiedź, a uzupeniniajac jeszcze odpowiedź: KLUB Z NAZWĄ ŁÓDZKI, Klub który "wypuścił" tylu olimpijczyków, medalistów i reprezentantów Polski do ilu nie potrafisz doliczyć. Myślę, że więcej nie muszę Ci pisać i tłumaczyć.

Dodaj ogłoszenie