Łódź: karuzela stanowisk w urzędzie właśnie rusza

  Łódź: karuzela stanowisk w urzędzie właśnie rusza

  Monika Pawlak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na dworze zima, a w magistracie już zaczęło wrzeć

  Na dworze zima, a w magistracie już zaczęło wrzeć ©Jakub Pokora

  Prezydent Hanna Zdanowska zaczyna zaprowadzać swoje porządki w magistracie. Na początek nowa prezydent zmodyfikowała strukturę organizacyjną urzędu, za czym poszły pierwsze zmiany kadrowe. Karuzela stanowisk w urzędzie na dobre dopiero się rozkręci.
  Na dworze zima, a w magistracie już zaczęło wrzeć

  Na dworze zima, a w magistracie już zaczęło wrzeć ©Jakub Pokora

  Zniknęło - stworzone przez Tomasza Sadzyńskiego, do wyborów pełniącego funkcję prezydenta Łodzi - Biuro Doradców Prezydenta. W jego miejsce Hanna Zdanowska stworzyła Biuro Prezydenta. Kieruje nim pełniący obowiązki dyrektora Tomasz Piotrowski, wcześniej asystent pani prezydent. Obowiązki jego zastępcy pełni Michał Chmielewski. Co z Edytą Sancewicz, która szefowała prezydenckim doradcom?

  - Jestem na urlopie do dziesiątego stycznia, a co dalej zobaczymy - mówi Sancewicz. - Biuro zostało zlikwidowane, więc i moje stanowisko też. Nie dostałam nowej propozycji pracy, więc pewnie pożegnam się z urzędem. Staż gwarantuje mi trzymiesięczne wypowiedzenie.

  Zmiany są też w biurze promocji miasta. Tomasz Bartosiak, dyrektor powołany przez Tomasza Sadzyńskiego, 1 grudnia złożył wypowiedzenie. Zastępowała go wicedyrektor biura Monika Karolczak, ale dziś pracę zaczyna nowy szef promocji Bartłomiej Wojdak.

  Wojdak pracował przez ostatnie lata w dziale marketingu ''Gazety Wyborczej'', jest też pomysłodawcą i twórcą CNBA, czyli amatorskich rozgrywek w koszykówce, które cieszą się ogromnym powodzeniem. - Pomysłów na promowanie Łodzi mi nie brakuje, na pracę biura także - mówi Wojdak. - Ale o konkretach będę mówić, kiedy już zacznę nową pracę.

  Zmiany szykują się także w Biurze Informacji i Komunikacji Społecznej. Od 1 lutego Marcina Kwintkiewicza, dotychczasowego dyrektora, zastąpi Mariusz Goss. Goss to znany w Łodzi dziennikarz, pracował w ''Expressie Ilustrowanym'' i ''Dzienniku Łódzkim'', a ostatnio jako korespondent ''Rzeczpospolitej''.

  Magdalena Sosnowska, dotąd zastępca rzecznika prezydenta i pracujący w biurze Marcin Masłowski - będą nadal pracować.

  Być może jeszcze w tym tygodniu nastąpią zmiany w kierownictwie wydziału edukacji. Na pewno będzie nowy dyrektor, bo Beata Florek, dotychczas zarządzająca łódzką oświatą, w listopadzie wygrała konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 203, więc odchodzi. Kto ją zastąpi?

  - Potwierdzam, że w wydziale będą zmiany, ale dowiedzą się o nich najpierw zainteresowani, a później ogłoszę to publicznie - mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za edukację.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HASŁA PROMUJĄCE

  PODPOWIEDZI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 38

  Pierwsza propozycja do rozpatrzenia dla pana dyr INNYCH:
  "ŁÓDŹ ŚWIATOWĄ STOLICĄ MENELI I ALKOHOLIKÓW" - nowe hasło promujące łodzi nie tylko w europie ale na całym globie!
  ALTERNATYWNE:
  "ŁÓDŹ...rozwiń całość

  Pierwsza propozycja do rozpatrzenia dla pana dyr INNYCH:
  "ŁÓDŹ ŚWIATOWĄ STOLICĄ MENELI I ALKOHOLIKÓW" - nowe hasło promujące łodzi nie tylko w europie ale na całym globie!
  ALTERNATYWNE:
  "ŁÓDŹ MIASTO PRZYJAZNE DEGENERATOM I MARGINESOWI SPOŁECZNEMU"
  "ŁÓDŹ - JAK ZOSTAĆ SYMBOLEM EPOKI KAMIENIA ŁUPANEGO W XXI WIEKU"
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  karuzel

  xxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 62 / 59

  Ciekawym czy do wydziału edukacji powróci po raz czwarty pani Szafran czy też pani Zewald? Przerabiano już takie powroty kilka razy. Dziwnym zaś jest wygranie konkursu na dyrektora szkoły przez...rozwiń całość

  Ciekawym czy do wydziału edukacji powróci po raz czwarty pani Szafran czy też pani Zewald? Przerabiano już takie powroty kilka razy. Dziwnym zaś jest wygranie konkursu na dyrektora szkoły przez panią Florek. Moralnie podejrzanym jest wygranie konkursu w sytuacji gdy takie konkursy organizuje wydział edukacji a wygrywa ten konkurs właśnie szef tego wydziału. Pikanterii temu dodaje fakt, iż wygrała konkurs na dyrektora szkoły w której już była wcześniej dyrektorem przed przejściem na szefa łódzkiej oświaty. Grubymi nićmi to szyte.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KONKURSY

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 39

  pani Prezydet może szybko skończyć pracę w Magistracie. Takich co to zapomnieli o konkursach na stanowiska w urzędzie i spółkach miejskich przecież znamy. drogę odwołania prezydenta miasta...rozwiń całość

  pani Prezydet może szybko skończyć pracę w Magistracie. Takich co to zapomnieli o konkursach na stanowiska w urzędzie i spółkach miejskich przecież znamy. drogę odwołania prezydenta miasta także. No to czekamy Pani PRezydent na dalsze NOMINACJE.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kosmetyka w urzędzie.

  były pracownik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 43

  Ale wydział geodezji,katastru i inwentaryzacji na 100% nie do ruszenia!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo