18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódź: 10 miesięcy za znęcanie się nad końmi

wp., (Ad.)
10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat - taki wyrok usłyszał w środę łódzki biznesmen K., oskarżony o znęcanie się nad końmi.
10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat - taki wyrok usłyszał w środę łódzki biznesmen K., oskarżony o znęcanie się nad końmi. Straż dla Zwierząt
Udostępnij:
10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat - taki wyrok usłyszał w środę łódzki biznesmen K., oskarżony o znęcanie się nad końmi. Wyrok jest prawomocny, zapadł w procesie odwoławczym.

Decyzja sądu w Łodzi oznacza utrzymanie w mocy wyroku sąd w Łęczycy, który zapadł w kwietniu. Łęczycki sąd decydował jednak o karze więzienia bez zawieszenia.

Czytaj więcej o PROCESIE O ZNĘCANIE SIĘ NAD KOŃMI!

Zobacz zdjęcia PORANIONYCH KONI!

W uzasadnieniu decyzji o wydaniu wyroku w zawieszeniu sąd w Łodzi stwierdził, że oskarżony:
- prowadzi ustabilizowany tryb życia; - nie przebywał wcześniej w zakładzie karnym, więc nie zachodzi konieczność karania go bezwzględnym więzieniem; - ma 63 lata.

Sąd uznał także, że dla biznesmena wystarczająco dotkliwa jest kara finansowa: ma zapłacić 40 tysięcy złotych grzywny i 4,2 tys. zł kosztów sądowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie