Łódź dofinansuje in vitro

  Łódź dofinansuje in vitro

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W budżecie Łodzi na 2014 r. ma się znaleźć milion złotych na dofinansowanie zabiegów in vitro dla łódzkich par.

  W budżecie Łodzi na 2014 r. ma się znaleźć milion złotych na dofinansowanie zabiegów in vitro dla łódzkich par. ©Karina Trojok/Polskapresse

  W budżecie Łodzi na 2014 r. ma się znaleźć milion złotych na dofinansowanie zabiegów in vitro dla łódzkich par. Miasto ma dotować koszty badań wstępnych zabiegu oraz zakup leków. Pomysłodawcą wsparcia dla rodzin, które borykają się z problemem niepłodności jest grupa radnych PO.
  W budżecie Łodzi na 2014 r. ma się znaleźć milion złotych na dofinansowanie zabiegów in vitro dla łódzkich par.

  W budżecie Łodzi na 2014 r. ma się znaleźć milion złotych na dofinansowanie zabiegów in vitro dla łódzkich par. ©Karina Trojok/Polskapresse

  Łódzcy radni PO poinformowali w marcu, że chcą by miasto dofinansowywało zabiegi in vitro. Ale z ogłoszeniem ostatecznej wersji programu czekali na ogłoszenie rządowego programu wspomagania leczenia niepłodności. 1 lipca rząd poinformował, że będzie dofinansowywał trzy pierwsze zabiegi in vitro.

  - Nasz program uzupełni program rządowy - mówi Karolina Kępka, radna PO. - Chcemy, by Łódź dofinansowała badania wstępne oraz leczenie farmakologiczne. Te procedury kosztują do 2.000 zł do 5.000 zł.


  W miejskim budżecie na 2014 r. oraz w budżetach Łodzi na dwa kolejne lata miałoby się znaleźć po milion złotych na ten cel.

  - Ze wsparcia mogłyby skorzystać pary, które mieszkają w Łodzi minimum trzy lata - dodaje Tomasz Kacprzak, radny PO. - Muszą też płacić podatki w Łodzi. Na dofinansowanie mogłyby liczyć pary, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza średniej krajowej.

  Jednak podstawowym warunkiem skorzystania z miejskiego dofinansowania byłoby zakwalifikowanie się pary do rządowego programu in vitro.

  - Kwota miliona złotych pozwalałaby na wsparcie kilkuset par rocznie - dodaje radna Kępka. - Zakładając, że dofinansowanie wyniesie 2 tys. zł - mogłoby ono trafić do 500 par.

  Łódzki program wsparcia leczenia niepłodności - nim wejdzie w życie - będzie przeanalizowany przez Agencję Ochrony Technologii Medycznych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nietrafiony pomysł

  bob (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

  Miasto, jeżeli już, powinno wzorem Częstochowy zwiększyc ilość zabiegów i ewentualnie leków tylko dla Łodzian. Skoro jak pisze Dziennik zainteresowanie samym in vitro jest spore to czemu nie dać...rozwiń całość

  Miasto, jeżeli już, powinno wzorem Częstochowy zwiększyc ilość zabiegów i ewentualnie leków tylko dla Łodzian. Skoro jak pisze Dziennik zainteresowanie samym in vitro jest spore to czemu nie dać szansy jeszcze większej liczbie osób zamiast dopłacać do badań.
  A tak myślę ze to jest robione pod jakichś "kolegów królika". zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  elf

  elf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  1 milion zl dla dla kilku biznesmenów w kitlach; zamiast leczyc... i wszystko jeszcze na ludzkim nieszczesciu. MAKABRA!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zawsze wzruszają mnie takie tematy....

  SpoX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  "Mają się znaleźć", "władze przekażą". Jakieś S-F! To znaczy, że wcześniej kasa gdzieś zginęła? A władze przekażą swoje premie i 13-te pensje? To działa trochę inacze. Najpierw "władze" muszą...rozwiń całość

  "Mają się znaleźć", "władze przekażą". Jakieś S-F! To znaczy, że wcześniej kasa gdzieś zginęła? A władze przekażą swoje premie i 13-te pensje? To działa trochę inacze. Najpierw "władze" muszą włożyć swoją rękę głęboko do naszych kieszeni, a potem część tego co wyjmą podzielą na potrzeby pospólstwa. I to cała tajemnica. Ale żeby z tego robić wielkie hallo?!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo! Szkoda, ze tylko milion, ale od czegos trzeba zaczac.

  Darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 17

  Brawo! Szkoda, ze tylko milion, ale od czegos trzeba zaczac.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo