ŁKSCoolPack nadal w grze o awans. Grot F&F Automatyka Pabianice walczy

Koszykówka. Drużyna ŁKSCoolPack stoczyła prawdziwy koszykarski bój z Polonią Bytom w ćwierćfinale play-off drugiej ligi.

Po wyraźnej porażce w pierwszym meczu w Bytomiu, koszykarze ŁKS CoolPack musieli wygrać w Zatoce Sportu z Polonią Bytom, prowadzoną przez byłego koszykarza ŁKSMarcina Salamonika.
Po czterech minutach trzeciej kwarty łodzianie prowadzili 55:43, ale mylił się ten, kto sądził, że mecz jest rozstrzygnięty. Bytomianie odrobili straty i przed ostatnią kwartą ŁKSprowadził tylko 1 punktem.
W ostatniej odsłonie kibice w Zatoce Sportu oglądali basket chyba nigdy nie widziano w tej hali. Doskonałą partię rozgrywali Norbert Kulon, Bartosz Wróbel i Bartłomiej Bartoszewicz. Co jakiś czas trafiali za trzy Kacper Dominiak i Jacek Gwardecki.
Na trzy minuty przed końcem był remis 74:74, a na 51 sekund – 81:80. Podopieczni trenera Piotra Zycha zachowali więcej zimnej krwi w końcówce tego emocjonującego meczu.
Nerwowo było też po ostatnim gwizdku sędziów. Zawodnicy obu drużyn mieli sobie dużo do powiedzenia. Trenerzy i sędziowali opanowali sytuację.
W środę decydujący mecz w Bytomiu. Koszykarze ŁKSCoolPack, myśląc o awansie, muszą pokonać Polonię i jeszcze jedną przeszkodę.
W pierwszym meczu półfinału pierwszej ligi kobiet koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice wyraźnie przegrały wyjazdowy mecz z AZSUniwersytet Gdański. Rewanż odbędzie się 27 kwietnia o 17 w hali powiatowej w Pabianicach. Jeśli pabianiczanki wygrają, trzeci decydujący mecz rozegrany zostanie 30 kwietnia w Gdańsku.
W drugiej parze walczą Iodica TopMarket MKS Pruszków – MUKS Poznań. Jedna z tych czterech drużyn awansuje do ekstraklasy. ą

ŁKSCoolPack – Polonia Bytom 89:83 (20:19, 21:20, 19:20, 29:24)
ŁKSCoolPack: Norbert Kulon 26, Bartosz Wróbel 21, Bartłomiej Bartoszewicz 18, Kacper Dominiak 12, Jacek Gwardecki 10, Arkadiusz Świt 2, Mateusz Jarmakowicz 0, Piotr Keller 0. Trener: Piotr Zych.
AZS Uniwersytet Gdański – Grot F&F Automatyka Pabianice 70:54 (15:11, 19:14, 14:13, 22:16)
Grot F&F Automatyka Pabianice: Natalia Łopińska 18, Natalia Danych 12, Aleksandra Janiak 11, Magdalena Grzelak 9, Pola Kaźmierczak 4, Mariola Dzikowska 0, Martyna Goszczyńska 0, Patrycja Kirsz 0. Trener: Piotr Rozwadowski.