Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Koronawirus. Nowi proboszczowie w archidiecezji. Zastąpili zmarłych księży. Archidiecezja Łódzka, zmiany w probostwach

Anna Gronczewska
Ks. Mariusz Kuligowski otrzymał nominację na proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Wcześniej był proboszczem w Żeroniach.  Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu Czytaj również: Zamordowana 20-letnia kobieta, jej 8-miesięczna córka trafiła do Okna Życia. Zatrzymano 20-latka Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka Polecamy: Rząd przedstawia narodową strategię szczepień na COVID-19Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera.
Ks. Mariusz Kuligowski otrzymał nominację na proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Wcześniej był proboszczem w Żeroniach. Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu Czytaj również: Zamordowana 20-letnia kobieta, jej 8-miesięczna córka trafiła do Okna Życia. Zatrzymano 20-latka Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka Polecamy: Rząd przedstawia narodową strategię szczepień na COVID-19Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. archiwum Dziennika Łódzkiego/archidiecezja łódzka
Nowi proboszczowie w archidiecezji łódzkiej. Zastąpili zmarłych księży W ostatnim czasie zmarło pięciu proboszczów archidiecezji łódzkiej. Wiadomo już kto ich zastąpi. W części z parafii wierni poznali nowych proboszczów. Zmienił się też dyrektor archidiecezjalnego Centrum Służby Rodziny w Łodzi.

Nowi proboszczowie w archidiecezji łódzkiej. Zastąpili zmarłych księży

Nowym dyrektorem Centrum Służby Rodziny w Łodzi został ks. Arkadiusz Lechowski, dotychczas wikariusz łódzkiej parafii św. Anny. Prowadził m,in bloga Słowo..przy kawie. Wcześniej był m.in. wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. Przez wiele lat organizował festiwal Nadzieja. Jest miłośnikiem górskich wędrówek. Łódzkie Centrum Służby Rodziny, którego został dyrektorem, obejmuje Dom Samotnej Matki, Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny, Fundację Służby Rodzinie Nadzieja.

Zobacz: Najdroższe domy na sprzedaż w Łodzi i województwie łódzkim. Zobacz zdjęcia luksusowych nieruchomości. Najdroższe domy w Łodzi

Kapelan sportu proboszczem

Dotychczasowy dyrektor Centrum Służby Rodzinie, ks. Grzegorz Kutynia został proboszczem w parafii św. Mateusza w Pabianicach. Zastąpił zmarłego niedawno ks. Andrzeja Chmieleckiego.

Nowego proboszcza ma także parafia św. Judy Tadeusza w Łodzi. Został nim ks. Paweł Miziołek. Zastąpił zmarłego ks. Piotra Milera.
Ks. Paweł Miziołek to osoba dobrze znana w środowisku łódzkich sportowców. Jest kapelanem łódzkiego sportu. Przed nominacją na proboszcza parafii św. Judy Tadeusza był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego na łódzkiej Retkini.

Przeczytaj koniecznie: Łódź. Policja szuka mordercy 57-latki w parku a Zdrowiu. Są telefony od chcących pomóc łodzian, czy będzie przełom? Zabójstwo na Zdrowiu

Nowy proboszcz w Bełchatowie i Żeroniach

Natomiast proboszczem parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie został ks. Mariusz Kuligowski, dotychczasowy proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeroniach koło Tuszyna. Zastąpił ks. Antoniego Pietrasa, który zmarł w listopadzie.
Z kolei proboszczem w Żeroniach został ks. Adam Kubik, wikariusz z parafii archikatedralnej w Łodzi. Wcześniej był wikariuszem w Kurowicach, Rogowie i Tuszynie.

Czytaj też: Arcybiskup Grzegorz Ryś przeprasza za słowa ojca Tadeusza Rydzyka

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki