Łódź: ekspresowe konsultacje budżetu

  Łódź: ekspresowe konsultacje budżetu

  Monika Pawlak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Konsultacje związane z przyszłorocznym budżetem Łodzi kończą się w czwartek.

  Konsultacje związane z przyszłorocznym budżetem Łodzi kończą się w czwartek. ©archiwum

  Prezydent Hanna Zdanowska rozpoczęła konsultacje z mieszkańcami w sprawie projektu przyszłorocznego budżetu Łodzi. Konsultacje odbywają się w internecie i w iście ekspresowym tempie: rozpoczęły się w ubiegły piątek, a kończą już w czwartek 23 grudnia.
  Konsultacje związane z przyszłorocznym budżetem Łodzi kończą się w czwartek.

  Konsultacje związane z przyszłorocznym budżetem Łodzi kończą się w czwartek. ©archiwum

  Na czym polegają? Każdy mieszkaniec, który ma jakiekolwiek propozycje do budżetu albo uwagi, może je wpisać i przesłać do magistratu. Drogą elektroniczną lub tradycyjnie - pocztą. Informacja dotycząca konsultacji od piątku "wisi" na stronie internetowej magistratu.

  Urząd uruchomił także forum dyskusyjne o budżecie. Ale we wtorek wieczorem był tam raptem jeden konkretny wpis: łodzianki mieszkającej przy ul.
  Wincentego Pola, która od lat nie może się doprosić doprowadzenia do jej domu kanalizacji. Ta sama sprawa była już omawiana we wrześniu, kiedy Tomasz Sadzyński, pełniący wówczas funkcję prezydenta Łodzi, rozmawiał z mieszkańcami o budżecie w czasie spotkań w delegaturach. Tomasz Sadzyński obiecał wtedy sprawę załatwić, ale nic nie wskórał. Skąd ta pewność? Skarżąca się łodzianka usłyszała w delegaturze to samo, co słyszy od lat: kanalizacji nie będzie, bo nie ma pieniędzy.

  Jak poinformowało nas biuro prasowe magistratu, konsultacje budżetowe nie są obowiązkiem wynikającym z uchwały Rady Miejskiej i zarządzenia prezydenta. Służby prasowe Hanny Zdanowskiej zapewniają, że konsultacje mają jeden cel: pani prezydent chce poznać potrzeby mieszkańców. Obiecuje także, że w miarę możliwości finansowych miasta najpilniejsze - dla łodzian- propozycje zmian w budżecie zostaną uwzględnione.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Asekuracja.

  wyborca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Dziwne ,że ich nie zna!Chyba spadła z księżyca!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo