Łódź ma doskonałych pływaków i 19 medali mistrzostw Polski

Jan Kałusowski i trener Maciej Młynarczyk z MKS Trójka
Jan Kałusowski i trener Maciej Młynarczyk z MKS Trójka Facebook
Bardzo udany był występ pływaków z klubów regionu łódzkiego na rozegranych w Lublinie mistrzostwach Polski na krótkim basenie.

Nasi reprezentanci w najważniejszej rywalizacji seniorów zdobyli 19 medali. Oto ich zdobywcy:

UKS 190 Łódź: Paulina Piechota (1 - 800 dow., 2 - 400 dow., 1 - 1500 dow.), Aleksandra Knop (1 - 400 zm., 2 - 100 zm., 2 - 200 mot., 2 - 200 zm.),

AZS PŁ : Marcel Wągrowski (1 - 400 zm), Bartłomiej Lassek (2- 50 mot.), Zuzanna Dzwonnik (3 - 200 zm.)

AZS Łódź: Jakub Kraska (3 - 200 dow., 2 - 400 dow., 3 - 100 dow.), Milena Karpisz (1 - 400 dow.)

MKS Trójka Łódź: Jan Kałusowski (1 - 100 klas., 2 - 200 klas., 3 - 50 klas.),

Olimpijczyk Aleksandrów: Kamil Kaźmierczak (3 - 50 grzb., 2 - 100 grz.),

Blisko medali byli także:

Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) - 4 miejsce na 200 zm.

Przemysław Gawrysiak (Omega Kleszczów) - 4 na 50 mot.

Jakub Balcerak (Trójka) - 4 na 200 grzb.

Paulina Piechota w rankingu najlepszych zawodników mistrzostw zajęła czwarte miejsce z dorobkiem 853 punktów za wynik osiągnięty na 800 m dowolnym.

Najlepszą zawodniczką zawodów została Alicja Tchórz przed Dominiką Sztanderą (obie Juvenia Wrocław), trzecie miejsce w rankingu zajęła Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice). Wysoko punktowane były też starty Pauliny Piechoty na 400 i 1500 m dowolnym. Wysoko uplasowali się ponadto: 9. Milena Karpisz, 30. Aleksandra Knop.

Trenerzy: Sylwia Kowalska i Marcin Młynarczyk (UKS 190), Tomasz Melka i Maciej Młynarczyk (MKS Trójka), Maciej Hampel (AZS ), Łukasz Przybysz (AZS Politechnika Łódzka), Tomasz Lewiński (AZS PŁ i Olimpijczyk).