18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: mamy wiceprezydentów (ZOBACZ ZDJĘCIA!)

mp., (Ad.)
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi Grzegorz Gałasiński
Marek Cieślak, Paweł Paczkowski, Agnieszka Nowak i Krzysztof Piątkowski będą z prezydent Hanną Zdanowską rządzić Łodzią. Wszyscy dostali formalne nominacje, ale umów nie podpisali.

Najpierw muszą, co podkreśla Zdanowska, rozstać się z dotychczasowymi posadami.

Marek Cieślak jest radcą prawnym i prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Był dyrektorem biura Senatu RP i wicewojewodą sieradzkim, za prezydentury Jerzego Kropiwnickiego - wiceprezesem łódzkiego MPK. Ma nadzorować wydziały: urbanistyki i architektury, geodezji, gospodarowania majątkiem i biura architekta miasta, promocji zatrudnienia oraz rozwoju przedsiębiorczości.

Paweł Paczkowski pracował w Kasie Chorych, był prezesem łódzkiego NFZ. Po dymisji Tomasza Sadzyńskiego, do zaprzysiężenia Hanny Zdanowskiej, pełnił funkcję prezydenta Łodzi. Ma nadzorować drogowców, wydziały: zdrowia, budynków i lokali, gospodarki komunalnej oraz biura ds. inwestycji i ulicy Piotrkowskiej.

Agnieszka Nowak to radna PO V kadencji, zdobyła też mandat w tegorocznych wyborach. Z wykształcenia polonistka, skończyła też podyplomowe studia pedagogiczne i z zarządzania oświatą. Zajmie się kulturą, ochroną środowiska, sprawami społecznymi i wydziałem komunikacji.

Krzysztof Piątkowski jest radnym PiS V kadencji, zdobył mandat w obecnych wyborach. Z wykształcenia historyk, od 10 lat pracuje jako menedżer w międzynarodowej firmie medycznej. Będzie odpowiedzialny za sport, edukację i pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej.
Nominacja dla Krzysztofa Piątkowskiego oznacza, że prezydent Zdanowska będzie zarządzać miastem w koalicji z radnymi PiS.

Powołanie radnych do zarządu miasta oznacza zmiany w Radzie Miejskiej. Miejsce Agnieszki Nowak zajmie Urszula Niziołek-Janiak, która w wyborach zdobyła 611 głosów, za Piątkowskiego wejdzie Elżbieta Bartczak - 899 głosów.

Hanna Zdanowska zapowiedziała też zmiany w magistracie. Chodzi o wymianę kadr i restrukturyzację wydziałów. Nieoficjalnie mówi się o likwidacji biura promocji. Te usługi przejmie firma zewnętrzna. Organizowaniem imprez zajmie się Biuro Festiwalowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki