ŁKS-Skra 2:1. Łodzianie wreszcie wygrali na swoim nowym stadionie

Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
ŁKS Skra na żywo. Czy piłkarze ŁKS "odczarują" nowy stadion?
W meczu trzeciej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał w Łodzi Skrę Częstochowa 2:1 (1:1). Łodzianie odetchnęli z ulgą. Przede wszystkim dlatego, że odnieśli drugie zwycięstwo z kolei. Ale nie tylko. Wreszcie ełkaesiakom udało się bowiem triumfować na pachnącym jeszcze nowością Stadionie Króla. Żeby było jasne, podopiecznym trenera Kazimierza Moskala nie wszystko dzisiaj wychodziło. Popełnili sporo błędów. Najważniejsze jednak, iż w sumie zasłużenie cieszą się z kompletu punktów. Byli bardziej zdeterminowani od gości. Bardziej waleczni. Bardziej skuteczni. Sześć ,,oczek" po trzech spotkaniach to bardzo przyzwoity bilans. Za tydzień (6 sierpnia, sobota, 20) ,,Rycerze Wiosny" zmierzą się w Głogowie z tamtejszym Chrobrym.

ŁKS na nowym stadionie jeszcze nie wygrał!

ŁKS SKRA na żywo
Wynik meczu ŁKS Skra 2:1

KONIEC MECZU - Piłkarze ŁKS pokonują w Łodzi Skrę Częstochowa 2:1. Zasłużenie.
90 min - Mecz potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.
88 min - Zaskakujące uderzenie Dankowskiego z wolnego.
84 min - Pyrdoł fauluje Dankowskiego.
82 min - Strzał Winarczyka.
80 min - Kolejne dwie zmiany w Skrze. Pyrdoł zastępuje Hilbrychta, a Michalski Brusiłę.
80 min - Próba uderzenia z kilkudziesięciu metrów Pirulo (chciał przelobować golkipera).
76 min - Zmiana w ŁKS. Koprowski zastępuje Szeligę.
75 min - Gol został uznany.
74 min - Sędzia sprawdza jeszcze, czy Janczukowicz nie był na spalonym.
73 min - Dwie zmiany w Skrze. Za Babiarza wchodzi Winiarczyk, za Niedbałę pojawia się Sangowski.
72 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS! Po świetnym podaniu Szeligi w pole karne wpada Janczukowicz i popisuje się płaskim strzałem z tzw. długi róg. Piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. ŁKS-Skra 2:1.
70 min - Zmiana w ŁKS. Janczukowicz zmienia Balongo.
67 min - Zmiana w Skrze. Olejnik zastępuje Baranowicza.
64 min - Szeliga wpada w pole karne i strzela. W efekcie róg.
63 min - W tej fazie meczu to goście sprawiają zdecydowanie lepsze wrażenie.
61 min - Dwie zmiany w ŁKS. Kuźma zmienia Kowalczyka, a Kelechukwu Ibe-Torti zmienia Korta.
59 min - Kozłowski podaje do Babiarza, a ten groźnie strzela z pola karnego. Na szczeście, niecelnie.
58 min - Bardzo groźna główka Mesjasza po rożnym. Dobrze, że nie trafił w bramkę.
57 min - Groźna akcja Skry. Babiarz podaje do Hilbrychta, który uderza z pola karnego. Arndt z trudem wybija piłkę na róg.
56 min - Dankowski podaje do Balongo. Złe przyjęcie napastnika łodzian.
54 min - Równie ryzykowny, co efektowny, a co najważniejsze skuteczny wślizg Nacho Monsalve. Powstrzymał Hilbrychta.
48 min - Żółta kartka dla Kowalczyka.
47 min - Ładna akcja Dankowskiego, ale niedokładnie podaje w polu karnym.
46 min - Zmiana w ŁKS. Wszołka zastępuje Dankowski.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu ŁKS ze Skra. Jest remis 1:1.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS remisuje ze Skrą 1:1. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+4 min - Groźny strzał Kowalczyka z bliska.
45+2 min - GGGOOOLLL!!! Dla Skry! Z wolnego świetnie uderza nad murem były ełkaesiak Sajdak. Strzał był kapitalny, choć piłka wpadła do siatki w miejscu, którego przede wszystkim powinien pilnować Arndt. ŁKS-Skra 1:1.
45+1 min - Dąbrowski fauluje Lukoszka.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.
43 min - Koronkowa akcja Skry. W ostatniej chwili przytomnie interweniuje Kowalczyk.
40 min - Interwencja Dąbrowskiego po centrze Hilbrychta. Róg dla Skry.
38 min - Bardzo ładne uderzenie Balongo zza pola karnego. Bramkarz z trudem wybija piłkę.
38 min - Arbiter wznawia spotkanie.
37 min - To pierwszy gol łodzian na stadionie z czterema trybunami. Trzeba czekać, aż ulotni się dym. Z pewnością klub zostanie ukarany za zachowanie swoich fanów.
34 min - Sędzia przerywa spotkanie. Kibice ŁKS odpalili race.
30 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS! Fatalny błąd Niedbały, który stracił piłkę we własnym polu karnym. Przejął ją Szeliga, który dokładnie podał do Kowalczyka, a ten z zimną krwią pokonał strzałem z kilku metrów bramkarza. ŁKS-Skra 1:0.
28 min - Niecelne uderzenie Balongo. Mógł podawać do Pirulo.
26 min - Strzał Trąbki z dystansu, golkiper gości wybija piłkę poza boisko.
23 min - Ładne podanie Trąbki do wbiegającego w pole karne Szeligi, ale interweniuje Bursztyn.
22 min - Bardzo aktywny Kowalczyk faulowany przez Babiarza.
18 min - Strzał Trąbki.
14 min - Pirulo ,,szukał" Biela.
13 min - Trąbka w polu karnym.
12 min - Interwencja Arndta.
11 min - Strzał Pirulo, w efekcie róg.
9 min - Uderzenie z dystansu Trąbki.
7 min - Kontra Skry, po której Babiarz próbował przelobować Arndta.
6 min - Celny strzał Pirulo z pola karnego po podaniu Trąbki. Dogodna okazja łodzian.
5 min - Tym razem fauluje Biel.
4 min - Faul Trąbki.
3 min - Faul Wszołka.
2 min - Nerwowy początek gospodarzy.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz ŁKS ze Skrą. Zapraszamy na relację.

Godz, 15.00 - Zespoły na boisku. ŁKS na biało-czerwono, Skra na niebiesko.

Godz.14.54 - Zgodnie z tym, co deklarował trener Kazimierz Moskal, dziś nie wystąpi kontuzjowany Adam Marciniak.

Godz.14:45 - W kadrze częstochowian na dzisiejszy mecz znajduje się dwóch byłych ełkaesiaków. Są to pomocnicy - Sajdak i Pyrdoł.

Godz.14.42 - Skład Skry: Jakub Bursztyn – Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Szymon Szymański – Dawid Niedbała, Przemysław Sajdak, Bartosz Baranowicz, Kamil Lukoszek – Damian Hilbrycht, Bartłomiej Babiarz – Filip Kozłowski. Na ławce rezerwowych siedzą: Karol Szymkowiak, Beniamin Czajka, Piotr Pyrdoł, Łukasz Winiarczyk, Jakub Sangowski, Adam Olejnik, Hubert Sadowski, Szymon Michalski i Kacper Łukasiak.

Godz.14.40 - Wyjściowy skład ŁKS przedstawia się następująco: Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga – Pirulo, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Dawid Kort, Bartosz Biel – Nelson Balongo. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast: Marek Kozioł, Władysław Ochronczuk, Kamil Dankowski, Javi Moreno, Piotr Janczukowicz, Oskar Koprowski, Kelechukwu Ibe-Torti, Jan Kuźma i Mieszko Lorenc.

Godz.14.37 - W ubiegłym sezonie ŁKS zremisował ze Skrą 0:0 i zwyciężył 3:2.

ŁKS ma nowy stadion, na którym jeszcze nie wygrał! (porażki z z Chrobrym Głogów, Widzewem Łódź, Odrą Opole i GKS Katowice). Kibice zaczynają mówić o jakiejś klątwie, która zawisła nad drużyną. Dziś jest natomiast znakomita okazja, by "odczarować" murawę i zgarnąć 3 punkty. ŁKS i Skra zagrają w swoich najsilniejszych składach. W obu drużynach wszyscy piłkarze gotowi są do gry.