Łódź: co z pieniędzmi na Piotrkowską

  Łódź: co z pieniędzmi na Piotrkowską

  (Ad.), rprm

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Krzysztof Piątkowski, wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej, obawia się, że rada nie zabezpieczy pieniędzy na przyszłoroczna realizację Strategii ulicy Piotrkowskiej. Wszystko dlatego, że Strategię zatwierdzali obecni radni, a o przyszłorocznym budżecie dyskutować będą - już po wyborach - nowi.
  Krzysztof Piątkowski obawia się, że po wyborach pieniądze na Strategię ulicy Piotrkowskiej przepadną.

  Krzysztof Piątkowski obawia się, że po wyborach pieniądze na Strategię ulicy Piotrkowskiej przepadną. ©Mateusz Trzuskowski

  - Chcę o moich oczekiwaniach wobec przyszłorocznego budżetu mówić głośno, bo radni obecnej kadencji raczej nie będą mieli możliwości dyskutować o projekcie budżetu Miasta na 2011 rok. Ma on trafić do Rady Miejskiej 15 listopada, czyli już po zakończeniu obecnej kadencji - mówi Krzysztof Piątkowski. - Chcę przypomnieć prezydentowi o "Strategii ulicy Piotrkowskiej" i o tym co powinno być zapisane w budżecie 2011, żeby jej zapisy były realizowane. Według szacunków Menedżera ulicy Piotrkowskiej potrzebne jest minimum 16 milionów 600 tys. złotych. - podkreśla Piątkowski.

  Meble miejskie, wymiana nawierzchni i kompleksowa modernizacja ulicy Piotrkowskiej od Próchnika/Rewolucji do Żwirki/Wigury, modernizacja oświetlenia po oszacowaniu kosztów, oświetlenie świąteczne, remonty prześwitów bramowych, przebudowa pasażu Schillera, przygotowanie i realizacja programu umożliwiającego udział miasta w remontach kamienic o mniejszej niż 100 proc. własności gminy oraz w tych bez własności gminy - to znaczna część zadań, które - zdaniem wiceprzewodniczącego - powinny być zapisane w przyszłorocznym budżecie.

  - Realizacja "Strategii ulicy Piotrkowskiej" wymaga bardzo odważnych decyzji prezydenta. Ważne by głośno o tych zapisach i oczekiwaniach łodzian wobec ulicy mówić, bo w przeciwnym razie praca osób pracujących nad tym dokumentem, przede wszystkim specjalistów z Uniwersytetu Łódzkiego, pójdzie na marne. - podkreśla Krzysztof Piątkowski i zwraca uwagę, że wbrew zapisom Strategii ciągle jeszcze Menedżer ulicy Piotrkowskiej podlega dyrektorowi delegatury Łódź Śródmieście a nie prezydentowi. - Apeluję, by naprawić ten błąd. - dodaje.
  (Informacja prasowa rprm)

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dajmy spokój z Piotrkowską

  Strateg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Cytat:
  Lepiej wyrzucona kasę na bzdety inwestować w coś co miastu przyniesie splendor i dochód np. jak CŁC Gherego czy inne realizacje przyciagające ludzi do Łodzi.


  Dokladnie - nie sama...rozwiń całość

  Cytat:
  Lepiej wyrzucona kasę na bzdety inwestować w coś co miastu przyniesie splendor i dochód np. jak CŁC Gherego czy inne realizacje przyciagające ludzi do Łodzi.


  Dokladnie - nie sama Piotrkowska Lodz zyje!
  Trzeba zainwestowac w przedsiewziecie, ktore bedzie przyciagac do Lodzi ludzi i biznes, a nie co chwile odmalowywac Piotrkowska. CLC + Studio Lyncha + FD4K wprowadzilyby Lodz do TV, pisanoby o Lodzi w kraju i za granica, a co za tym idzie przyciagaloby nie tylko pasjonatow, lecz i turystow. Nie mowiac juz, ze stanowiloby trzon Nowego Centrum Lodzi, ktore jest powierzchniowo ogromne - duzo wieksze od Piotrkowskiej, przyciagajac w te rejony Srodmiescia i Starego Widzewa biznesy i ludzi (klientow, turystow), tworzylo wiele miejsc pracy. A sukces Nowego Centrum (z latwym dojazdem z Warszawy, Poznania i Wroclawia ze wzgledu na Fabryczny) rozlalby sie po okolicy - w tym (co naturalne) i na Piotrkowska.

  Nie moge sie doczekac, kiedy wladze Lodzi zaczna podchodzic strategicznie do rzadzenia miastem. Kiedy zaczna przeprowadzac inwestycje, z ktorych miasto bedzie zylo przez kolejne dziesiatki lat, a nie tylko odmalowywalo te same elewacje i wymianialo co kilka lat cementowa kostke!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wlewo

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  a potyem z pięknej Piotrkowskiej skręcimy w lewo imamy piękne ulice, a najlepiej wejść w bramę. 10lat temu wymieniana kostka i już trzeba wymieniać na kolejną?? lepiej wyremontujcie drogi w Łodzi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dajmy spokój z Piotrkowską

  nonsens (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Kupowanie ławek, głaskanie po elewacjach to jakis absurd. Państwo radni niech dopilnuja aby była zadbana i czysta i aby ze śródmieścia meneli i żuli przemeldować.
  Lepiej wyrzucona kasę na bzdety...rozwiń całość

  Kupowanie ławek, głaskanie po elewacjach to jakis absurd. Państwo radni niech dopilnuja aby była zadbana i czysta i aby ze śródmieścia meneli i żuli przemeldować.
  Lepiej wyrzucona kasę na bzdety inwestować w coś co miastu przyniesie splendor i dochód np. jak CŁC Gherego czy inne realizacje przyciagające ludzi do Łodzi.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo