Łódź: mamy wiceprezydentów (ZOBACZ

  Łódź: mamy wiceprezydentów (ZOBACZ ZDJĘCIA!)

  mp., (Ad.)

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi
  1/6
  przejdź do galerii

  Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi ©Grzegorz Gałasiński

  Marek Cieślak, Paweł Paczkowski, Agnieszka Nowak i Krzysztof Piątkowski będą z prezydent Hanną Zdanowską rządzić Łodzią. Wszyscy dostali formalne nominacje, ale umów nie podpisali.
  Najpierw muszą, co podkreśla Zdanowska, rozstać się z dotychczasowymi posadami.

  Marek Cieślak jest radcą prawnym i prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Był dyrektorem biura Senatu RP i wicewojewodą sieradzkim, za prezydentury Jerzego Kropiwnickiego - wiceprezesem łódzkiego MPK. Ma nadzorować wydziały: urbanistyki i architektury, geodezji, gospodarowania majątkiem i biura architekta miasta, promocji zatrudnienia oraz rozwoju przedsiębiorczości.


  Paweł Paczkowski pracował w Kasie Chorych, był prezesem łódzkiego NFZ. Po dymisji Tomasza Sadzyńskiego, do zaprzysiężenia Hanny Zdanowskiej, pełnił funkcję prezydenta Łodzi. Ma nadzorować drogowców, wydziały: zdrowia, budynków i lokali, gospodarki komunalnej oraz biura ds. inwestycji i ulicy Piotrkowskiej.

  Agnieszka Nowak to radna PO V kadencji, zdobyła też mandat w tegorocznych wyborach. Z wykształcenia polonistka, skończyła też podyplomowe studia pedagogiczne i z zarządzania oświatą. Zajmie się kulturą, ochroną środowiska, sprawami społecznymi i wydziałem komunikacji.

  Krzysztof Piątkowski jest radnym PiS V kadencji, zdobył mandat w obecnych wyborach. Z wykształcenia historyk, od 10 lat pracuje jako menedżer w międzynarodowej firmie medycznej. Będzie odpowiedzialny za sport, edukację i pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej.
  Nominacja dla Krzysztofa Piątkowskiego oznacza, że prezydent Zdanowska będzie zarządzać miastem w koalicji z radnymi PiS.

  Powołanie radnych do zarządu miasta oznacza zmiany w Radzie Miejskiej. Miejsce Agnieszki Nowak zajmie Urszula Niziołek-Janiak, która w wyborach zdobyła 611 głosów, za Piątkowskiego wejdzie Elżbieta Bartczak - 899 głosów.

  Hanna Zdanowska zapowiedziała też zmiany w magistracie. Chodzi o wymianę kadr i restrukturyzację wydziałów. Nieoficjalnie mówi się o likwidacji biura promocji. Te usługi przejmie firma zewnętrzna. Organizowaniem imprez zajmie się Biuro Festiwalowe.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grabarczyk nowym Premierem

  piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 37

  Bardzo dobry skła. Gratulacje dla Pani Prezydent

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budynki i lokale

  Arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 29

  Pani Prezydent.
  Największa klika b.prezydenta Kropiwnickiego ma się doskonale na Al. Politechniki w zasadzie każdym wydziale.Sprawy tam prowadzone ciągną się w nieskończoność,tylko po to,by...rozwiń całość

  Pani Prezydent.
  Największa klika b.prezydenta Kropiwnickiego ma się doskonale na Al. Politechniki w zasadzie każdym wydziale.Sprawy tam prowadzone ciągną się w nieskończoność,tylko po to,by wydział wykazywał się swoimi działaniami. Najbardziej pracę nam dezorganizuje nasza szefowa wydziału,osoba z kadr prl. Prosimy o pomoc. Wystarczy porozmawiać z nią minutę i każdy przy zdrowych zmysłach zauważy , że nie nadaje się na to stanowisko.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Camerimage jest uznana marka i ciekawą nobilitującą imprezą

  ok. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 32

  Dlatego jest bardzo wazne, aby wróciło do Łodzi. Seminaria, warsztaty, spotkania z twórcami kina ze swiatowej półki nie tylko jets atracyjne dla studentów, profesorów uniwerka czy Filmówki, ale dla...rozwiń całość

  Dlatego jest bardzo wazne, aby wróciło do Łodzi. Seminaria, warsztaty, spotkania z twórcami kina ze swiatowej półki nie tylko jets atracyjne dla studentów, profesorów uniwerka czy Filmówki, ale dla innych mieszkańców Łodzi i kinomanów. Pozdrawiam wszystkich marzących o powrocie. Ja nie mogę odzałowac tej straty. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Zdanowska obiecała powrót Camerimage do naszego miasta!

  do S student (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 35

  Obchodzi tysiące Lodzian panie "S", obchodzi i to bardzo, bo budynek Camerimage Łódz Center z Festiwalem, marką Gehrego, Lyncha, kontaktami i sukcesami festiwalowymi Żydowicza to niesamowity magnes...rozwiń całość

  Obchodzi tysiące Lodzian panie "S", obchodzi i to bardzo, bo budynek Camerimage Łódz Center z Festiwalem, marką Gehrego, Lyncha, kontaktami i sukcesami festiwalowymi Żydowicza to niesamowity magnes inwestycyjny.
  Wszak wiadomo ze angielska firma zadeklarowała montaż finansowy dla połowy budynku Gehrego pod warunkiem że będą z nim związane trzy barndy: 1.Nazwisko Gehrego.
  2.Nazwisko Lyncha
  3.Camerimage
  Więc jak widzisz Camerimage obchodzi choćby inwestorów.A to jest argument nie do pogardzenia w przeciwieństwie do emocjonalnego lekceważenia które ty prezentujesz.
  Co najważniejsze pani Zdanowska obiecała nam, wyborcom że Camerimage wróci do Łodzi i że w ramach Nowego Centrum powstanie CŁC wg. Gehrego.
  Mam nadzieję że zrozumiałeś.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ????

  S (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 34

  A kogo jeszcze obchodzi Camerimage? Teraz to już raczej sprawa prezydenta Bydgoszczy.
  Toczy się dyskusja, jakby festiwal nigdy nie wyprowadził się z Łodzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie Papierski ????

  asior (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 33

  Pani Prezydent nie wyjaśniła dlaczego odpadł Papierski. Plotka głosi że ma coś wspólnego z podpisem "Lennon1". Kto odpowie na pytanie dlaczego pewniak wypadł z gry

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cieślak? Nowak? - Walczak???

  prorok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 48

  Ale to grubymi nićmi szyte.
  Jeśli teraz priorytetem inwestycyjnym w kulturze stanie się Specjalna Strefa Sztuki , którą powinno czem predzej zająć sie CBA i CBŚ, a nie tylko prokuratura, to już...rozwiń całość

  Ale to grubymi nićmi szyte.
  Jeśli teraz priorytetem inwestycyjnym w kulturze stanie się Specjalna Strefa Sztuki , którą powinno czem predzej zająć sie CBA i CBŚ, a nie tylko prokuratura, to już będzie wiadome wg. jakiego mechanizmu.
  Zgadzam sie z "aktorem", że Camerimage ma opozycje , ale nie w jednym ale w dwóch vice prezydentach. Pani Zdanowska! Czy pani jest ślepa?
  Nie widzi pani tego, a chce pani dalszej sensownej i uczciwej realizacji Nowego Centrum Lodzi? Chyba że pod tym pojeciem jest tylko SSS i dworzec.
  Jak można być tak naiwnym? Chyba że to nie naiwność.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejny dowód na to że p.Zdanowska kontynuuje linię Zewaldowej!

  aktor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 44 / 50

  Pani Nowak zasłynęła próbami forsowania ideii urynakawiania Teatrów.
  Drżyjmy- ARTYŚCI!
  Zaprawdę powiadam wam, jeśli wasze teatry nie będą zarabiać dotacji: NIE BUDIET!
  Napewno powstanie...rozwiń całość

  Pani Nowak zasłynęła próbami forsowania ideii urynakawiania Teatrów.
  Drżyjmy- ARTYŚCI!
  Zaprawdę powiadam wam, jeśli wasze teatry nie będą zarabiać dotacji: NIE BUDIET!
  Napewno powstanie Specjalna Strefa szuki bo to ukochana idea pani Nowak!
  tyle że teraz prokuratura sie sprawą zajmuje.
  jeśli pani Nowak będzie popierć wydatkowanie 600 mln zł na galerię sztuki SSS (Atlas Sztuki wg Walczaka ma zarządzać SSS) to pani Nowak powinna najpierw wykazac jakąkolwiek zyskowność tej inwestycji, choćby na poziomie znalezienia inwestorów prywatnych którzy dadza na SSS ze 200 mln!
  Pewnie dla kolegi Domaszewicza powstanie Biuro festiwalowe, które stworzy niepotrzebne etaty ( miastu!)
  W zamian osiedlowa kultura pewnie będzie miała szansę.
  Camerimage możemy zapomnieć, bo pani Nowak to nieprzejednany wróg tego festiwalu i projektu Gehrego.
  Ciemności nad naszą kulturą gęstnieją.
  Wczoraj pani Zdanowska mówi nam że Gehry niemal identyczny projekt jak CLC sprzedał do Portugalii, a dzis obsadza stanowisko prezydenta od Kultury panią Nowak.
  jakie ta pani ma kwalifikacje?
  Jakie osiągnięcia? Równie dobrze mogła zostać na tym stanowisku Zewald,która przyczyniła się do utraty przez łódz szansy na ESK.
  Klęska! Pani Zdanowska! Klęska!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe bo Cieslak to człowiek Waslczaka

  ........ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 48

  Będzie tragikomicznie, jak z asystentem S-W nie wiadomo czyj jest...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo