ŁKS zremisował z Olimpią Grudziądz

Artur Golański zdobył gola na wagę remisu w meczu z Olimpią Grudziądz
Artur Golański zdobył gola na wagę remisu w meczu z Olimpią Grudziądz Krzysztof Szymczak
W środę ŁKS zremisował z Olimpią Grudziądz 1:1 w rozegranym w Uniejowie meczu sparingowym.

Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, a zawodnicy walczyli bardzo ambitnie i ostro. Rzadko bowiem zdarza się, by sędziowie prowadzący mecze sparingowe wyciągali z kieszeni kartki, a tym bardziej czerwone.

W Uniejowie najpierw w 32. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył ełkaesiak Marcel Kotwica, a w ostatnich sekundach sędzia po brutalnym faulu wyrzucił z boiska Marcina Smolińskiego. Były piłkarz ŁKS, który gra w Olimpii, wcześniej zdobył gola dającego prowadzenie jego drużynie.

W 83. minucie w polu karnym Olimpii sfaulowany został Artur Golański, który ustawił piłkę na jedenastym metrze i doprowadził do wyrównania. Remis można uznać za sprawiedliwy. W pierwszych minutach przewagę miała Olimpia, ale i ŁKS później miał swoje szanse.

W sobotę zespół trenera Zajączkowskiego na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmierzy się w kolejnym meczu kontrolnym z drugoligowym Radomiakiem Radom.

ŁKS - Olimpia Grudziądz 1:1

Gole: Artur Golański (83, karny) - Marcin Smoliński (78)

ŁKS: Kołba (68, Domżał) - Wieczorek (64, Łucki), Ragaman (64, Salski), Jurkowski, Mikołajczyk (64, Bogusz) - Borys (46, Kaczmarek), Drągowski, Kotwica (36, Gieraga), Biel (46, Kiełb) - Gląba (46, Kita), Staroń (64, Golański). Trener: Piotr Zajączkowski.

Olimpia: Osiecki (46, Wróbel) - Pisarczuk, Mazurkiewicz, Staniek (75, Huseni), Banasiak (46, Woźniak) - Frańczak, Łabędzki, Kryszak (46, Górka), Smoliński 90, Rogalski - Huseni (46, Ruszkul). Trener: Tomasz Asensky.